Nasza Historia... Pierwszy moduł PrestaShop zrobiliśmy 20 lat temu

Nie planowaliśmy robić modułów

W PrestaShow pierwsze kroki ze stronami internetowymi stawialiśmy w 2004 roku. Było nas dwóch - programista i grafik. Często, po szkolnych zajęciach lub w wolnym czasie, wykonywaliśmy prace programistyczne: drobne skrypty, portale i programy. Uczyliśmy się, czytaliśmy książki o programowaniu. Poznawaliśmy aplikacje graficzne, HTML, CSS, JS, a nawet trochę PHP. 

evato_tlo.jpg
Logo PrestaShow w 2014 roku

W 2008 roku, w trakcie uniwersyteckich zajęć terenowych w Białowieży, otrzymaliśmy maila z pierwszym zleceniem na sklep internetowy. Świat eCommerce i funkcjonowanie sprzedaży online. Nie wiedzieliśmy jeszcze, że Internet odkryje handel na nowo. Intuicja podpowiadała, żeby specjalizować się w projektowaniu sklepów, choć zleceń na sklepy nie było w ogóle. 

Zaczęliśmy uczyć się kilku silników sklepowych, po których dziś nie został ślad. Łączyliśmy projekty graficzne z Adobe Photoshop w szablony, modyfikowaliśmy sklep pod wymagania klientów. Pierwszy projekt wdrażaliśmy pół roku. Wyszedł nieźle i zanim się obejrzeliśmy mieliśmy kolejnego klienta.

Postępowaliśmy zgodnie z zasadą, że nie ma rzeczy niemożliwych, a możliwość wdrożenia jakiejś potrzeby ogranicza jedynie czas. Polubiliśmy się z eCommerce, ale nie rozważaliśmy jeszcze projektowania modułów...

PrestaShow w roku 2012

Chcieliśmy mieć wizytówkę spersonalizowaną pod eCommerce. W 2012 roku rozpoczęliśmy okres prace nad pierwszą stroną PrestaShow. Pierwsza oferta skupiona była na wdrożeniach i obsłudze programistycznej dla sklepów.

Stworzyliśmy nawet jeden moduł, pozwalający umieszczać banery graficzne w różnych miejscach sklepu. Moduł ten jest do dziś jest z nami i korzysta z niego kilkaset sklepów.

Technologia skupiała się wokół PHP, HTML i CSS a JavaScript nie rokował do topowej technologii, jak dzisiaj. Szablony nie stawiały przed nami wyzwań - coraz więcej internetowych programistów dawało sobie z szablonami świetnie radę.

W modułach zauważyliśmy rosnące zapotrzebowanie na gotowe rozwiązania oraz możliwość wejścia w "tą branżę". Na rynku widać było również konkurencję.

W 2014 uruchomiliśmy prestashow.pl

W ofercie mieliśmy kilka prostych modułów. Każdy sprzedany moduł ogromnie cieszył oraz pozwalał nawiązywać kontakty z sklepami internetowymi.  Nie oglądaliśmy się za sobą. Mieliśmy swoje pomysły i byliśmy pewni swego.

prestashow_1_stronaglowna_01.jpg
Strona prestashow.pl w 2014 roku

Rok 2018

W naszym sklepie znajdowało się kilkanaście modułów i postanowiliśmy otworzyć się na świat. Skupiliśmy się nad rozwojem zaplecza do utrzymania modułów oraz na dostarczeniu wsparcia dla naszych klientów. Wprowadziliśmy:

  • System wygodnych aktualizacji
  • System zarządzania licencjami i nowymi wersjami modułów

W sklepie uruchomiliśmy nowe płatności w walutach PLN, EUR, GBP oraz USD. W między czasie doprowadziliśmy do porządku wersję mobilną oraz uruchomiliśmy media społecznościowe: Facebook oraz Instagram.

Kod ustandaryzowaliśmy w j. angielskim, a front i część administracyjną modułów tłumaczyliśmy na j. polski oraz angielski.

Rok 2019

W 2019 roku wydaliśmy unikalne na skalę światową moduły, które pozwalają na 2-kierunkowoą integrację: import oraz eksport danych do sklepu internetowego. Te dwa rozwiązania budowaliśmy od roku 2012, ale dopiero w 2019 stały się one na tyle przystępne, aby początkujący właściciel sklepu mógł zacząć integrować swój sklep z zewnętrznymi narzędziami i dostawcami produktów.

