0
Wspaniale! (5/5)

Całkowita ocena została obliczona na podstawie  20 opinii zebranych za pośrednictwem serwisu Facebook w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Przeczytaj wszystkie opinie

Inteligentny Menadżer Importu Produktów i Innych Danych z CSV i XML

PrestaShop: 1.5 1.6 1.7
Kod produktu: PShowImporter
 • Zintegruj swój sklep z każdą hurtownią, dostawcą czy producentem
 • Brak ograniczeń liczby integrowanych hurtowni
 • Wsparcie dla każdego wszystkich plików XML oraz CSV
 • Możliwość integracji z API hurtowni (indywidualna wycena)
 • Obsługa cech, atrybutów, generowania kombinacji oraz cen specyficznych
 • Obsługa Multistore, MultiLanguga, walut i kursów oraz Zaawansowanych Stanów Magazynowych
 • Tryb importu, aktualizacji, dodawania nowych pozycji oraz wyłączania niedostępnych produktów
 • Automatyczna praca i kolejkowanie plików - CRON oraz SSH
 • Manipulacja danymi: mapowanie kategorii, wyszukaj i zamień, pomijaj produkty wg. warunków oraz wiele więcej...
Czytaj więcej
Wsparcie techniczne:   Z każdym modułem otrzymujesz 3-miesięczne wsparcie i dostęp do aktualizacji. Dostęp ten możesz wydłużyć w dowolnym momencie. Dostęp do wsparcia i aktualizacji obejmuje wszystkie moduły zakupione w naszym sklepie.
Dobierz dodatkowe usługi i rozszerzenia:
Moduły PRESTASHOW w swoim sklepie możesz zainstalować samodzielnie. Możesz również skorzystać z usługi instalacji. Gwarantujemy działanie naszych modułów, dlatego instalacja zakupionych modułów jest darmowa. Aby skorzystać zaloguj się po zakupie modułu na helpdesk.prestashow.pl.

Obsługa MULTISTORE dla Inteligentnego Menadżera Importu CSV & XML. Dodatek ten uzupełni moduł Menadżera Importu CSV & XML o obsługę multistore w Twoim sklepie PrestaShop.

Obsługa  Za awansowanego Zarządzania Magazynem dla Inteligentnego Menadżera Importu CSV & XML. Dodatek ten uzupełni moduł Importu CSV & XML o obsługę  Z aawansowanego Zarządzania Magazynem Twoim sklepie PrestaShop.

PrestaShop Import i Aktualizacja z XML i CSV 

Moduł udostępni Ci ogromne możliwości

dla szybkiej i samodzielnej integracji sklepu z hurtowniami!

Nieograniczona liczba integracji w jednym module. Modułem zintegrujesz dowolną liczbę plików XML i CSV. Możesz zintegrować ten sam plik dwukrotnie - raz do kompletnego importu, drugi raz do aktualizacji np. tylko cen i stanów magazynowych. Dane możesz dowolnie modyfikować, wybierając co ma być aktualizowane, a co pomijane. 

Dostosuj dane do swoich potrzeb. Moduł udostępnia wiele możliwości manipulacji danymi. Wykorzystaj mapowanie kategorii, przeliczanie walut, pomijanie produktów na podstawie zakresów cen, produktów bez zdjęcia czy z zerowym stanem w hurtowni.  Z wybranych hurtowni możesz aktualizować ceny, z innych dodawać nowe produkty lub produkty z wybranych kategorii, lub od konkretnych producentów. 

Kompletna obsługa PrestaShop. Importer wspiera wszystkie funkcje i pola PrestaShop w tym Multistore i  Zaawansowane Zarządzanie Magazynem. Importuj i aktualizuj dane produktów, kategorii, cech, atrybutów, kombinacji, cen specyficznych, walut, magazynów i wiele więcej - moduł obsługuje 98% pól dostępnych w katalogu PrestaShop

Wsparcie w cenie. Z modułem dostajesz 3 miesięczne wsparcie. Nasi programiści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z użytkowaniem naszych modułów oraz pomogą w ich konfiguracji. Będziesz mógł również zlecić konfiguracje plików przez nasz zespół (100 zł netto / plik).

Możliwość integracji z API hurtowni - skontaktuj się z nami, zanim kupisz moduł.

Obejrzyj film prezentujący podstawowe możliwości modułu:

Przetestuj bez ograniczeń zanim kupisz - w naszym sklepie demo.prestashow.pl

PrestaShop - integracja z każdą hurtownią

Intuicyjna, 5-krokowa budowa modułu przeprowadzi Cię przez dodanie, konfigurację i import danych z dowolnego pliku XML lub CSV. Raz skonfigurowane pliki będą mogły samodzielnie i automatycznie aktualizować dane w Twoim sklepie. Krokowa budował modułu to:

Krok 1. | Lista plików, dodawaj i zarządzaj feedami produktowymi XML i CSV od Twoich dostawców

Krok 2. | Konfiguracja pliku, ustal do jakich operacji wykorzystasz plik (import, aktualizacja, dodanie nowych produktów, wyłączenie niedostępnych produktów...)

Krok 3. | Dopasowanie danych, wybierz dane z pliku, które chcesz importować do sklepu

Krok 4. | Konfiguracja zaawansowana, pomijanie producentów, mapowanie kategorii (plik > sklep), warunki importu, wyszukaj i zamień, dodaj własne dane...

Krok 5. | Import, podgląd w czasie rzeczywistym. Możesz importować pojedynczo lub automatycznie. Możesz zatrzymać import w każdej chwili i wrócić do niego później. Importer może pracować również bezobsługowo - wykorzystaj CRON, SSH oraz automatyczne kolejkowanie plików.

Szczegóły dot. każdego z kroków zostały opisane dokładniej na końcu tego opisu.

Obsługa każdej hurtowni i dostawcy

Uniwersalna budowa modułu pozwala zintegrować PrestaShop ze wszystkimi hurtowniami udostępniającymi produkty w plikach CSV lub XML. Możesz zintegrować swój sklep z nimi wszystkimi jednym modułem! Moduł obsługuje również formaty plików z porównywarek cenowych, takich jak Ceneo, Skąpiec i innych.

Migracja do PrestaShop z innych platform

Wyeksportuj katalog produktów z Twójego starego sklepu do pliku CSV lub XML i zaimportuj wszystkie dane naszym importerem. Eksport to standardowa funkcja większości systemów: WordPress Woocommerce, Magento oraz rozwiązań SaaS. Do importu możesz wykorzystać pliki dla porównywarek internetowych, np. Ceneo czy Marketplace - Google Merchant Center czy Allegro.

Integracja API hurtowni z PrestaShop

Jeśli Twoja hurtownia udostępnia API - skontaktuj się z nami. Nasz importer posiada możliwość podłączenia API Twoich hurtowni. Integracji z hurtowniami po API podlega dodatkowej, indywidualnej wycenie.

Swoboda działania

W Twoim pliku brakuje danych? Importer pozwoli Ci dodać dowolne dane do pliku. Utwórz np. pole o zawartości "SONY" i dopasuj je do dowolnego pola w sklepie, np. do ‘Nazwa producenta’ lub ‘Cecha: Producent’. Importowane (lub aktualizowane) produkty będą uzupełnione o to manualnie utworzone pole. Możesz również łączyć wiele pól z pliku w jedno, np. 'Producent + Nazwa + Cecha:Kolor' = 'Nazwa produktu' w sklepie.

Uniwersalny

Importer obsługuje każdy poprawnie wygenerowany plik CSV i XML. Nie musisz się martwić również o wersję Twojego sklepu lub planowaną aktualizację sklepu. Moduł współpracuje z PrestaShop 1.5, 1.6 oraz 1.7!

Inteligentny

Nowoczesne technologie, które wykorzystaliśmy projektując moduł pozwalają w krótkim czasie dodać i edytować ogromne ilości danych. Importer rozpoznaje również najczęstsze błędy w plikach XML i CSV i automatycznie poprawia je za Ciebie. Te i wiele innych usprawnień zapewnią Ci sprawną integrację z hurtowniami.

Wydajny

Moduł wykorzysta potencjał Twojego serwera, korzysta z Cache oraz możliwości serwerów wieloprocesorowych. Moduł obsługuje duże pliki, nawet do 1 GB = 1024 MB, z dowolną ilością danych do zaimportowania/aktualizacji.

Moduł pracuje na klasycznych serwerach FTP i VPS oraz na mocnych maszynach dedykowanych i rozwiązaniach chmurowych takich, jak Google Cloud, Azure czy AWS.

Logiczna integracja z wieloma hurtowniami

Nasz moduł rozwiązuje ważny problem: Integracja z wieloma hurtowniami może duplikować ten sam produkt, jeśli występuje on w kilku hurtowniach.

Dzięki możliwości przypisaniu produktu do pliku w konkretnej hurtowni unikniesz nadpisań oraz duplikacji produktów, a produkty w Twoim sklepie będą aktualizowane tylko przez hurtownie, od której je pobierasz.

Dzięki kolejkowaniu wielu plików będziesz mógł uruchamiać aktualizację z kolejnych hurtowni jedna po drugiej. Unikniesz obciążeń serwera i nadpisań powodowanych zbyt wieloma operacjami w bazie danych wykonywanymi jednocześnie. Kolejka, podobnie jak pojedyncza integracja, posiada swój własny link dla CRON oraz komendę do uruchomienia przez konsolę (SSH). Dzięki kolejkowaniu import z wielu plików uruchamiać będzie się bezdotykowo.

CRON - bezdotykowy import

Dla każdego skonfigurowanego pliku oraz dla kolejki plików Importer generuje link dla bezpośredniego importu (CRON). Dzięki temu obsługa importu i tego co dzieje się w Twoim sklepie może odbywać się w 100% automatycznie - w zaplanowanych dniach i godzinach. Możesz przestać się martwić tym, czy Twoje ceny i stany są aktualne - będą automatycznie regulowane przez nasz moduł.

SSH - wykorzystaj w pełni moc serwera

Dla każdego importu moduł generuje polecenie SSH. Import SSH jest ok. 10x szybszy od importu przez przeglądarkę. Możesz go wykorzystać do importu plików z ogromną ilością danych i dużą ilością zdjęć.

Obsługa dostawców

Możesz importować i aktualizować ten sam produkt od wielu dostawców. Z naszym modułem wykorzystasz wszystkie związane z tym możliwości dostępne w PrestaShop.

Obsługa cen specyficznych

Import obsługuje import wszystkich pól związanych z Cenami Specyficznymi. Jeśli używasz w swoim sklepie ceny specyficzne - możesz w pełni zautomatyzować ich dodawanie oraz aktualizację.

Atrybuty i kombinacje 

Moduł wygeneruje wszystkie kombinacje na podstawie atrybutów w pliku. Nie musisz używać dodatkowych modułów lub generatora kombinacji – moduł może wygenerować wszystkie kombinacje automatycznie.

Obsługa Multistore

Obsługa Multistore PrestaShop dla tego modułu jest opcjonalna. Dzięki dodatkowi będziesz mógł importować i aktualizować produkty do dowolnych sklepów w Multistore. Import pozwala na wszystkie operacje w ramach jednego, wybranych lub wszystkich sklepów w Multistore. Aby dodatek zadziałał obsługa Multistore powinna być włączona i skonfigurowana w Twoim sklepie PrestaShop.

