0
Wspaniale! (5/5)

Całkowita ocena została obliczona na podstawie  22 opinii zebranych za pośrednictwem serwisu Facebook w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Przeczytaj wszystkie opinie

PrestaShop - elastyczne narzędzie modułowe do sprzedaży internetowej

  (0)

PrestaShop – co to jest

PrestaShop to oprogramowanie typu open source rozwijane przez społeczność programistów na całym świecie. Pozwala ono na bezpłatne korzystanie z dostępnego i otwartego kodu źródłowego – tzw. silnika PrestaShop. Ważnym elementem jest dostępne wsparcie międzynarodowych użytkowników, którzy systematycznie pracują nad usprawnieniem działania oprogramowania, a na forach dyskutują o nowych funkcjonalnościach

PrestaShop pozwala szybko utworzyć sklep internetowy. Co więcej, nie wymaga znajomości języków programowania, ponieważ interfejs programu umożliwia budowę e-sklepu w oparciu o moduły – zatem cała praca polega na wybraniu potrzebnych elementów i złożeniu ich w całość. W efekcie użytkownik otrzymuje indywidualnie dopasowany produkt pod względem wyglądu i funkcjonalności – doskonały do zastosowań w e-commerce.

Skąd się wzięła popularność PrestaShop?

Dlaczego PrestaShop jest jednym z najpopularniejszych silników, na których działają sklepy internetowe? Pozwala on na personalizację wyglądu sklepu – na rynku dostępnych jest ponad 2.000 szablonów graficznych, wśród których z łatwością wybierzesz ten, który odpowiada Twoim wymaganiom i potrzebom. PrestaShop odpowiada także na wszystkie potrzeby w zakresie funkcjonalności sklepów internetowych, w tym zarządzaniem katalogami produktów, zabezpieczeniem przeprowadzanych transakcji, czy prowadzenie działań marketingowych. Niebagatelne znaczenie ma również możliwość korzystania z naturalnego pozycjonowania sklepu internetowego – optymalizację względem wyszukiwarek możesz wykonać sam za pomocą panelu administracyjnego.

Szablony PrestaShop

W ofercie rynkowej znajduje się ogromna liczba różnorodnych gotowych szablonów graficznych. Różnorodność grafik i układów dostępnych w szablonach PrestaShop pozwala stworzyć platformę zakupową w Internecie charakteryzującą się indywidualnym  designem i jednocześnie spełniającą oczekiwane funkcje. 

Jednocześnie każdy szablon można modyfikować. Jeśli zależy Ci na sklepie internetowym, który będzie spełniał wszystkie Twoje wymagania, warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy przeprowadzą analizę Twoich potrzeb i dobiorą do nich optymalne mechanizmy sprzedażowe. Dla doświadczonych sprzedawców ważnym elementem projektowania sklepu jest makietowanie, czyli wstępna wizualizacja aplikacji, która często wykonywana jest przy okazji projektowania grafiki nowego sklepu. Przy tworzeniu indywidualnych wersji konieczne będzie także wykonanie grafiki w desktop i wersji mobilnej.  W efekcie możesz uzyskać sklep internetowy szyty na miarę Twoich potrzeb.

Moduły PrestaShop

Zaletą tworzenia sklepu w oparciu o PrestaShop jest ogromna liczba modułów. Dzięki odpowiednio dobranym modułom można zbudować nowoczesny sklep online, który nie tylko sprawdzi się na rynku e-commerce, ale także nie będzie wymagał skomplikowanego wdrożenia i nauki obsługi.

Moduł PrestaShop jest wtyczką, która umożliwia wprowadzenie do sklepu internetowego nowych funkcjonalności. Za pomocą takich elementów można rozszerzyć podstawową wersję sklepu do potrzeb. Warto jednak pamiętać, że PrestaShop w wersji podstawowej wyposażona jest w wiele niezbędnych wtyczek. Dodatkowo, na rynku dostępne są zarówno moduły darmowe, jak i płatne. Tych pierwszych można szukać w sklepach i na forach internetowych.

Oprócz podstawowych elementów PrestaShop możesz korzystać także z płatnych modułów tworzonych przez wyspecjalizowane agencje, które tworzą elementy wspierające e-commerce. Pozwalają one na jeszcze łatwiejszą obsługę sklepu online, automatyzację wykonywanych działań oraz rozszerzają możliwości na wielu płaszczyznach, między innymi w zakresie:

 • zarządzania i automatyzacji czynności w back-office,
 • integracji,
 • poprawnego i sprawnego zarządzania treścią,
 • budowania wartości SEO,
 • prawidłowego tworzenia interakcji z odbiorcami sklepu internetowego.