Acrobat_Bpkarrz3cw.png
Odświeżone logo PrestaShow z 2019 roku

Wydaliśmy moduł dla bezstratnej analityki eCommerce pracujący na Google API (PShowConversion) oraz kilka modułów ułatwiających zarządzaniem wartością SEO sklepu, które do dziś cieszą się dużą popularnością :-)

Google Integrator jest dziś najlepiej sprzedającym się modułem z naszej oferty i wybierają go sklepy w całej Europie.

Wszystkie nasze rozwiązania były i są nadal unikatowe - niepowtarzalne na skalę światową. Wyznaczanie standardów i poszerzanie możliwości stało się naszą najmocniejszą stroną.

Wypracowaliśmy nową kategorię modułów pozwalających wejść w interakcje z klientami: moduły Program Partnerski oraz Program Lojalnościowy pozwoliły polskim przedsiębiorcom wdrożyć rozwiązania w swoich sklepach internetowych dostępne dotychczas tylko dla liderów rynku eCommerce z milionowymi budżetami na rozwój.

Rok 2021

Już mniej więcej wiemy co robimy i jak musimy mierzyć tego efekty. Odnajdujemy się w tematach i potrzebach rynku eCommerce. Nasz zespół tworzą specjaliści rozsiani po całej Polsce.

W sklepie PrestaShow można znaleźć  35 profesjonalnych modułów dla sklepów internetowych opartych na PrestaShop.

Metodyka komunikacji i pracy zdalnej, którą wypracowaliśmy przez minioną dekadę, pozwala nam podejmować najtrudniejsze zadania, a naszym klientom rozwijać umiejętności w prowadzeniu biznesu na odległość.

chrome_1lz90ICmZE.jpg
Strona prestashow.pl w 2021 roku

Inwestujemy w technologię - wydajemy ponad 30 aktualizacji i nowych wersji modułów z każdym miesiącem. Każdy moduł rozwija się proporcjonalnie do zapotrzebowania rynku, czyli naszych klientów.

Dla wygodnej komunikacji posprzedażowej udostępniamy HelpDesk połączony ze sklepem oraz systemy: aktualizacji modułów 1-Click Update oraz Auto-Backup.

Dla agencji i freelancerów uruchomiliśmy Program Partnerski, z którym nasi partnerzy wdrażają moduły z nasz wsparciem premium i w preferowanych cenach.

Co dalej?

Marzenia są iskrą, która materializuje otaczający nas świat. Mamy pomysły, które realizujemy z  zaangażowaniem. Ecommerce jest dla nas innowacją i świetną przygodą.

Wartość dodana, którą możemy wnieść do tego rynku sprawia nam satysfakcje i napędza do działania. 

W nadchodzącym czasie chcemy zaskoczyć Was narzędziami, z którymi samodzielnie będziecie mogli wprowadzić do eCommerce procesy oraz całe branże, które z sklepem internetowym nie miały dotąd wiele wspólnego.

chrome_QD7MQ5wHwE.png
Strona prestashow.pl w 2022 roku. Zmieniamy się cały czas...

Co powiesz na... wygodny Cross-sell i Upsell - taki z prawdziwego zdarzenia, znany z największych portali sprzedażowych. A może moduł do lokalnych dostaw we własnym zakresie? Albo wielomagazynową gospodarkę produktów zarządzaną bezpośrednio z PrestaShop?

Od 2020 roku mały zespół pracuje nad integracją PrestaShop z sklepami stacjonarnymi oraz branżą restauracyjną i żywieniową. Wyzwolimy restauratorów, dostarczając dla nich ultra-profesjonalne i przyjazne narzędzie do zarządzania sprzedażą jedzenia w Internecie.

amku-amku-bezprowizyjny-system-restaurac
Amku Amku - bezprowizyjny system dla gastronomii
1280x1280-1.png
Planter - teleinformatyczny system dla rolnictwa precyzyjnego

Na deser szykujemy produkt zupełnie innowacyjny: Sensoryczny System Uprawy Roślin - PLANTER.

Wy wyznaczacie cele, a my znajdujemy drogę do ich realizacji. Odwiedź nasz Facebook oraz Instagram abyśmy nie przegapili Twojej obecności :-)

Artur Dobrzyński@CEO

Komentarze (1)
z 1

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat silnika sklepowego PrestaShop zajrzyj do tego wpisu: https://prestashow.pl/pl/prestashop-blog/82/prestashop-poznaj-modulowy-silnik-ecommerce-do-sprzedazy-internetowej