Obsługa Multistore przez moduł Importu XML & CSV jest opcjonalna. Możesz zakupić importer od razu z tym dodatkiem lub dokupić go później, w dowolnej chwili po zakupie modułu Importera CSV & XML.

Dodatek odblokowywujacy obsługę Multistore:
http://prestashow.pl/26-obsluga-multistore-dla-inteligentnego-menadzera-importu.html.

Obsługa Zaawansowanych Stanów Magazynowych

Obsługa ZSM jest opcjonalna. Dzięki temu dodatkowi będziesz mógł importować stany Twoich produktów oraz kombinacji do wielu magazynów. Aby dodatek zadziałał, obsługa ZSM powinna być włączona i skonfigurowana w Twoim sklepie PrestaShop.

Obsługav Zaawansowanych Stanów Magazynowych (ZSM) przez moduł Importu XML & CSV jest opcjonalna. Możesz zakupić importer od razu z tym dodatkiem lub dokupić go później, w dowolnej chwili po zakupie modułu Importera CSV & XML.

Dodatek odblokowywujacy obsługę Zaawansowanych Stanów Magazynowych:
https://prestashow.pl/30-obsluga-zaawansowanego-stanu-magazynowego-dla-menadzera-importu-csvxml.html

Log pracy importera

Wszystkie prace, jakie wykonuje importer zapisywane są w logu pracy, który generowany jest w trakcie każdego uruchomienia importu czy aktualizacji. Dzięki temu możesz wyłapać błędy w pliku oraz sprawdzić spójność danych.

Modyfikacje – całkowicie za darmo

W ustawieniach modułu możesz włączyć dodatkowych funkcjonalności. Te dodatkowe rozwiązania są całkowicie darmowe i masz możliwość ich włączenia/wyłączenia. Wprowadzają one możliwości niedostępne w PrestaShop:

 • Mod 1: Cena kombinacji jest całkowitą ceną produktu (a nie wpływem na cenę produktu)
 • Mod 2: Dodatkowe pole "Opis" dla kombinacji
 • Mod 3: Dodatkowe pola dla Wymiarów kombinacji
 • Mod 4: Włącz Przerwę techniczną w trakcie pracy importera

Funkcje dodatkowe i pomoc

Import i aktualizacja naszym modułem jest intuicyjna. W każdej chwili możesz skorzystać ze wsparcie na HelpDesk. Odpowiemy na Twoje pytania lub pomożemy skonfigurować dowolny plik.

 • Automatyczne wykonywanie kopii zapasowych plików modułu (backup)
 • Instrukcja– wszystkie kluczowe funkcje modułu posiadają instrukcje bezpośrednio w module
 • Moduł połączony jest z naszym system HelpDesk, na którym odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz pomożemy w użytkowaniu modułu
 • Nasz moduł stale rozwijamy, regularnie uzupełniając go o funkcje, które Państwo nam sugerują
 • W chwili aktualnej moduł pokrywa 99% wszystkich pól, które można uzupełnić w PrestaShop
 • Masz pomysł lub potrzebę? Możesz być pewien, że rozpatrzymy jego szybkie wdrożenie. Nasz moduł rozwijamy na Wasze życzenie. Importer możemy rozbudować o dowolnie zamówioną funkcję - obsługujące nowe dane lub wprowadzającą dowolne automatyzacje.
 • Moduł przetłumaczony jest w pełni na język angielski i polski.
 • Moduł i wszystkie jego funkcje przetestujesz w naszym sklepie demo: demo.prestashow.pl

Informacje techniczne dot. Importu PrestaShop

Poniżej opisujemy 5-krokową obsługę importera oraz najważniejsze funkcję, które znajdziesz w każdym z kroków. Moduł stale rozwijamy, dlatego zachęcamy do zapoznania się również z changelogiem (listą zmian) w module oraz do przeklikania modułu w naszym sklepie demo.prestashow.pl, gdzie znajdziesz najnowszą wersję modułu.

Krok 1. | Lista plików, dodawanie pliku

Do modułu możesz wgrać dowolną liczbę plików XML oraz CSV z dysku lub podając link URL. Przed każdym uruchomieniem importer może pobrać świeży plik z podanego adresu URL lub z serwera FTP wymagającego logowania. Wszystkie wgrane pliki pojawiają się na liście wgranych plików. Każdy plik możesz skonfigurować do innych zdań. Z poziomu listy plików możesz wykonać następujące operacje na każdym z plików:

 • Rozpocząć import lub przejść do konfiguracji pliku
 • Dodać plik do kolejki (jeśli importujesz wiele plików możesz stworzyć kolejkę, która automatycznie będzie uruchamiać wszystkie zakolejkowane pliki)
 • Skopiować konfigurację między plikami (z pliku do pliku)
 • Pobrać komendę SSH (do uruchomienia zadań na pliku przez połowkę SSH)
 • Pobrać linki CRON (do uruchomienia bezdotykowego importu przez CRON)
 • Przejrzeć log działań na pliku
 • Pobrać plik (aby przeglądać plik na swoim komputerze)
 • Wyczyścić konfigurację pliku
 • Usunąć plik
 • Zmienić URL (dla pliku pobieranego z URL) oraz podać dane logowania, jeśli pobranie pliku tego wymaga

Jeśli Twój dostawca dostarcza pliki w formacie Excel, XLS lub TXT - oba te formaty w łatwy sposób zapiszesz jako plik CSV, który jest w pełni obsługiwany przez nasz moduł.

Krok 2. | Konfiguracja pliku, ustaw cele dla pliku

Dla każdego wgranego pliku możesz przeprowadzić indywidualną konfigurację. Konfiguracja obejmuje m.in.:

  • Wybór importowanego języka
  • Wybór sklepu/sklepów/grup sklepów (tylko z opcją Multistore)
  • Rodzaj importowanych danych: produkty (obejmuje wszystkie dane), tylko kategorie, tylko cechy,tylko atrybuty i kombinacje
  • Tryb importu: importuj wszystko, tylko aktualizuj, tylko dodaj nowe pozycje, aktualizuj + dodaj nowe pozycje
  • Identyfikator pliku - powiązanie pliku z produktem w sklepie
  • Włącz/wyłącz logowanie operacji do pliku
  • Wybierz wartość unikalną dla potrzeb aktualizacji:ID, Kod produktu, EAN13, Kod dostawy

Aktualizuj tylko raz: Tylko pierwszy produkt w pliku z unikalną wartością zostanie zaktualizowane. Kolejne pozycje, nawet jeśli posiadają unikalną wartość, zostaną pominięte.

Wyłącz produkty nie istniejące w pliku: Jeżeli włączysz tą opcję bez wypełniania identyfikatora pliku, opcja będzie dotyczyła również produktów importowanych z innych plików i dodawanych ręcznie.

Ustaw zerowy stan (ilość) produktom nie istniejącym w pliku: Jeżeli włączysz tą opcję bez wypełniania identyfikatora pliku, opcja będzie dotyczyła również produktów importowanych z innych plików i dodawanych ręcznie.I wiele, wiele więcej. Ten krok w prosty i szybki sposób przeprowadzi Cię przez dokładną konfigurację Twojego importu.

Krok 3. | Dopasowanie danych, wybierz i skonfiguruj dane w pliku, które trafią do sklepu

W tym kroku dopasujesz dane z pliku do danych w sklepie. Możesz zaimportować dowolne dane, a wybrane pominąć. Każdy rodzaj pola posiada swoją konfigurację. Poniżej przykład dla pola CENA oraz dla pola ŚCIEŻKA KATEGORII. Pozostałe pola obsługiwane przez importer są przedstawione w dalszej części opisu, a ich dokładną konfigurację poznasz w sklepie demo.prestashow.pl.

Pole związane z ceną posiadają ustawienia takie, jak:

 • Narzut dla cen,
 • Pomiń produkt jeśli cena netto równa lub mniejsza niż,
 • Pomiń produkt jeśli cena netto równa lub większa niż,
 • Pomiń produkt jeśli cena netto w pliku jest niższa niż w sklepie
 • Pomiń produkt jeśli cena netto w pliku jest wyższa niż w sklepie
 • Pomiń produkt jeśli cena netto w pliku z narzutem w pliku jest wyższa niż w sklepie
 • Pomiń produkt jeśli cena netto w pliku z narzutem w pliku jest niższa niż w sklepie

Pole związane z kategoriami posiada ustawienia takie, jak:

 • Separator ścieżki kategorii
 • Usuń stare powiązania produktów z kategoriami
 • Dodaj produkt do wszystkich kategorii w ścieżce
 • Odwróć ścieżkę (np. kat1/kat2/kat3/kat4 -> kat4/kat3/kat2/kat1
 • Nie dodawaj produktu do kategorii głównej
 • Dodaj produkt do kategorii nadrzędnych
 • ID kategorii nadrzędnej

Poza indywidualnymi ustawieniami pola możesz skorzystać z opcji, które dostępne są dla wszystkich pól:

 • Przedpisz - Pozwala to na dodanie dowolnej wartości przed wartością z pliku
 • Dopisz - Pozwala to na dodanie dowolnej wartości po wartości z pliku
 • Utnij od początku - Pozwala to wyciąć litery od początku wartości z pliku
 • Utnij od końca - Pozwala to wyciąć litery z końca wartości z pliku
 • Tylko dla nowych obiektów - Jeśli jest aktywna, ta wartość zostanie zaimportowana tylko dla nowych obiektów (nieistniejących w sklepie)
 • Importuj, jeżli wartość spełnia wyrażenie regularne (regex)
 • Połącz te same pola - Możesz łączyć dwa lub więcej tych samych pól z pliku w celu scalenia danych w jedno pole w sklepie, np. Nazwa + producent + Cecha = nazwa w sklepie.
 • Wyszukaj i zamień - Zdefiniuj pary słów, które moduł znajdzie i zastąpi podczas importu, np.

Poza łączeniem wielu pól z pliku w jedno pole w sklepie możesz importować jedno pole z pliku XML/CSV do wielu pól w sklepie. Np. jeśli Twój plik XML posiada tylko jeden opis produktu - będziesz mógł go zaimportować np. jako: krótki opis, długi opis oraz opis meta.

Krok 4. | Konfiguracja zaawansowana

Gdy Twój plik jest skonfigurowany i gotowy do importu możesz ustawić dla niego kilka dodatkowych operacji, które zostaną wykonane na całym pliku:

Mapowanie kategorii - produkty zostaną zaimportowane do kategorii istniejących w Twoim sklepie. Dla każdej kategorii istniejącej w pliku masz do wyboru:

 • Pozostaw bez zmian
 • Przepisz do <wybór kategorii istniejącej w sklepie>
 • Nie importuj produktów z tej kategorii
 • Wyłącz produkty z tej kategorii, które nie istnieją w pliku

Pomiń producentów – wybierz producentów, których produktów nie chcesz importować

Kurs wymiany - włącz tę opcję, aby obliczyć cenę z pliku zgodnie z kursem wymiany podczas importu. Po włączeniu tej opcji możesz podać przeliczniki dla kursów wymiany.