Warto dodać, że moduły umożliwiające interakcję z klientem są nową kategorią. Dotychczas programiści tworzący moduły skupiali się na automatyzacji pracy sklepu internetowego. Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na kontakt z odbiorcami produktów – stąd w ofertach firm tworzących moduły PrestaShop pojawiają się m.in. blogi z produktami, programy lojalnościowe czy partnerskie z butikiem dla uczestników. 

Dla jeszcze wydajniejszego wdrażania nowych modułów warto korzystać z usług firm, które oprócz sprzedaży modułów PrestaShop zapewniają wsparcie HelpDesku oraz system wygodnych aktualizacji modułów czy system auto-backup.  

Dlaczego PrestaShop jest dobrą inwestycją?

Sklepy internetowe oparte o silnik PrestaShop charakteryzują się elastycznością. W efekcie, w zależności od potrzeb, platformę zakupową można rozszerzać zarówno pod względem nowych funkcjonalności, jak i liczby produktów. Tę możliwość dają moduły, które można dowolnie dołączać do sklepu, ograniczając jednocześnie wydatki i czas potrzebny na budowę nowej platformy. 

Ogromną zaletą oprogramowania jest jego charakter - oprogramowanie typu open source sprawia, że PrestaShop jest nie tylko jednym z bardziej popularnych silników do tworzenia sklepów internetowych, ale także dynamicznie się rozwija dzięki dużej, międzynarodowej społeczności stale pracującej nad rozbudową kodu, jego aktualizacją, tworzeniem nowych funkcjonalności poprzez moduły, bezpieczeństwem użytkowania. 

Jakie dodatkowe korzyści posiadają narzędzia modułowe do sprzedaży internetowej PrestaShop?

Moduły PrestaShop wyróżniają się wieloma zaletami. Każdy, który zarządza treścią, jest w pełni responsywny. Dzięki temu moduł zarządzający będzie się prawidłowo wyświetlał, zarówno na tablecie czy smartfonie, jak i na ekranie komputera. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie wymaga od klienta wprowadzania własnych konfiguracji RWD w celu dopasowania się modułu do rozdzielczości ekranu danego urządzenia.

Proponowane moduły PrestaShop są dobrze skomunikowane pomiędzy sobą. Pozwala to stworzyć interesujące treści i zautomatyzować większość czynności. Klient, który zdecyduje się na konkretny moduł PrestaShop, może liczyć na wsparcie w postaci pojawiania się powiadomień na Dashboardzie. Dzięki temu można na bieżąco kontrolować istotne dla sprzedaży online informacje w postaci zakończenia aktualizacji produktów czy prośby do dołączenia do programu partnerskiego. Wygodne posługiwanie się modułami PrestaShop ułatwia budowanie treści w danym sklepie internetowym. W trakcie użytkowania modułów można odkrywać ich zależność oraz dostosowywać je do indywidualnych preferencji i oczekiwań.

Elastyczne rozwiązanie, jakim są narzędzia modułowe do sprzedaży internetowej PrestaShop nie wymagają pamiętania o aktualizacji. Kluczową kwestią jest fakt, iż w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów, można swobodnie przywrócić poprzednią wersję modułu, bez obawy o to, że nie będzie ona działała prawidłowo lub też spowoduje niepożądane zmiany w sklepie internetowym. Wybrane moduły PrestaShop można na bieżąco dostosowywać. Działanie to gwarantuje maksymalną wydajność i stuprocentowe  bezpieczeństwo.

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

PShowBlog Komentarze wpisów

 • [15:50 15/04/2021]

  https://fedorovkarb.ru Extreme Power Belt - пояс для похудения и коррекции фигуры Единственный аксессуар, который может уменьшить размер талии на двенадцать сантиметров всего за две секунды. А если носить Xtreme Power Belt регулярно, то можно легко избаваться от лишнег жира на животе! https://fedorovkarb.ru https://torgovaya.xyz/dhgate.com Самый лучший магазин лучших товаров

 • [04:13 13/04/2021]

  https://fedorovkarb.ru Корсет Waist Trainer Инновационный корсет для коррекции фигуры. Изготовлен из уникального латексного материала, который эффективно воздействует на лишние жировые отложения и прочие недостатки фигуры в зоне его действия. https://fedorovkarb.ru