Optymalizacja PrestaShop - przyśpiesz sklep i serwer

Kompletna Optymalizacja PrestaShop

Skrót: z tego artykułu dowiesz się z jakich prac składa się proces kompletnej optymalizacji sklepu PrestaShop oraz jaka jest cena usługi. Na deser serwujemy wyniki sklepów przed i po optymalizacji.

Szybkie i bezbłędne działanie sklepu, bezpieczeństwo, wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, komfort użytkowników w trakcie przeglądania sklepu - dla tych wartości warto sklep PrestaShop optymalizować. Rozwój sklepu, modyfikacje i moduły, rosnąca baza danych i ruch na serwerze oraz zmieniające się trendy wpływają na "zdrowie" sklepu internetowego. 

Prezentujemy Kompletną Optymalizację PrestaShop, czyli zestaw usług programistycznych, które podniosą jakość, bezpieczeństwo, pojemność i szybkość funkcjonowania Twojego sklepu. 

Kompletna Optymalizacja PrestaShop to:

 • Kopia developerska 1:1 Twojego sklepu, na której poprowadzimy prace
 • Przygotowanie serwera, który utrzyma ruch 1000 użytkowników w jednej chwili.
 • Aktualizacja PrestaShop i używanych modułów do najnowszych wersji
 • Podniesienie wersji PHP 
 • Optymalizacja bazy danych, kodu sklepu, modułów i szablonu
 • Optymalizacja wyniku Google Page Speed / Lighthouse  / GTMetrix

Jednorazowa, kompleksowa usługa optymalizacji gwarantuje podniesienie wyniku PrestaShop do nawet 99/100 pkt w testach Google Page Speed, Lighthouse oraz GTMetrix. Podniesione zostanie również bezpieczeństwo sklepu, baz danych i serwera. Twoje doświadczenia z PrestaShop także ulegną poprawie - będziesz korzystał z aktualnej wersji sklepu wyposażonej w szereg usprawnień - w bezpiecznym, szybkim i uporządkowanym środowisku.

Bezinwazyjna i bezpieczna procedura

Jeśli zdecydujesz się na komplet usług optymalizacyjnych i serwer, wszystkie prace przeprowadzimy z zachowaniem bezpiecznej procedury nie przerywającej Twojego działania:

 1. Najpierw przygotujemy i zoptymalizujemy nowy serwer.
 2. Na nowym serwerze uruchomimy kopie developerską 1:1 Twojego sklepu - na niej przeprowadzimy wszystkie prace.
 3. Aktualizujemy PrestaShop i używane moduły do najnowszych wersji.
 4. Podnosimy wersję PHP
 5. Poprawiamy napotkane błędy w kodzie sklepu i modułów oraz bazie danych
 6. Optymalizujemy wynik GPS / Lighthouse / GTM
 7. Testujemy.
 8. Wyłączamy Twój sklep na 1-4 godziny. W tym czasie wyrównujemy bazę danych między sklepami i przepinamy domenę pod nowy serwer.
 9. Testujemy.
 10. Twój zoptymalizowany sklep i serwer są gotowe do dalszej pracy.

Samodzielnie podnieś wynik w Google Page Speed

W naszej ofercie znajdują się moduły, z którymi samodzielnie możesz podnieść wyniki w testach wydajnościowych lub zadbać o wydajność serwera. Na początek proponujemy Ci optymalizację zdjęć i obrazków w Twoim sklepie PrestaShop oraz optymalizację bazy danych:

Ile kosztuje optymalizacja komponentów PrestaShop?

Stałym kosztem jest przygotowanie kopii developerskiej, na której prowadzimy prace programistyczne, aby nie przerywać pracy Twojego sklepu. Istnieje również kilka zmiennych, które wpływają na cenę optymalizacji sklepu PrestaShop:

 • Aktualna wersja PHP oraz wersja PrestaShop 
 • Jakość kodu szablonu 
 • Ilość używanych modułów
 • Modyfikacje i override
 • Błędy i ostrzeżenia generowane przez sklep
 • Błędy bazy danych oraz nadmiarowe "śmieciowe" dawne.
 • Aktualna konfiguracja oraz możliwości serwera i bazy danych
 • Wyniki w testach wydajnościowych

Jak przebiegają prace? Analizujemy i aktualizujemy elementy serwera i PrestaShop, a następnie naprawiamy błędy oraz optymalizujemy wszystkie spowalniacze, jakie znajdziemy.