Globalne zamienniki – możesz podać pary ciągów znaków, które importer wyszuka i zamieni. Globalne zamienniki działają dla całego pliku i dotyczą wszystkich dopasowanych do importu pól.

Warunki importu – możesz dodać dowolną ilość warunków importu, na które składają się:

 1. Gdy <dopasowane pole> np. Nazwa produktu
 2. Jest: równe/nie są równe/zawierają/nie zawierają/są większe/są mniejsze
 3. <Twoja własna wartość>
 4. Wtedy: pomiń/importuj

Jeśli warunek zostanie spełniony, wtedy cały produkt nie będzie / będzie zaimportowany.

Np. Jeśli ‘CECHA: ROZMIAR’ zawiera ‘XXXL’ wtedy IMPORTUJ.

Np. Jeśli ‘LINK DO ZDJĘCIA URL’ zawiera ‘<puste>’ wtedy POMIŃ.

Krok 5. | Import, ręczny lub automatyczny

Możesz skorzystać z importu ręcznego (produkt po produkcie, aby móc obserwować poprawność dodawanych danych) lub automatycznego.

W trakcie importu informuje o postępie pracy, szybkości importu oraz czasie do zakończenia. W trakcie importuj powstaje log pracy importera, dzięki czemu na żywo możesz obserwować, jakie dane są importowane, jakie napotkano błędy lub które dane importer pominął wedle przeprowadzonej konfiguracji. 

Rozpoczęty import możesz przerwać w dowolnej chwili, zamknąć przeglądarkę i wznowić w dowolnym momencie. 

Poza importem uruchamianym z poziomu modułu możesz użyć CRON oraz SSH do automatycznego i bezdotykowego uruchomienia skonfigurowanych plików.

---

Poniższa prezentujemy pola, które możesz zaimportować naszym modułem. Lista ta jest stale rozwijana - zachęcamy do sprawdzenia modułu w sklepie demo.prestashow.pl, aby mieć wgląd we wszystkie najnowsze funkcje modułu. Aby być na bieżąco możesz zapoznać się również z changelog-iem. Każde z poniższych pól posiada swoją indywidualną konfigurację, tak abyś mógł importować do sklepu dane w sposób dopasowany do Twoich potrzeb:

Import produktów

 • id_product = "ID produktu [liczba]"
 • reference = "Kod produktu [napis]"
 • id_manufacturer = "Producent - ID [liczba][producent musi istnieć]"
 • manufacturer = "Producent - nazwa [napis]"
 • supplier = "Dostawca - nazwa [napis]"
 • supplier_reference = "Dostawca - kod [napis][wymagana nazwa dostawcy by połączyć produkt z dostawcą]"
 • width = "Wymiar - szerokość [liczba]"
 • height = "Wymiar - wysokość [liczba]"
 • depth = "Wymiar - głębokość [liczba]"
 • weight = "Waga [liczba]"
 • quantity = "Ilość [liczba]"
 • unity = "Ilość - jednostka [napis]"
 • ean13 = "Kod kreskowy EAN-13 [napis]"
 • upc = "Kod kreskowy UPC [napis]"
 • is_virtual = "Produkt wirtualny [1/0]"
 • price = "Cena netto [liczba]"
 • price_brutto = "Cena brutto [liczba]"
 • vat_percentage = "Cena - procentowa wartość VAT [liczba]"
 • id_tax_rules_group = "Cena - Vat - id reguły [liczba]"
 • specific_price = "Cena - specyficzna [liczba]"
 • specific_price_promo = "Cena - specyficzna - promocyjna [liczba]"
 • specific_price_reduction = "Cena - specyficzna - zniżka o daną kwotę [float]"
 • specific_price_comb_id = "Cena - specyficzna - id kombinacji [int]"
 • specific_price_comb_ref = "Cena - specyficzna - kod kombinacji [int]"
 • unity = "Cena - nazwa jednostki [napis]"
 • wholesale_price = "Cena hurtowa [liczba]"
 • category_id = "Kategoria - id [liczba]"
 • category = "Kategoria - nazwa [napis]"
 • category_path = "Kategoria - ścieżka oddzielona separatorem [napis]"
 • category_ids = "Kategoria - id oddzielone przecinkiem [napis]"
 • meta_description = "Meta - opis [napis]"
 • meta_keywords = "Meta - słowa kluczowe [napis]"
 • meta_title = "Meta - tytuł [napis]"
 • tags = "Tagi produktu (oddzielone separatorem) [napis]"
 • name = "Nazwa produktu [napis]"
 • description = "Opis (kod HTML) [napis]"
 • description_without_html = "Opis (z usunieciem kodu HTML) [napis]"
 • description_short = "Opis - krótki (kod HTML) [napis]"
 • description_short_without_htm = "Opis - krótki (z usunieciem kodu HTML) [napis]"
 • available_now = "Tekst gdy dostępny teraz [napis]"
 • available_later = "Tekst gdy dostępny na zamówienie [napis]"
 • link_rewrite = "Meta - przyjazny URL [napis]"
 • active = "Aktywny [1/0]"
 • image = "URL do zdjęcia [napis]"
 • images = "URLe do zdjęć oddzielone separatorem [napis]"
 • single_image0 = "URL do zdjęcia głównego [napis]"
 • accessories_ref = "Produkty powiązane (kody produktów oddzielone separatorem) [napis]"
 • accessories_id = "Produkty powiązane (id produktów oddzielone separatorem) [napis]"
 • out_of_stock = "Gdy nie ma na stanie: 0-zabroń, 1-pozwól, 2-domyślne [liczba]"
 • carrier = "Przewoźnik - id jednego lub wielu oddzielone przecinkiem [napis]"
 • feature_id = "Cecha - id"
 • feature_value = "Cecha - wartość"
 • feature_name = "Cecha - nazwa"
 • combination_reference = "Kombinacja - kod [napis][wymagane]"
 • combination_supplier_reference = "Kombinacja - Kod dostawcy [napis]"
 • combination_ean13 = "Kombinacja - kod EAN-13 [napis]"
 • combination_upc = "Kombinacja - kod UPC [napis]"
 • combination_minimal_quantity = "Kombinacja - minimalna ilość [liczba]"
 • combination_quantity = "Kombinacja - ilość [liczba]"
 • combination_available_date = "Kombinacja - data dostępności [0000-00-00]"
 • combination_wholesale_price = "Kombinacja - cena hurtowa kombinacji netto [liczba]"
 • combination_price = "Kombinacja - wpływ na cene produktu netto [liczba]"
 • combination_weight = "Kombinacja - wpływ na wage produktu [liczba]"
 • combination_unit_price_impact = "Kombinacja - wpływ na cene jednostkową produktu netto [liczba]"
 • combination_set_as_default = "Kombinacja - ustaw jako domyślną kombinację produktu [1/0]"
 • combination_img_url = "Kombinacja - zdjęcie - adres url [napis]"
 • combination_attr_group = "Kombinacja - atrybut - nazwa [napis]"
 • combination_attr_value = "Kombinacja - atrybut - wartość [napis]"
 • combination_attr_type = "Kombinacja - atrybut - typ [select|radio|color]"
 • combination_attr_texture = "Kombinacja - atrybut - tekstura [adres url]"
 • combination_attr_color = "Kombinacja - attrybut - kolor [#xxxxxx]"
 • id_category = "ID kategorii [liczba]"
 • name = "Nazwa [napis]"
 • active = "Aktywna [1/0]"
 • position = "Pozycja [liczba]"
 • description = "Opis [napis]"
 • id_parent = "Kategoria nadrzędna - ID [liczba]"
 • name_parent = "Kategoria nadrzędna - nazwa [napis]"
 • level_depth = "Głębokość [liczba]"
 • link_rewrite = "Meta - przyjazny URL [napis]"
 • meta_title = "Meta - tytuł [napis]"
 • meta_keywords = "Meta - słowa kluczowe [napis]"
 • meta_description = "Meta - opis [napis]"
 • category_path = "Ścieżka kategorii oddzielonych separatorem [napis]"
 • id_feature = "ID cechy [liczba]"
 • position = "Pozycja [liczba]"
 • name = "Nazwa [napis]"
 • attribute_group_name = "Nazwa grupy atrybutów [napis]"
 • attribute_group_public_name = "Nazwa grupy atrybutu - publiczna [napis]"
 • attribute_group_type = "Typ grupy atrybutów [select|radio|color]"
 • attribute_value = "Wartość atrybutu [napis]"
 • attribute_color = "Wartość atrybutu - kolor [#XXXXXX][wymagane: wartość atrybutu]"
 • attribute_url = "Tekstura - adres url do zdjęcia [napis]"
 • attribute_values_separated = "Wartości atrybutów oddzielone separatorem [napis]"
 • pro_id = "ID produktu [napis]"
 • pro_reference = "Kod produktu [napis][wymagane]"
 • reference = "Kod kombinacji [napis][wymagane]"
 • supplier = "Dostawca - nazwa [napis]"
 • supplier_reference = "Dostawca - kod dostawcy produktu w tej kombinacji [napis]"
 • ean13 = "Kod EAN-13 dla kombinacji [napis]"
 • upc = "Kod UPC dla kombinacji [napis]"
 • minimal_quantity = "Minimalna ilość produktów [liczba]"
 • quantity = "Ilość produktów [liczba]"
 • available_date = "Data dostępności [0000-00-00]"
 • wholesale_price = "Cena hurtowa kombinacji netto [liczba]"
 • price = "Wpływ na cene produktu netto [liczba]"
 • vat_percentage = "Cena - podatek (%) [liczba]"
 • weight = "Wpływ na wage produktu [liczba]"
 • unit_price_impact = "Wpływ na cene jednostkową produktu netto [liczba]"
 • set_as_default = "Ustaw jako domyślną kombinację produktu [1/0]"
 • img_url = "Zdjęcie - adres url [napis]"
 • attr_group = "Atrybut - nazwa [napis]"
 • attr_value = "Atrybut - wartość [napis]"
 • attr_type = "Atrybut - typ [select|radio|color]"
 • attr_texture = "Atrybut - tekstura [adres url]"
 • attr_color = "Attrybut - kolor [#xxxxxx]"

Import tylko kategorii

 • id_category = "ID kategorii [liczba]"
 • name = "Nazwa [napis]"
 • active = "Aktywna [1/0]"
 • position = "Pozycja [liczba]"
 • description = "Opis [napis]"
 • id_parent = "Kategoria nadrzędna - ID [liczba]"
 • name_parent = "Kategoria nadrzędna - nazwa [napis]"
 • level_depth = "Głębokość [liczba]"
 • link_rewrite = "Meta - przyjazny URL [napis]"
 • meta_title = "Meta - tytuł [napis]"
 • meta_keywords = "Meta - słowa kluczowe [napis]"
 • meta_description = "Meta - opis [napis]"
 • category_path = "Ścieżka kategorii oddzielonych separatorem [napis]"

Import tylko cech

 • id_feature = "ID cechy [liczba]"
 • position = "Pozycja [liczba]"
 • name = "Nazwa [napis]"

