Nie planowaliśmy tworzyć modułów! Słów kilka o tym, jak powstało PrestaShow

  (0)

Nie planowaliśmy robić żadnych modułów!

W LayerShow Software House z eCommerce pracujemy od 2010 roku. Pierwsze kroki stawialiśmy w Warszawie. Podejmowaliśmy przede wszystkim customowe prace programistyczne - Internet podrzucał nam wdrożenia sklepów internetowych. Poznawaliśmy i tworzyliśmy świat eCommerce. Zaczęliśmy się specjalizować. Łączyliśmy projekty graficzne w szablony dla silników sklepowych, modyfikowaliśmy core. Postępowaliśmy zgodnie z zasadą, że nie ma rzeczy niemożliwych, a perspektywę rozwoju ogranicza tylko czas i budżet. Nie rozważaliśmy wtedy projektowania modułów.

Rok 2012

W 2012 roku rozpoczęliśmy dwuletni okres żmudnej pracy nad PrestaShow. Początkowo skupialiśmy się na sprzedaży szablonów. Stworzyliśmy wtedy jeden moduł, który jest z nami od początku. Moduł ten wykonaliśmy na potrzeby jednego ze sklepów, dla którego dostarczaliśmy support. 

Szablony nie stawiały przed nami wyzwań. W modułach natomiast widzieliśmy możliwość rozwoju oraz rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania ready-to-use, które pomagają sprzedawać.

W roku 2014 uruchomiliśmy prestashow.pl. Każdy sprzedany moduł ogromnie cieszył oraz pozwalał nawiązywać kontakty z sklepami internetowymi.

Poniżej pierwszy projekt naszego sklepu oraz pierwsze logo PrestaShow.

prestashow_1_stronaglowna_01.jpg

Rok 2018

W 2018 roku uruchomiliśmy sprzedaż międzynarodową. W naszym sklepie znajdowało się już kilkanaście modułów. Zaczęliśmy rozwijać zaplecze niezbędne do rozwoju modułów i ich wsparcia. Wprowadziliśmy system wygodnych aktualizacji oraz zarządzania źródłami i nowymi wersjami modułów. Kod ustandaryzowaliśmy, zaczęliśmy tworzyć, komentować i dokumentować kod w j. angielskim, a front i część administracyjna tłumaczyliśmy na j. polski oraz angielski.

W sklepie pojawiły są międzynarodowe płatności oraz możliwość płatności w walutach PLN, EUR, GBP oraz USD. W między czasie doprowadziliśmy do porządku wersję mobilną oraz uruchomiliśmy media społecznościowe: Facebook oraz Instagram.

Rok 2019

W 2019 roku wydaliśmy unikalne narzędzia, które pozwalają na dwukierunkowoą integrację: import oraz eksport danych. 

Wprowadziliśmy również moduł dla bezstratnej analityki eCommerce pracujący na Google API (PShowConversion) oraz kilka modułów ułatwiających zarządzaniem wartością SEO sklepu oraz poprawiającymi UX sklepów internetowych.

Nowa kategoria modułów pozwalających wejść w interakcje z klientami: moduły Program Partnerski oraz Program Lojalnościowy pozwolą polskim przedsiębiorcom wdrożyć rozwiązania w swoich sklepach internetowych dostępne dotychczas tylko dla liderów rynku eCommerce.

* Moduł PShowImporter rozwijaliśmy od 2012 roku, jednak dopiero w 2019 stał on się bezawaryjnym i samodzielnym modułem przystępnym również dla początkujących użytkowników.

Teraz

Dziś jesteśmy specjalistami, a nasi rozsiani po całej Polsce programiści tworzą zgrany zespół. W naszym portfolio znajdziecie 35 profesjonalnych modułów dla sklepów internetowych opartych na PrestaShop. Metodyka komunikacji i pracy zdalnej pozwalała naszym klientom rozwijać umiejętności w prowadzeniu biznesu, sprzedaży internetowej oraz komunikacji na odległość.

Inwestujemy w technologię, dzięki czemu wydajemy ponad 20 aktualizacji i nowych wersji modułów z każdym miesiącem. Każdy nasz moduł pomaga sprzedawać skuteczniej i wygodniej.

Sklepy, które wybrały nasze moduły korzystają z wsparcia programistycznego i analitycznego. Dla wygodnej komunikacji posprzedażowej i supportowej uruchomiliśmy HelpDesk połączony ze sklepem oraz systemy: aktualizacji modułów 1-click update oraz auto-backup.

Dla agencji i freelancerów zainteresowanych współpracą uruchomiliśmy Program Partnerski, który pomaga wygodnie wdrażać nasze moduły w preferowanych cenach.

My i eCommerce po 2020

Marzenia są iskrą, która materializuje otaczający nas świat. Mamy ogrom pomysłów, które realizujemy z zaangażowaniem. Branża eCommerce jest dla nas inwestycją. Wartość dodana, którą wnosimy do eCommerce napędza nas do działania. 

W nadchodzącym roku 2021 zaskoczymy Was narzędziami, które samodzielnie pozwolą wprowadzić w eCommerce branże, które z Internetem nie miały wiele wspólnego

Co powiesz na... wygodny Cross-sell i Upsell - taki z prawdziwego zdarzenia, znany z największych portali sprzedażowych. Moduł do lokalnych dostaw oraz wielomagazynową gospodarkę stanów produktów zarządzaną bezpośrednio ze sklepu internetowego?

Wy wyznaczacie cele, a my znajdujemy drogę do ich realizacji. Odwiedź nasz profil fb, abyśmy nie przegapili Twojej obecności :-)

Artur Dobrzyński@CEO

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

PShowBlog Komentarze wpisów