Integracja PrestaShop z porównywarkami cen, marketplace i reklamami. Czy Presta może być wydajną platformą dropshippingową?

  (3)
Aktualizacja modułu

Dropshipping w PrestaShop

Dropshipping jest modelem sprzedaży polegającym na realizacji wysyłki przez dostawcę. Rola sklepu internetowego korzystającego z dropshippingu ogranicza się głównie do generowania zamówień i przesyłaniu ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę.

Realizacja wysyłki przez dostawcę w modelu dropshippingu nie jest obligatoryjna. Wysyłka może być realizowana bezpośrednio przez sklep, jeśli ten zamawia od dostawcy większe ilości towaru.

Dropshipping jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących sklepów, które sprzedają w mniejszych ilościach oraz w przypadku towarów wielkogabarytowych.

W prestashow.pl przygotowaliśmy moduł, dzięki któremu Twój sklep stanie się sklepem dropshippingowym.

Feeder pozwoli Ci generować feedy (pliki) XML z dowolnymi danymi z Twojego sklepu. Feedy XML możesz udostępniać innym sklepom oraz integrować się dzięki nim z porównywarkami cenowymi i marketplace.

Dzięki temu Twoje produkty będą dostępne w wielu miejscach, co niesie na sobą większy ruch, sprzedaż i obroty.

Feederem możesz wygenerować feedy produktowe z dowolnym zakresem produkt i dla dowolnych odbiorców Twojego sklepu. Żadnych ograniczeń.

Feeder to przede wszystkim gotowa integracja XML dla marketplace takich jak Facebook, Instagram i Google oraz  porównywarek cenowych, jak Ceneo czy Skąpiec.

Feeder pozwoli Ci również tworzyć własne feedy XML - o dowolnej strukturze i dowolnym zestawem danych, np. tylko z cenami i ilościami lub linkami do zdjęć. 

O kilku nowych funkcjach w naszym module Feeder przeczytasz w poniższym artykule.

Generowane plików XML z PrestaShop

Feeder to moduł dla PrestaShop 1.6 i 1.7 służący do eksportu danych z Twojego sklepu. Modułem wybierzesz dowolne dane z Twojego sklepu i wyeksportujesz je do pliku w formacie XML. W module znajdziesz gotowe integracje z portalami sprzedażowymi i porównywania cen takimi, jak Ceneo, Skąpiec, Google Shopping, Facebook Marketplace i innymi. Moduł pozwoli Ci również stworzyć własne pliki z danymi ze sklepu, dzięki czemu będziesz mógł zintegrować się z każda platformą i odbiorcą - praktycznie bez ograniczeń. 

Przygotowaliśmy aktualizację modułu, dzięki której eksport ogromnych ilości danych nie obciąży serwera oraz pozwoli Ci wygodnie zarządzać wieloma feedami.

Eksport danych ze sklepu, czyli generowanie nowego feedu XML, przy setkach tysięcy produktów zużywa zasoby serwera. Aby nie zablokować serwera, pliki należy generować wtedy, kiedy ruch na serwerze jest najmniejszy. W tym celu dodaliśmy do modułu obsługę CRON, dzięki której pliki XML możesz generować w zaplanowanym dniu i o dowolnej godzinie, np. w nocy, kiedy ruch w sklepie jest najmniejszy. 

Feeder to wydajne rozwiązanie. Pliki z danymi wymagającymi częstej aktualizacji (ceny, stany) możesz generować z dowolną częstotliwością. Dzięki temu Twoi odbiorcy nie zamówią np. niedostępnych produktów.

Dwa sposoby generowania feedów XML

  1. Feed XML tylko do odczytu (ReadOnly URL) - plik XML wygenerowany i odświeżany przez CRON, zapisany na serwerze i gotowy do pobrania bez generowania żądnych obciążeń
  2. Feed XML na żądanie (Main URL) - plik XML generowany w momencie wywołania linku URL.

prestashop-xml-ceneo-facebook-googleshopping

Feed XML "tylko do odczytu"

Feeder generuje plik XML wg. planu CRON (np. w nocy) i zachowuje go na serwerze do momentu następnego wygenerowania. Jeśli udostępniasz duże pliki XML dla wielu podmiotów (np. Ceneo, Facebook, Google, itp.) - podawaj im feed XML tylko do odczytu. Pobranie takiego pliku przez odbiorcę, np. Google Shopping, wygeneruje jedynie ruch sieciowy i nie obciąża procesora oraz pamięci RAM serwera.

Feed XML "na żądanie"

Feeder może generować plik w chwili wywołania adresu URL. Jeśli chcesz, np. udostępnić plik XML z aktualnymi danymi (ceny, stany, itp.) - skorzystaj z feedu XML na żądanie. Plik taki zostanie wygenerowany w chwili wywołania linku. Możesz ustawić czas przez jaki raz wygenerowany feed XML będzie dostępny do pobrania (np. przez 60 minut). Po tym czasie zostanie wygenerowany nowy plik. Dzięki temu unikniesz generowania plików w tym samym momencie lub w krótkich odstępach czasu jednocześnie dostarczając swoim odbiorcom zawsze aktualne dane z Twojego sklepu. Feed XML zostanie odświeżony tylko wtedy, kiedy będzie potrzebny odbiorcy.

Nowe gotowe feedy XML

W Feederze znajdziesz gotowe integracje dla najpopularniejszych platform sprzedażowych. W ramach aktualizacji dodaliśmy dwie nowe gotowe konfiguracje feedów XML:

  • "Full standard products.xml" zawiera wszystkie dane o produktach, jakie znajdują się w sklepie.
  • "Full combinations.xml" zawiera wszystkie dane o kombinacjach i atrybutach produktów.

Struktura obu plików pozwala na kompletny eksport danych z PrestaShop, na potrzeby np.: integracji systemów CRM, narzędzi i sklepów, które chcesz zintegrować ze swoim sklepem lub do których chcesz migrować dane. Nowe konfiguracje możesz wykorzystać również do budowy własnych feedów XML. Wystarczy, że duplikujesz predefiniowany feed i edytujesz jego konfigurację do własnych potrzeb. 

Obie konfiguracje są w pełni kompatybilne z naszym modułem Inteligentnego Menadżera Importu dla PrestaShop. Oznacza to, że posiadając Feeder oraz Inteligentny Importer możesz zintegrować dwa dowolne sklepy PrestaShop 1.6 i 1.7.

Komentarze (3)
z 3

Bardzo dobry moduł. Można nim również oprzeć droppship- aktualnie kilkanaście plików i kilkudziesięciu korzystających klientów. Działa stabilnie i wygodnie :-)

Trafiłam na ten moduły tym wpisem i muszę się przyznać, że moduł się sprawdza :)

prestashow.pl [11:16 18/03/2020]

Cieszymy się, że trafiliśmy w potrzebę:-)

PShowBlog Komentarze wpisów