Import tylko atrybutów

 • attribute_group_name = "Nazwa grupy atrybutów [napis]"
 • attribute_group_public_name = "Nazwa grupy atrybutu - publiczna [napis]"
 • attribute_group_type = "Typ grupy atrybutów [select|radio|color]"
 • attribute_value = "Wartość atrybutu [napis]"
 • attribute_color = "Wartość atrybutu - kolor [#XXXXXX][wymagane: wartość atrybutu]"
 • attribute_url = "Tekstura - adres url do zdjęcia [napis]"
 • attribute_values_separated = "Wartości atrybutów oddzielone separatorem [napis]"

Import tylko kombinacji

 • pro_id = "ID produktu [napis]"
 • pro_reference = "Kod produktu [napis][wymagane]"
 • reference = "Kod kombinacji [napis][wymagane]"
 • supplier = "Dostawca - nazwa [napis]"
 • supplier_reference = "Dostawca - kod dostawcy produktu w tej kombinacji [napis]"
 • ean13 = "Kod EAN-13 dla kombinacji [napis]"
 • upc = "Kod UPC dla kombinacji [napis]"
 • minimal_quantity = "Minimalna ilość produktów [liczba]"
 • quantity = "Ilość produktów [liczba]"
 • available_date = "Data dostępności [0000-00-00]"
 • wholesale_price = "Cena hurtowa kombinacji netto [liczba]"
 • price = "Wpływ na cene produktu netto [liczba]"
 • vat_percentage = "Cena - podatek (%) [liczba]"
 • weight = "Wpływ na wage produktu [liczba]"
 • unit_price_impact = "Wpływ na cene jednostkową produktu netto [liczba]"
 • set_as_default = "Ustaw jako domyślną kombinację produktu [1/0]"
 • img_url = "Zdjęcie - adres url [napis]"
 • attr_group = "Atrybut - nazwa [napis]"
 • attr_value = "Atrybut - wartość [napis]"
 • attr_type = "Atrybut - typ [select|radio|color]"
 • attr_texture = "Atrybut - tekstura [adres url]"
 • attr_color = "Attrybut - kolor [#xxxxxx]"

Kategorie, cechy, atrybuty i kombinacje można importować niezależnie lub w trakcie importu produktów.

---

Funkcje dodatkowe i pomoc

Moduły PrestaShow oferują nowoczesne rozwiązania, dzięki którym praca staje się przyjemniejsza, bezpieczniejsza, szybsza i bezkompromisowa:

 • Automatyczne wykonywanie kopii zapasowych plików modułu (backup)
 • Instrukcja obsługi – moduł posiada instrukcję obsługi dostępną bezpośrednio w module
 • Moduł połączony jest z naszym systemem HelpDesk. Dzięki przejrzystemu panelowi masz pewność szybkiej reakcji i pomocy
 • Dostęp do wygodnych aktualizacji 1-click bezpośrednio w module
 • Gwarancja działania i dostęp do aktualizacji - sprawdź zakładkę Wsparcfie i Aktualizacja

PSHOW IMPORTER CHANGELOG
==========

pre-release
-----
* fixed bug in import of product attachments
* added support for libxml 2.9.9
* allow to import field: online only

v2.224 - 11/12/2019
-----
* allow to import category image
* fixed bug related to product features
* fixed overrides
* from now you can change the limit of features displayed in the import configuration (step 3)

v2.223 - 22/10/2019
-----
* allow to merge fields inside a single combination tag with fields from outside of this tag
* from now module won't import multiple times image from the same url for the same product id

v2.222 - 16/10/2019
-----
* fixed bugs

v2.221 - 03/10/2019
-----
* NEW! allow to import product attachments
* NEW! allow to import combination attributes by identifiers
* fixed bugs with combination import

v2.220 - 19/09/2019
-----
* import of the combination with the product data has been improved
(after the update, it is necessary to configure an additional
field in the basic import configuration to import combinations
with products; field: XML path to single combination data inside the product tag)
* allow to cancel import when unable to read invalid xml file
* reduced number of sql queries

v2.219 - 02/08/2019
-----
* fixed many bugs

v2.218 - 05/06/2019
-----
* added fixes to prevent timeout errors (max_execution_timeout)

v2.217 - 16/05/2019
-----
* fixed automatic resume of automatic import

v2.216 - 08/04/2019
-----
* NEW! ability to import position of the category
* NEW! ability to import position of the product
* fixes in file upload from URL
* fixed category matching

v2.215 - 01/04/2019
-----
* NEW! import 'minimal quantity'
* NEW! option in the configuration: Do not add products to other shops
* fixed bug in importing main photo of the product
* fixed bugs

v2.214 - 19/02/2019
-----
* NEW! from this version you can update existing and import missing categories and features
* fixed bug in the replacements of the values from file
* fixed bug in the regular expressions of the value import conditions
* fixed other small bugs

v2.213 - 24/01/2019
-----
* added new product fields: delivery_in_stock, delivery_out_stock [only PrestaShop >=1.7]
* fixed bugs

v2.212 - 16/01/2019
-----
* NEW! rotate image if width is larger than height

v2.211 - 22/10/2018
-----
* NEW! introduced GuzzleHttp to support:
Basic HTTP auth, Digest auth, Microsoft NTLM auth
* NEW! by default, the import status is retrieved using the long polling
method, but you can disable it in the module settings
* improved reading of XML files
* improved conversion of CSV to XML
* added many improvements
* fixed bugs

v2.210 - 21/09/2018
-----
* NEW! you can assign imported products to a file.
Thanks to this, you can set, for example, products that have disappeared
from the file but were previously imported from a given file, have been
turned off or their quantity can be reset. To assign products to a file,
you must enter a value in the second step of the file configuration that
will connect the product with the file.
* NEW! option in category matching: What to do with products whose category
has not been configured below?
* added many improvements
* fixed bugs

v2.209 - 10/09/2018
-----
* prevent exec timeout during automatic import
* fixed category skipping
* cut too long strings
* fixed bugs

v2.208 - 07/09/2018
-----
* fixed bugs

v2.207 - 03/09/2018
-----
* fixed bugs

v2.206 - 27/08/2018
-----
* improved import speed
* less consumption of data transfer (web browser <-> server)
* fixed bugs
* NEW! module setting: set 'use in import' = 1 for all products
* NEW! import specific price for combination
* NEW! the ability to set the main object tag inside another tag
in this example:

```


...

...

...

...

...

...

...

...

```

you can set /xml/product/feature as main object tag

v2.205 - 20/06/2018
-----
* extended price margin
* improved XML parser
* added new sample files
* new unique product value: supplier reference (from now you can find & update existing products using this value)
* NEW! import product price discount by the amount from the file

v2.204 - 14/05/2018
-----
* NEW! specify the delay time in seconds between each imported object
* NEW! set margin price for combination product price impact
* NEW! import combination product price impact tax included
* NEW! added support to Latin 2 (ISO-8859-2) encoded CSV file
* fixed small bugs

v2.203 - 21/03/2018
-----
* NEW! skip product import if combination with code from file exists in the shop
* NEW! added support to UTF-16 and other encodings
* NEW! added support for special csv separator: broken pipe

v2.202 - 12/02/2018
-----
* fixed bug in importing category by ID
* fixed bug in importing 'When out of stock'
* fixed other small bugs

v2.201 - 16/01/2018
-----
* NEW! option for product promotional price: Import as product net price impact (find this option in fields matching - step 3)
* NEW! since this version you can choose: What to do with object which has got incorrect one or more fields? (find this option in the second import step)

v2.200 - 05/01/2018
-----
* NEW! option for product specific price: Remove old specific prices?
* NEW! option for product specific price: Tax included?
* NEW! option for product promotional price: Tax included?
* improved import logging
* improved category matching

v2.199 - 22/12/2017
-----
* NEW! since this version you can specify PHP location to be used during CRON and SSH import (find this in the module settings tab),
it's very useful when you are using hosting witl multiple php versions and you want to specify what version should be used for imports
* NEW! you can specify cpu usage limit for CRON and SSH import (find this in the module settings tab)
* improved images separated by delimiter
* fixed bug in combination import

v2.198 - 25/11/2017
-----
* NEW! you can import promotional price (as specific price) (see in fields matching)
* NEW! you can import specific price with full prestashop configuration (see in fields matching)

v2.197 - 23/11/2017
-----
* improved product import status

v2.196 - 22/11/2017
-----
* improved save additional configuration (step 4)
* NEW! you can choose if feature should be imported as customized or as pre-defined; find this option in fields matching (step 3) in feature value options
* NEW! since this version you can update combinations without product matching

v2.195 - 08/11/2017
-----
* NEW! option in primary configuration "Generate all possible combinations" - If enabled, module will generate all possible combinations from attributes of imported products.

v2.194 - 07/11/2017
-----
* NEW! clear the import log of the selected file in the list
* NEW! import product/combination quantity into warehouses

v2.193 - 24/10/2017
-----
* added new option to `feature value` in the data matching: feature name; check this in the third import step (matching data)
* improved importing
* NEW! now you can decide what you want to do with product/combination quantity from the file: set quantity in the shop or increase quantity in the shop

v2.192 - 16/10/2017
-----
* a major bug fix has been added to the object update import

v2.191 - 13/10/2017
-----
* NEW! since this version you can set to re-encode xml file with utf-8 to prevent encoding errors during import
* NEW! option in the fields matching: Only for new objects - If active, this value will be imported only for new objects (not existing in the store)
* NEW! since this version you can export/import file with all configuration of the file import; this may be usable for backup or migration to other store
* improved import of product quantity

v2.190 - 28/09/2017
-----
* NEW! since this version you can define import conditions in the fourth import step

v2.189 - 27/09/2017
-----
* NEW! since this version you can use regular expressions in the replacements in third and fourth import step
* improved custom matches in third import step
* improved importing quantity of the product combination
* improvement: force add every product to search index

v2.188 - 15/09/2017
-----
* NEW! since this version you can import new features during products import
* NEW! added new option to product description field: Insert newline tags (switch)
* improved XML reading

v2.187 - 08/09/2017
-----
* NEW! since this version you can define pairs of strings that the module will find and replace during the import, options available in third and fourth import step

v2.186 - 06/09/2017
-----
* improved import performance
* improved product quantity import
* NEW! since this version you can define custom exchange rates for prices from file, options available in fourth import step

v2.185 - 04/09/2017
-----
* improved import of the default product category
* improved category import
* improved merging fields from file

v2.184 - 02/09/2017
-----
* added improvements in combination import
* added option in category path import: ID of the parent category

v2.183 - 22/08/2017
-----
* NEW! option in file upload (for csv only): First row contains column headers
* NEW! option in product import: Skip product when net price with overhead in the file is higher than in the shop
* NEW! option in product import: Skip product when net price with overhead in the file is lower than in the shop
* NEW! option in module settings: Enable maintenance mode during import
* fixed typo in translations
* improved custom matchings
* improved selection of category in fourth import step
* improved third import step
* improved mod: combination sizes

v2.182 - 16/08/2017
-----
* NEW! added option: Skip product when gross price in the file is higher than in the shop
* NEW! added option: Skip product when net price in the file is higher than in the shop
* NEW! added option: Skip product when net price in the file is lower than in the shop
* improved importing to several shops
* improved copying configuration from other files

v2.181 - 08/08/2017
-----
* fixed bug in getting field options in the data matching
* fixed a typo in final configuration step
* fixed form in primary configuration

v2.180 - 07/08/2017
-----
* fixed bug in loading fields from file to match data
* fixed cache bug in fields matching
* improved product category import
* improved product image import
* fixed script which converts csv to xml before every import
* fixed other small bugs

v2.179 - 03/08/2017 [all files have to be reconfigured in this version]
-----
* NEW!
    In version v2.179, most options were moved from step 2 (basic configuration) to step 3 (data matching).
    As a result of these changes, all files have to be reconfigured.
    From now every field from file has his own configuration.
    For example, if you have two or more fields with image url, you can configure different image quality for each of these fields.
* fixed bug in downloading file before import
* fixed counters in the import page
* fixed bug in importing descriptions to many shops
* improved formatting url of the product's image
* fixed bug in converting csv into xml

v2.178 - 19/07/2017
-----
* added new modification in `Module settings` tab - from now combinations can have a dimensions (width, height, depth)
* added option in the primary configuration (step 2): skip import if price (net/gross) from file is lower than from shop
* introduced import priorities of matched values in third step - more info in file configuration in step 3. matching data
* fixed object tag in field matching
* fixed problem with white spaces in the image url
* fixed problem in importing image from ftp url
* fixed missing image legends; from now: image legend = product name

v2.177 - 12/07/2017
-----
* added possibility to remove old relations between product and categories
* fixed bug in file names
* automatically select object tag if file converted from csv
* fixed product image sizes
* fixed product image multistore

v2.176 - 06/07/2017
-----
* now you can update categories
* fixed bugs

v2.175 - 05/07/2017
-----
* added possibility to activate products only in selected shops
* fixed reported bugs

v2.174 - 04/07/2017
-----
* fixed import of lang fields
* fixed product update bug
* fixed backslash as category separator
* added possibility to skip product if manufacturer name not specified in the file

v2.173 - 03/07/2017
-----
* from now module imports only XML documents (csv files are converted to xml)

v2.172 - 22/06/2017
-----
* improved multistore

v2.171
* disabled sorting by id in category matching

v2.170 - 13/06/2017
-----
* updated sample files
* fixed bugs

v2.168 - 23/05/2017
-----
* added custom xml matching

v2.167 - 23/05/2017
-----
* fixed encoding of csv end of the line
* on product category update - unlink product from current categories before importing new
* improved ssh import
* improved logs

v2.165 - 12/04/2017
-----
* improved error handling
* skip import of a product based on its quantity
* new option: do not import product manufacturer - use matched field only for skipping

v2.164 - 30/03/2017
-----
* remove images added before import to associated product -> remove images added before import to associated product combinations
* added generating all available combinations for imported products

v2.163 - 16/03/2017
-----
* fixed combination import
* added to combination import: remove combinations added before import to associated product
* added to combination import: remove images added before import to associated product

v2.162 - 09/03/2017
-----
* improved manufacturer skipping
* fixed bug in xml fields matching

v2.161 - 08/03/2017
-----
* fixed product images removing
* added debug_backtrace compatibility with old PHP

v2.160 - 06/03/2017
-----
* fixed fields matching save
* fixed var_export typo
* fixed bug in option 'Do not add product to home category'

v2.159 - 03/03/2017
-----
* fixed category duplicates
* fixed: disable products not existing in the file
* fixed importing images if product already has some
* fixed counting rows in csv file
* added global module logs
* from now you must login to emergency update the module
* fixed direct import

v2.158 - 01/03/2017
-----
* fixed CSV import bugs

v2.157 - 28/02/2017
-----
* from now you can anytime change file source
* from now you can set to not add product to home category
* from now you can import tax id rule
* from now you can import categories id separated by comma

v2.156 - 27/02/2017
-----
* fixed missing method

v2.155 - 24/02/2017
-----
* fixed logging out during import
* added fixes in combination image import
* from now: exceptions will be saved to import log, import will be continued
* added many fixed in direct&ssh import
* fixed bug in `out of stock` import

v2.154 - 20/02/2017
-----
* fixed product description
* fixed CRON urls
* fixed price
* fixed CSV fields matching
* added other small fixes

v2.153 - 17/02/2017
-----
* bugs fixed
* translations updated

v2.152 - 16/02/2017
-----
* fixed error handler
* fixed multistore
* fixed overriding default category
* fixed xml matching

v2.151 - 09/02/2017
-----
* fixed category matching

v2.150 - 09/02/2017
-----
* overrides fixed
* from now png images are converted to jpg with white background
* files minifying disabled

v2.147 - 06/02/2017
-----
* from now module automatically minify & fix encoding in xml files
* improved polish translations

v2.146 - 03/02/2017
-----
* fixed png import
* fixed manufacturers skipping
* other small fixes

v2.145 - 03/02/2017
-----
* fixed xml matching
* fixed redirections in image url
* fixed adding product to parent categories

v2.144 - 31/01/2017
-----
* fixed translations
* fixed ssh import - missing class
* fixed images import
* fixed friendly urls

v2.143 - 30/01/2017
-----
* fixed url encoding
* module now supports PNG images
* fixed category matching

v2.142 - 26/01/2017
-----
* fixed product link rewrite
* from now you can add files into import queue

v2.141 - 20/01/2017
-----
* fixed image import
* fixed combination import
* fixed log messages

v2.140 - 19/01/2017
-----
* fixed categories structure
* fixed csv import

v2.139 - 18/01/2017
-----
* fixed csv import

v2.138 - 17/01/2017
-----
* fixed xml matching (html code)
* fixed url decoding from files
* fixed missing xml object tags #471817
* added translations: French, German, Czech

v2.137 - 12/01/2017
-----
* improved large xml files import
* fixed cron import
* fixed ssh import
* other small fixes

v2.136 - 11/01/2017
-----
* fixed xml matching

v2.135 - 11/01/2017
-----
* fixed fields merging
* improved xml fields matching
* fixed product carrier import
* added multistore importing

v2.134 - 05/01/2017
-----
* internal bug fixed
* fixed translations
* added product field: carrier

v2.133 - 03/01/2017
-----
* fixed bug in product skipping
* fixed bug in matching xml fields
* added option in category matching:
disable products from this category not existing in the file
* added polish translations
* added tab in xml fields matching: custom values
* fixed many small bugs

v2.132 - 20/12/2016
-----
* from now you can import attributes during combination import
* fixed files download from url
* fixed images with separator
* improved import log

v2.131 - 19/12/2016
-----
* import many images for combination
* fix for `update only once`
* added combination image url encoding
* improved files list cache
* added button: `remove sample files`
* added secure key for ssh/direct import
* fixed files download/update

v2.130 - 15/12/2016
-----
* fixed file download
* added chmod on files list
* increased file download timeout

v2.129 - 14/12/2016
-----
* fixed xml matching
* added other small fixes

v2.128 - 09/12/2016
-----
* fixed category matching

v2.127 - 08/12/2016
-----
* fixed product id import
* fixed quantity import
* added option: Do not import images if product already has some
* fixed product images import
* module repair category structure every import

v2.126 - 07/12/2016
-----
* from now you can update combinations

v2.125 - 06/12/2016
-----
* fixed xml category matching

v2.124 - 30/11/2016
-----
* added mod: combination description
* fixed primary configuration options
* added info when file is empty

v2.123 - 28/11/2016
-----
* fixed fields merging
* added bug fixes

v2.122 - 25/11/2016
-----
* fixed bugs
* added new fields in matching `merge` - it allows to merge the same fields into one value

v2.120 - 22/11/2016
-----
* fixed xml matching
* improved xml parser - now it fixes the most often file errors
* added xml validator in matching step
* improved cache system

v2.119 - 22/11/2016
-----
* added bug fixes

v2.118 - 21/11/2016
-----
* added bug fixes

v2.117 - 17/11/2016
-----
* improved module view
* improved php.ini configuration
* fixed bug in product update by reference

v2.116 - 11/11/2016
-----
* added fixes in primary config

v2.115 - 10/11/2016
-----
* from now you can import many attributes to one combination
* added many small fixes

v2.114 - 09/11/2016
-----
* fixed tags import
* fixed skipping by category and manufacturer

v2.113 - 07/11/2016
-----
* fixed matching xml
* added many small fixes

v2.112 - 04/11/2016
-----
* improved xml fields matching
* improved xml files importing
* improved module view
* module now uses cache for better performance

v2.110 - 19/10/2016
-----
* small config fix

v2.109 - 10/10/2016
-----
* fixed primary configuration
* import accessories by product id and reference
* many other fixes

v2.108 - 03/10/2016
-----
* fixed option 'add to parent categories'
* fixed missing vbeautify
* fixed file download from server with SSL3

v2.107 - 28/09/2016
-----
* fixed and improved category matching
* improved confguration buttons

v2.105 - 19/09/2016
-----
* fixed xml fields matching

v2.104 - 16/09/2016
-----
* fixed image import with redirections

v2.103 - 15/09/2016
-----
* fixed description import
* importer will skip formatting wrong xml structure

v2.102 - 08/09/2016
-----
* fixed categories matching

v2.101 - 06/09/2016
-----
* added new field: category parent name

v2.100 - 05/09/2016
-----
* fixed importing new lines i.e. in description
* category importing fixed

v2.99 - 01/09/2016
-----
* fixed default field values
* fixed images import

v2.98 - 27/08/2016
-----
* added import button: debug next object
* added new xml field matching method

v2.97 - 24/08/2016
-----
* added option: What to do with object which has got incorrect one or more fields? (Skip object / Import only correct fields of object)
* changed view in primary config page
* if combination from file exists in store, PShowImporter will remove old combination and add new one
* added small view fixes

v2.96 - 23/08/2016
-----
* fixed category matching
* fixed multiple images import from CSV file
* added new import field: When out of stock: 0-deny, 1-allow, 2-default

v2.95 - 09/08/2016
-----
* added module option for slow servers: Import one object for each query during import ajax
* added warning if `exec()` is disabled

v2.94 - 06/08/2016
-----
* improved view for xml fields matching
* improved view for csv fields matching
* now you can prepend/append csv field value
* now you can cut from start/end xml field value
* now you can cut from start/end csv field value

v2.93 - 05/08/2016
-----
* now you can prepend/append xml field value

v2.92 - 03/08/2016
-----
* skip products with specified net price
* import any quantity of images with different pathes from XMl file
* import wholesale price

v2.91 - 22/07/2016
-----
* added option: reverse category path
* added option: Set stock to zero for products non existing in the file
* fixed small bugs

v2.90 - 18/07/2016
-----
* fixed small bugs
* added field: category path in many places

v2.89 - 12/07/2016
-----
* fixed log view on import screen

v2.88 - 11/07/2016
-----
* fixed small xml matching bug

v2.87 - 10/07/2016
-----
* ssh script to continue import
* importing images from xml with the same xml path

v2.86 - 09/07/2016
-----
* big changes in xml matchings - REMATCH FIELDS FOR YOUR FILES AFTER MODULE UPDATE

v2.85 - 05/07/2016
-----
* php.ini fixes
* view fixes

v2.84 - 02/07/2016
-----
* added formatting values to import
* added big files optimization
* added memory_limit informations
* added module update cache
* fixed image import permissions
* added update check skipping during import

v2.83 - 30/06/2016
-----
* big files optimization
* matching xml fields - loader

v2.82 - 27/06/2016
-----
* fixed files upload

v2.80 - 17/06/2016
-----
* fixed files download
* added sample files for product features

v2.78 - 08/06/2016
-----
* added field to format product quantity
* fixed bugs

v2.77 - 07/06/2016
-----
* added translations

v2.76 - 07/06/2016
-----
* add improvements reported by clients

v2.75 - 07/06/2016
-----
* skip errors & warnings during import

v2.74 - 07/06/2016
-----
* fixed reported bugs

v2.73 - 06/06/2016
-----
* fixed directories bug

v2.71 - 02/06/2016
-----
* fixed missing directory
* improved catching import errors to log

v2.70 - 01/06/2016
-----
* fixed matching xml fields bug
* added improvements for lower php version compability
* added import log and filename on main import screen
* fixed other many bugs

v2.69 - 30/05/2016
-----
* fixed small reported bug

v2.68 - 26/05/2016
-----
* import data from object tag

v2.67 - 25/05/2016
-----
* fixed direct import bugs
* importing combination image
* fixed other reported bugs

v2.66 - 23/05/2016
-----
* import attribute texture img
* improved auto import

v2.65 - 19/05/2016
-----
* improved php support for older versions
* improved module configuration

v2.64 - 17/05/2016
-----
* fixed reported combination import bug

v2.63 - 16/05/2016
-----
* added info for slow servers
* fixed import view

v2.62 - 11/05/2016
-----
* added field for combination import
* first combination will be default
* fixed reported bugs

v2.61 - 10/05/2016
-----
* fixed reported bug combinations import

v2.60 - 09/05/2016
-----
* fixed combinations bug
* other small fixes added

v2.59 - 05/05/2016
-----
* fixed `final config` redirection bug

v2.58 - 04/05/2016
-----
* import text: available later
* import text: available now
* skip products where weight is greater than X
* now you can disable products not existing in the file
(working for reference & id)

v2.57 - 30/04/2016
-----
* now you can disable products not existing in the file
(working only for references)

v2.56 - 30/04/2016
-----
* fixed tooltip view
* fixed import large xml files
* fixed import combinations by product id
* automatic generating friendly url, meta title and meta description
* other improvements

v2.55 - 29/04/2016
-----
* fixed force import product's id

v2.54 - 27/04/2016
-----
* fixed csv file preview without delimiter
* checked & fixed reported bugs

v2.53 - 25/04/2016
-----
* view improvements
* file preview as floating window
* fixed import counter
* fixed import by product id
* now you can hide all tips
* added 'module settings' tab
* improved import speed
* other small fixes

v2.52 - 24/04/2016
-----
* added copying config & matches from other files
* small bugs fixed

v2.51 - 21/04/2016
-----
* fixed import for one lang only

v2.50 - 21/04/2016
-----
* fixed primary configuration
* fixed redirection to files list
* improved import view
* import combinations by product id

v2.49 - 20/04/2016
-----
* fixed category matching
* fixed matching own fields
* other small fixes

v2.47 - 19/04/2016
-----
* fixed reported bugs
* changes in import view
* added button: skip one object
* changed matching data view

v2.46 - 18/04/2016
-----
* view fixes
* import product - category id
* fixed chmod bug

v2.45 - 14/04/2016
-----
* fixed category import bug
* added skipping selected manufacturers during import

v2.44 - 14/04/2016
-----
* direct import - fixed & improved
* attributes import fixed
* other small fixes

v2.43 - 13/04/2016
-----
* added own matching for xml

v2.42 - 11/04/2016
-----
* improved categories search from file
* fixed 'import during' bug
* fixed php warnings

v2.41 - 11/04/2016
-----
* added option: do not import images for existing products
* fixed bugs

v2.40 - 11/04/2016
-----
* fixed product id bug

v2.39 - 08/04/2016
-----
* fixed bugs

v2.38 - 08/04/2016
-----
* fixed primary configuration js bug
* fixed category matching bug

v2.37 - 08/04/2016
-----
* added update fixes

v2.36 - 08/04/2016
-----
* fixed primary configuration bug

v2.35 - 08/04/2016
-----
* testing version

v2.34 - 07/04/2016
-----
* you can define attributes separator
* fixed unique product field bug
* added info on 'during import' alert - start & last update date
* view fixes
* fixed directory separator bug
* fixed configuration bug
* fixes for official Prestashop module validator

v2.33 - 05/04/2016
-----
* fixed update bug
* fixed configuration bug
* fixed autoload bug

v2.32 - 04/04/2016
-----
* fixed category matching bug

v2.31 - 30/03/2016
-----
* added sample CSV and XMl files with configuration
* many fixes

v2.30 - 29/03/2016
-----
* bugs fixed
* view changes

v2.29 - 25/03/2016
-----
* import product combinations

v2.28 - 24/03/2016
-----
* import product attributes
* many improvements & fixes

v2.27 - 18/03/2016
-----
* xml tag review
* images import improved
* other small fixes

v2.26 - 16/03/2016
-----
* categories import
* bugs fixed

v2.25 - 06/03/2016
-----
* added modifications and fixes

v2.24 - 29/02/2016
-----
* fixes added

v2.23 - 15/02/2016
-----
* remove configuration for file
* duplicate xml fields for matching

v2.22 - 12/02/2016
-----
* import product taxes

v2.21 - 11/02/2016
-----
* user can import product features

v2.19 - 09/02/2016
-----
* reported bugs fixed

v2.18 - 09/02/2016
-----
* ean13 as new unique product value

v2.17 - 09/02/2016
-----
* fixes for matching fields

v2.16 - 08/02/2016
-----
* reported bugs fixed

v2.15 - 05/02/2016
-----
* reported bugs fixed

v2.14 - 05/02/2016
-----
* fixed bug with auto importing

v2.13 - 04/02/2016
-----
* new format of xml data file, object tag:
* view improved

v2.12 - 04/02/2016
-----
* now you can set quantity of product when product will be disabled
* now you can set quantity of product when product will be enabled

v2.11 - 02/02/2016
-----
* many improvements
* reported bugs fixed

v2.10 - 01/02/2016
-----
* categories matching
* reported bugs fixed

v2.8.1 - 26/01/2016
-----
* reported bugs fixed

v2.8.0 - 25/01/2016
-----
* filename changing
* file cloning
* import steps
* disable product if out of stock
* product descriptions with HTML removing
* reported bug fixed

v2.7.12 - 25/01/2016
-----
* reported bugs fixed

v2.7.11 - 22/01/2016
-----
* reported bugs fixed

v2.7.9 - 20/01/2016
-----
* reported bugs fixed

v2.7.8 - 18/01/2016
-----
* import product accessories
* system updated
* reported bugs fixed

v2.7.6 - 05/01/2016
-----
* reported bugs fixed
* changed import page layout
* config view fixes

v2.7.5 - 04/01/2016
-----
* reported bugs fixed

v2.7.4 - 30/12/2015
-----
* file configuration rebuilded

v2.7.3 - 29/12/2015
-----
* improved objects counting in xml file
* added button 'cancel import'
* configuration improved
* added new matching field - urls to image in many places
* added product tags import
* now you can run import by direct URL
* now you can run fast import via SSH
* reported bugs fixed

v2.7.2 - 28/12/2015
-----
* added import logging
* added option to download file from URL before importing
* translations updated
* added button 'import first object again'
* reported bugs fixed
* other small fixes

v2.7.1 - 23/12/2015
-----
* fixes for xml matching

v2.7.0 - 22/12/2015
-----
* new 5 matching fields - single image
* new matching field - single main image
* new matching field - separated images
* user can change images quality
* user can choose - generate thumbnails during import or not
* improved import configuration page
* fixed missing small product image
* many view improvements
* fixed missing directories
* other reported bugs fixed

v2.6.3 - 21/12/2015
-----
* xml matching fixed
* refresh button fixed

v2.6.2 - 19/12/2015
-----
* skeleton updated v2.2.2

v2.6.1 - 17/12/2015
-----
* reported bug fixed

v2.6.0 - 16/12/2015
-----
* added button to start import from beginning
* added infos about data types - int, float etc.
* view fixes
* changed margin prices format - like this 1.00
* margin prices is now working with gross and net price
* other small fixes

v2.5.1 - 15/12/2015
-----
* skeleton updated

v2.5.0 - 15/12/2015
-----
* import category path with user defined separator
* system fixed
* controllers fixed

v2.4.0 - 15/12/2015
-----
* added prices margin in primary configuration
* added tax value in % in primary configuration
to calculate netto price from brutto price from file

v2.3.9 - 14/12/2015
-----
* system updated

v2.3.8 - 14/12/2015
-----
* system updated

v2.3.7 - 11/12/2015
-----
* fixed reported bugs

v2.3.6 - 10/12/2015
-----
* fixed reported bugs

v2.3.5 - 09/12/2015
-----
* fixes reported bugs

v2.3.4 - 01/12/2015
-----
* redirections fixed

v2.3.3 - 01/12/2015
-----
* fixed product image removing during import

v2.3.2 - 01/12/2015
-----
* missing controllers fixed

v2.3.1 - 01/12/2015
-----
* redirections fixed

v2.3.0 - 26/11/2015
-----
* new option - 'Remove old products images'
* small bugs fixed

v2.1.0 - 24/11/2015
-----
* skeleton updated

v2.0.0 - 12/11/2015
-----
* PHP < 5.4 compability
* new module system
* fixed bug - specific prices

v1.1.0
-----
* fixed import bugs
* fixed module installation bug
* added import estimation time
* improved ajax request
* changelog moved
* added 'One Reference update only once' option

v1.0.3
-----
* faster import using ajax requests
* added 'add only' option

v1.0.2
-----
* fixed small bugs
* added import-status directory

v1.0.1
-----
* added 'update only' option
* fixed product quantity bug

v1.0.0
-----
* file upload (xml/csv)
* download file from URL to server
* remove file from server
* download file from server
* choose import language
* [csv] select data delimiter
* [csv] select first line number
* choose whether to update product by ID or Reference
* match fields from file to columns from PrestaShop database
* import one row by clicking the button
* fast import using ajax requests
2020-02-14 | Łukasz Malinowski

Da się "wyłączyć" jakiś produkt z aktualizacji przez importer?
Gdzie to się wyłącza?

2020-02-07 | Anna Anna

Moduł działa dobrze jednak jest nieco skomplikowany. PrestaShow obiecuje nowe filmiki i poprawę wyglądu modułu. Czekamy :-)

2020-01-27 | M.

Jeśli mnie oko nie myli, to brakuje importu alt tag dla zdjęć, szczególnie że w nowej ps 1.7 to leży i aktualnie to jest bug.
Akurat mi się trafiło..

2019-12-28 | Bartold Mateusz

Z modułu korzystamy od kilku miesięcy. Obsługujemy multistore zintegrowane z 8 hurtowniami. Takimi modułami podnosi się poprzeczkę. Moduł wart zakupu.

2019-12-28 | Bartold Mateusz

Z modułu korzystamy od kilku miesięcy. Obsługujemy multistore zintegrowane z 8 hurtowniami. Takimi modułami podnosi się poprzeczkę. Moduł wart zakupu.

2019-12-12 | Michał Kosieradzki

Genialny moduł!!! Używamy z PriceMasterem. Oba można ustawić i zapomnieć. Polecam

2019-11-15 | prestashow.pl

zwoll - you could try our module for free and with no limits at demo.prestashow.pl

2019-11-14 | zwoll

Hello, can you give somedays trial version, I need to be sure about this addon will help me with xml import products.... After Total Import Pro (hostjars) I cant find how import from xl :-(

2019-10-26 | Piotr Modzelewski

Moduł ma ogromne możliwości. Zintegrowaliśmy się z dwoma hurtowniami dzieciecymi. Dorzuciliśmy własne dane z Excela. Wszystko śmiga aż miło

2019-10-23 | prestashow.pl

Łukasz, kończymy opracowywać i szlifować metody i technologię zaokrąglania cen. Robimy to z wieloma klientami w module PriceMaster. Podstawową funkcjonalność możliwości PriceMastera, co do zaokrąglania dodamy do importera. Aktualizację tą planujemy wydać w listopadzie.

Zachęcamy jednocześnie do sprawdzenia modułu PriceMaster. Daje on wiele możliwości manipulowania zaokrągleniami, marżami, narzutami i zmianami cen - globalnie, według wytycznych oraz indywidualnie - na liście produktów i w produkcie :-)

2019-10-12 | Łukasz

Kiedy można się spodziewać obiecanych zaokrągleń cen?

2019-09-25 | Johanson Design

Amazing module! Greate support!

2019-08-17 | WishGet

Amazing module! Using it in my 1.7 Mulistore! Please transalte your demonstration videos - it will be helpfull ❤️

2019-08-01 | prestashow.pl

Klient - tak, importer działa z PS 1.7.6

2019-08-01 | klient

Czy moduł działa z presta 1.7.6?

2019-07-27 | Łukasz Malinowski

Ten sposób zaokrąglania na żywo to raczej lipa.
Np gdy baselinker pobiera mi wszystkie dane z presty z bazy danych to jakie ceny wtedy są pobierane?

2019-07-27 | prestashow.pl

Łukasz, Mirek...
--- ZAOKRĄGLANIE CEN w PriceMasterze może działać na dwa sposoby: zmiana ceny w bazie (jednorazowa operacja) lub na żywo. Wtedy zaokrąglenie są ceny na froncie sklepu, w koszyku i zamówieniu. Moduł wykorzystuje tu standardowe funkcje PrestaShop (PriceCalculation) do obliczania cen. Dzięki temu ceny produktów istniejących, regularnie aktualizowanych oraz nowych są również obejmowane ustawionym zaokrągleniem (oraz marżą - też jest w PriceMasterze). Ta sama funkcja wylicza cenę brutto na podstawie netto*vat. Sama cena brutto nigdy nie jest zapisywana w bazie danych. Dlatego nie należy się obawiać tej metody.
--- PONADTO w PriceMasterze możecie precyzować metody zaokrąglania oraz doliczania marż wg producentów, kategorii oraz niebawem indywidualnie w edycji samego produktu.
--- DLACZEGO TAK? Zaokrąglanie (i marże) wdrażaliśmy do importera, jednak szybko okazywało się, że potrzeby są większe: marża wg kategorii lub różny sposób zaokrąglania (w dół, w górę) dla produktów z inną marżą.
Takie operacje są dość złożone, dlatego upychanie ich do importera pominęliśmy, a rozbudowaliśmy moduł PriceMaster, który daje te i wiele innych możliwości.
--- ZAPRASZAMY do napisania na kontakt@prestashow.pl lub napisania na czacie w dole strony. Coś zaproponujemy.

2019-07-26 | Mirek

Podłączam się do pytania o zaokrąglenie cen i faktycznie podawaliście info już dawno że zaokrąglanie cen macie w planach. Jaki jest sens kupować dwa moduły, skoro można to ogarnąć w jednym module chyba że jest to w waszym interesie żeby zmuszać klientów do zakupu dwóch modułów :(

2019-07-26 | Łukasz Malinowski

Tyle, że price master po 1 i najważniejsze działa tak, że w panelu administracyjnym nie widać zmian tylko widać je po stronie klienta.
Po 2 w demo za nic w świecie nie można się z nim dogadać. Prawie nic nie działa.
Po 3 to jednak kolejny wydatek.
Po 4 2019-05-13 (czyli 2,5 miesiąca temu) była informacja, źe jest to w planach a tu cisza...

2019-07-26 | prestashow.pl

Łukasz - sprawdź nasz moduł PriceMaster. Stworzyliśmy w nim wygodny mechanizm do zaokrąglania cen na żywo. Dzięki temu Importer może aktualizować ceny i dodawać nowe produkty, a PriceMaster będzie je wszystkie zaokrąglać wg. Twojej konfiguracji: w dół, w górę, do równych kwot lub dowolnej liczny groszy.

2019-07-25 | Łukasz Malinowski

I co z tym zaokrąglaniem cen? Jest czy nie ma?

2019-05-13 | prestashow.pl

Rafał Durda - zaokrąglanie cen jest w planach, jednak już teraz możesz sprawdzić nasz moduł PRICE MASTER, w którym możesz zaokrąglać ceny (oraz wykonywać masowo ogrom innych operacji na cenach!).

2019-05-10 | Rafał Durda

Moduł niemal doskonały! Do ideału brakuje tylko zaokrąglania cen. Mam nadzieję, że pojawi się taka opcja w najbliższym czasie :)

2019-03-05 | prestashow.pl

Bart - moduł obsługuje import i aktualizację danych dot. Katalogu (produkty, kategorie, kombinacje, itp.). Pracujemy nad rozwinięciem importu pól niestandardowych oraz zamówień i klientów.

2019-01-03 | Bart

Czy tym modułem można zaimportować opnie o produktach i opinie o sklepie?

2018-12-20 | Anand

We integrate 12 XML files with this module in our multistore PrestaShop 1.6. Thanks!!

2018-11-06 | George

Awesome module. Thanks to Kacper from Helpdesk for help with module usage. To everyone who are looking for XML integrations - there is no better solution on market! George Clothes

2018-10-31 | Kamil Prądzyński

Jestem pod wrażeniem funkcjonalności tego importera. Szkoda, że tak późno na Was trafiłem.

2018-10-31 | Kamil Prądzyński

Jestem pod wrażeniem funkcjonalności tego importera. Szkoda, że tak późno na Was trafiłem.

2018-10-28 | Carl from auto de

Really great module. We are using it to import and update a lot of auto parts. After last updates module speed up 2x times on our VPS 2CPU 4GB RAM server. Dziekuje:)

2018-10-28 | Chris

Good module. Thanks for fixing specific prices import!.It work like a charm now!

2018-09-15 | Frodo

This module support Import ALL Suppilers and Suppiler Refernses? (NOT only by default)

2018-08-23 | Grep

I am thinking of buying this module. However, if I do not know whether it is possible to add the following fields "Retail price with tax" and "Attachments for this product", we will not buy it unnecessarily. The demo module is missing these fields.

Thank you for understanding.

2018-08-22 | prestashow.pl

Grep please use helpdesk.prestasho.pl ro report this missing. We will queuee it.

2018-08-22 | Grep

I am missing the option to import "Retail price with tax" and "Attachments for this product"

Can you add between imported fields?

2018-08-22 | Grep

I am missing the option to import "Retail price with tax" and "Attachments for this product"

Can you add between imported fields?

2018-08-10 | prestashow.pl

Pani Aneto zachęcam do skorzystania z helpdesk.prestashow.pl - zespół wsparcia rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże skonfigurować plik pod operacje, jakie Pani planuje.

Importer obsługuej import atrybutów i kombinacji. Proszę pamiętać, że kombinacja powinna mieć swój unikatowy kod i powinna zawierać informacje o produkcie, do którego należy - kod, ID lub EAN13 produktu

2018-06-01 | Aneta

Mam powiedzmy plik xml, w którym mam 10 takich samych talerzyków tylko o innej średnicy. Łączy je jeden wspólny id grupy, oraz każdy z nich ma swój id, w osobnym parametrze mają podaną też tą średnicę, która ich różnicuje. Chcę, aby w wyniku importu powstał produkt z kombinacjami. Oczywiście w jednym pliku xml mam wiele takich produktów. Czy gdzieś jest napisane w jakimś FAQ jak tego dokonać? Mam importować produkt jako kombinację tzn. co konkretnie mam zrobić? Jak się przypisuje jako kombinacja do istniejącego produktu?

2018-05-24 | Aneta

Produkt może być kombinacją, jeśli przypiszesz go jako kombinację do istniejącego produktu lub jeśli jako kombinacja będziesz go importować (np. w raz z produktami). Pamiętaj, że importując kombinacje musisz przypisać je do produktu, zatem potrzebny będzie kod produktu. Kombinacja powinna mieć również swój kod, abyś mogła ją później aktualizować. W razie problemów skorzystaj z helpdesk,prestashow.pl

2018-05-18 | Aneta

W jaki sposób następuje łączenie w warianty? nie wiem jak ustawić parametry, aby produkty, które chcę połączyć w warianty łączyły się.

2018-04-01 | Bojan P

Best importer for Prestashop platform I could find. Good job.

2018-03-02 | Łukasz P

Wow, super wtyczka. U mnie działa bez zarzutów. Skonfigurowałem sobie dosłownie wszystko, więc zaczytuje mi stany, opisy, kody, nazwy jak i ustawia Metody wysyłki, koszty wysyłki i od razu aktywuje produkt. Wielkie dzięki PRESTASHOW. Nie miałem też problemów z komunikacją z przedstawicielem, wszystko załatwione szybko i sprawnie. Polecam :)

2018-01-29 | Jakub

prestashow.pl:
aktualizuję tylko ceny (na kupionym już module) na prywatnym serwerze (nie parametry ani serwer nie są słabe), od początku do zakończenia operacji muszę czekać ponad 7 godzin.. to jest dramat przecież.
Co do helpdesku - 3 dni na rozwiązanie problemu nigdy mnie nie zaszczyciło. Changelog jest po ANG, nie rozumiem tego języka, w Polsce mieszkam

2018-01-17 | prestashow.pl

Jakub, Klient.:
Jeśli moduł wykonuje wiele operacji na pliku, takich jak obróbka danych, import selektywny, mapowanie czy import zdjęć z generowaniem miniaturek, to operacje te spowalniają jego pracę, ponieważ zużywają one zasoby CPU i RAM. Jeśli testują Państwo moduł w naszym sklepie demo muszą Państwo wiedzieć, że na serwerach obsługujemy średnio 20 wygenerowanych sklepów demo dziennie, w których klienci importują swoje pliki. Pełnej prędkości modułu w sklepie demo mogą Państwo nie doświadczyć w każdej chwili.
Co do wsparcia - serwujemy je regularnie na helpdesk.prestashow.pl, na mailu kontakt@prestashow.pl oraz na czacie na dole tej strony. Zachęcam do korzystania z tych form kontaktu, ponieważ większość problemów rozwiązujemy w przeciągu 1-3 dni i jest to niezmienny timing od dłuższego czasu.
Moduł importera został wydany w stabilnej wersji v2.201 pokrywającej 99% funkcjonalności PrestaShop. Stale pracujemy nad optymalizacją jego szybkości i ta też w wykresie czasu stale rośnie. Zachęcam do obserwacji changloga, w którym wszystkie zmiany i nowości skrupulatnie są opisywane. W razie pytań zapraszam do kontaktu bezpośredniego.

2017-12-30 | Klient

Czy jest jakaś firma w której ten moduł działa i jest z niego zadowolona?

2017-10-11 | prestashow.pl

Marcel - funkcjonalność na pewno zostanie wydana. Moduł można nabyć, a funkcja zostanie dodana w trakcie najbliższych aktualizacji

Dominik - Jeden zakup modułu = jedna licencja = możliwość wykorzystania modułu w 1 sklepie.
Jeśli wszystkie 6 sklepów używasz w ramach MULTISTORE wystarczy że dokupisz rozszerzenie MULTISTORE do importera.
Jeśli wszystkie 6 sklepów to oddzielne instalacje, to należy zakupić 6 modułów importera. Odezwij się do nas na maila, przy takiej ilości zaproponujemy rabat.

2017-10-04 | Dominik

Czy moduł obsługuje jeden sklep mam ich 6 i nie wiem czy mam kupić modół razy 6 czy wystarczy jeden i wgrać do wszystkich sklepów

2017-09-28 | Marcel

Odnośnie pytania Dawida to może znacie przybliżony termin dodania obsługi ftp? Moduł jest świetny a dodanie tej funkcjonalności spowoduje że będzie THE BEST :)

2017-09-05 | prestashow.pl

Dawid - tak, taka możliwość jest już w wersji Beta modułu. Po pozytywnych testach każdy użytkownik otrzyma tą funkcjonalność w automatycznej aktualizacji naszego importera csv i xml dla PrestaShop

2017-08-24 | Dawid

Czy można automatycznie pobrać plik z ftp który jest zabezpieczony hasłem?

2017-04-10 | prestashow.pl

Francesco - yes, our module support combinations, so you could import it, generate it and update using reference code

2017-04-10 | prestashow.pl

Pani Edyto - pracujemy nad możliwością importu produktów wirtualnych i ich pełnej obsługi przez importer. Proszę być na bieżąco z naszym fanpage na fb.com/prestashow

2017-04-10 | Francesco

Can I update price combinations loading a csv with reference and new price columns?

2017-03-30 | Edyta

Czy można zaimportować produkty wirtualne wraz z Plikami, które będzie pobierać klient po zakupie?

2016-11-04 | prestashow.pl

Marcin - oczywiście można. Możesz zaimportować najpierw same cechy, a potem przy imporcie produktów przypisać wartości cech produktu do nazw cech.

2016-11-03 | Marcin

Czy można importować wartości cech produktów?

2016-06-14 | prestashow.pl

demo: http://demo.prestashow.pl

2016-06-06 | Artur D

BHp - to zależy, jak zbudowany jest Twój plik. Przypuszczam,y że da radę z niego zaimportować do sklepu atrybuty, ale aby wygenerować kombinacje - każda kombinacja (czyli rozmiar buta) musi mieć m..in kod produktu, dla którego będzie kombinacją, a tego Twój plik zapewne nie posiada. Moduł umożliwia obróbkę niektórych danych (np. cen, kategorii, producentów, wag).
Moduł bez problemu pozwoli zaktualizować dowolne dane w Twoim sklepie - ceny, nowe produkty, ilości również..

2016-06-06 | BHp

czy jest możłiwość tym programem tak przekształcić plik od dostawcy aby - dostaję np obuwie i dostawca ma każdy rozmiar jako osobny towar a ja mam na sklkepie jedno obuwie z możłiwośćią wyboru rozmiaru - to się tyczy obuwia , odzieży i innych wielu artykułów , czy ten program da sobie radę aby uaktualnić ceny czy też asortyment ? czy podczas zgrywania plików można tak ustawić aby nie wgrywał mi np 10 x to samo obuwie tylko 1 x obuwie ?

2016-05-15 | Olivier

Awesome tool. Automatize our work and increase efficiency a lot! Great support too. I fully recommend XML Importer from Prestashow to all PrestaShop users!

2016-01-27 | prestashow.pl

Tak, mamy kilka testowych sklepów, jednak abyście Państwo nie importowali danych w jednym czasie w jednym sklepie, loginy do DEMO podajemy indywidualnie: proszę o kontakt - artur@layersshow.com lub gg: 1604882 lub skype: kalif_ lub za pomocą komunikatora w dolnym prawym rogu ekranu

2016-01-27 | WideP

Czy jest możliwość uruchomienia jakiegoś DEMO dla testów przed zakupem ?

2016-01-15 | prestashow.pl

Importer obsłuży każdy plik CSV i niemal każdy (99.9%) plik XML. Nie wymaga dodatkowych konfiguracji z naszej strony. Dlatego nazwaliśmy go inteligentnym - rozumie pliki XML i pozwala zaimportować ich zawartość do bazy sklepu. Jeśli pojawią się problemy z strukturą pliku XML - wydamy aktualizację rozwiązującą problem. Pozdrawiamy. Zespół PrestaShow.

2016-01-14 | Valdi

Czy za możliwość importu pliku xml z mojej hurtowni będę musiał dopłacić Państwu dodatkowe pieniądze? Czy jest to w cenie?

2016-01-11 | Importujący

Importer naprawdę mocny! Wielki plus za szybką reakcję i aktualizacje. jeśli dodacie atrybuty to będzie moduł idealny :)

Napisz komentarz

 • Apache lub nginx (nginx > apache)
 • PHP >= 5.5.9 (im wyżej tym lepiej, optymalnie PHP 7)
 • MySQL >= 5
 • Rozszerzenie PHP libxml (w wersji każdej poza 2.9.3, która zawiera błędy)
 • Opcjonalne rozszerzenia/dodatki/cache dla maksymalnej wydajności: mcrypt, openssl, zip, curl, gd, pdo, varnishd, mod_pagespeed, memcached lub apc
CZY WIESZ, ŻE ta dodatkowa zakładka została dodana masowo dla wybranych produktów w sklepie za pomocą naszego modułu Zakładki i Sekcje Dla Strony Produktu. Możesz z tego modułu korzystać również w swoim sklepie: https://prestashow.pl/pl/7-pshow-product-tabs.html

Gwarancja działania

Darmowa instalacja w Twoim sklepie w cenie modułu

Gwarantujemy, że zakupiony moduł będzie działać w Twoim sklepie. Po zakupie możesz skorzystać z usługi darmowej instalacji przez nasz zespół lub zainstalować moduł samodzielnie

Aktualizacja modułów PrestaShow

3 miesiące darmowych aktualizacji w cenie modułu

Nasze moduł posiadają wygodny system aktualizacji 1-click. W Back-office moduł poinformuje Cię o dostępności nowej wersji. Jednym kliknięciem zaktualizujesz moduł w swoim sklepie do najnowszej wersji.

Korzystając z aktualizacji otrzymujesz regularny dostęp do poprawek, ulepszeń i nowych funkcji.

Wsparcie techniczne i gwarancja 

3 miesiące darmowego wsparcia technicznego w cenie modułu

W każdej chwili możesz skorzystać z darmowej pomocy w instalacji modułów.

Dostęp do panelu helpdesk.prestashow.pl dostępny jest bezpośrednio w module. HelpDesk zapewni Ci pomoc techniczną i merytoryczną związaną z obsługą naszych modułów. Gwarantujemy czas reakcji w < 72 godziny. Zgłoszone życzenia, poprawki i nowości* wgrasz do swojego sklepu 1-kliknięciem korzystając z aktualizacji modułu.

*zastrzegamy sobie prawo do realizacji tylko wybranych życzeń :-)

Wydłuż dostęp w każdej chwili

Zakupiony moduł możesz wykorzystać w jednym sklepie be ograniczeń czasowych

Licencja na moduł pozwala wykorzystać moduł w jednym sklepie (jednej domenie lub multistore) bez ograniczeń czasowych. Jeśli Twój okres wsparcia wygaśnie będziesz mógł nadal korzystać z kupionych modułów. Dostęp do wsparcia i aktualizacji możesz uzyskać z powrotem w każdej chwili wykupując jeden z dostępnych pakietów. Zakup pakietu automatycznie aktywuje i wydłuży Twój dostęp do HelpDesk oraz do aktualizacji w modułach zainstalowanych w Twoim sklepie.

CZY WIESZ, ŻE ta dodatkowa zakładka została dodana masowo dla wybranych produktów w sklepie za pomocą naszego modułu Zakładki i Sekcje Dla Strony Produktu. Możesz z tego modułu korzystać również w swoim sklepie: https://prestashow.pl/pl/7-pshow-product-tabs.html
 • Wszystkie nasze moduły możesz bez ograniczeń przetestować w sklepie demo
 • Każdy nasz modułów działa i wygląda tak samo w każdej wersji PrestaShop, z którą współpracuje
 • Sklep demo zostanie wygenerowany tylko dla Ciebie
 • Nasze moduły znajdziesz w zakładce PrestaShow Modules w lewym menu sklepu demo
 • UWAGA! Sklep demo zostanie automatycznie usunięty po 48 godzinach od ostatniej aktywności w nim
 • Możesz zmienić język panelu admina na polski lub angielski. Sprawdź screen poniżej

demo.prestashow.pl 

login i hasło back-office: demo@prestashow.pl

chrome_2019-05-28_02-10-24.png

Zmień język w panelu admina na polski/angielski:

26c59f547e.png

Szczegółowe informacje nt. licencji naszych modułów znajdziesz na tej stronie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące użytkowania naszych modułów i licencji :

 • Po zakupie modułu należy przypisać moduł do domeny Twojego sklepu. Przypisanie modułu do domeny wykonasz samodzielnie po zalogowaniu się do Twojego Konta w sklepie prestashow.pl
 • Zmiana domeny dla licencji jest możliwa w dowolnej chwili. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem kontakt@prestashow.pl
 • Zakupiony moduł możesz użytkować bez ograniczeń czasowych w jednym sklepie, na jednej domenie (1 moduł = 1 licencja = 1 sklep)
 • Moduł możesz użytkować w domenie Twojego sklepu (np. domena.pl) oraz na sklepie testowym (dev.domena.pl lub test.domena.pl). Jeżeli Twój sklep testowy posiada inną subdomenę - skontaktuj się z nami.
 • Każdy zakupiony moduł objęty jest 3-miesięczną gwarancją działania. Po skończeniu okresu gwarancyjnego możesz nadal korzystać z naszych modułów w Twoim sklepie. Gwarancję możesz wydłużyć w dowolnej chwili.
 • Modyfikacja kodu źródłowego naszych modułów wiąże się z utratą gwarancji na moduł. Gwarancję możesz przywrócić w każdej chwili instalując niezmodyfikowaną wersję modułu pobraną z Twojego Konta.

Popularne