1. Audyt

W rezultacie otrzymasz PDF z opisem stanu sklepu i serwera, uzupełniony przykładami i screenami. W audycie listujemy znalezione problemy i spowalniacze oraz rekomendacje i wycenę optymalizacji wszystkich znalezionych problemów, włącznie z elementami opisanymi w tym wpisie. 

Z kodem 6UADILI3 otrzymasz 30% rabatu!
Czas realizacji:
do 10 dni. 

2. Kopia developerska

Wszystkie prace wykonujemy na kopii developerskiej, która jest kopią 1:1 Twojego sklepu produkcyjnego. Przetestowane i zaakceptowane zmiany przenosimy do sklepu produkcyjnego. Kopia sklepu przyda Ci się w przyszłości.

Czas realizacji: do 3 dni

3. Optymalizacja wyniku Google Page Speed, Lighthouse, GTMetrix

Podniesienie wyniku w testach wydajności Mobile oraz Desktop wiąże się z poprawą błędów związanych z wyglądem i budową szablonu, plikami JavaScript oraz kodem źródłowym sklepu. Optymalizacją obejmujemy również moduły i bazę danych.

Cena: 1500 - 5000 PLN
Czas realizacji: 5-15 dni

4. Aktualizacja PrestaShop i modułów

Zalecamy aktualizacje PrestaShop 1.6 do najnowszej 1.6.1.24, a PrestaShop 1.7 do możliwie najwyższej. Usługa obejmuje również aktualizację używanych moudłów. W ramach usługi aktualizacji nie wykonujemy aktualizacji sklepów z 1.6 do 1.7.

Cena: 1500 - 5000 PLN
Czas realizacji: do 5-10 dni.

5. Podniesienie wersji PHP

Dla PrestaShop 1.6 zalecamy PHP 7.1. Dla PrestaShop 1.7 zalecamy PHP 7.4 (wszystkie moduły PrestaShow współpracują z tą wersją).

Cena: 1000 - 3500 PLN
Czas realizacji: 5-10 dni.

6. Nowy serwer

Osiągnięcie wysokich wyników w testach Google Page Speed czy GTMetrix na serwerach FTP może być ograniczone. Aby osiągnąć wyniki powyżej 80 punktów niezbędny jest wydajny serwer VPS lub dedykowany z pełnym dostępem root. Możesz zamówić konfigurację serwera: nasz wybór to system Linux lub CloudLinux. Dla zarządzania parametrami serwera polecamy panel Plesk. Więcej informacji oraz koszty wdrożenia serwera znajdziesz się w boxach poniżej.

Jak zamówić i ile trwa optymalizacja sklepu?

 1. Kupując audyt otrzymasz dostęp do panelu helpdesk.prestashow.pl
 2. Otwórz nowe zgłoszenie na HelpDesk. Podaj w nim numer zamówienia oraz opisz swoje doświadczenia i problemy związane ze sklepem i serwerem.
 3. Po wykonaniu audytu będziesz mógł zamówić kompletną optymalizację lub tylko wybranych elementów.
 4. Proces optymalizacji w pełnym komplecie trwa od 15 do 30 dni.
 5. W czasie audytu i optymalizacji Twój sklep działa nieprzerwanie.

Efekty optymalizacji sklepów PrestaShop

Powyżej przedstawiliśmy proces aktualizacji i optymalizacji PrestaShop. To milowy krok, z którego efektów będziesz korzystać przez długi czas, np. w trakcie rozbudowy funkcjonalności sklepu, komunikacji z użytkownikami, czy optymalizacji sprzedaży. 

Poniżej przedstawiamy wybrane realizacji optymalizacji sklepów naszych klientów:

prestashop google page speed

prestashop-optimization

Komentarze (11)
z 11

Rewelacyjna usługa, uczciwe podejście i dobry czas realizacji. Skorzystaliśmy z audyty, aktualizacji i podniesienia PHP do 7.1 (PS 1.6). Kolejnym krokiem będzie optymalizacja pod wyniki testów szybkości. Panowie z PRESTASHOW znają się na rzeczy, są w stanie wyjaśnić każdy błąd znaleziony w sklepie czy bazie danych. Warto!

Polecam tą usługę optymalizacji. Różnica w działaniu odczuwalna natychmiast po wrzuceniu na sklep produkcyjny. Poprawa wyników o +42 pkt dla desktop i +38 dla mobile. Sklep został zaktualizowany do najnowszej wersji 1.7.8.7, zmieniono nam serwer na OVH, PHP 7.3, zoptymalizowano wiele modułów i zbędnych zapytań do bazy. Prace trwały 2 tygodnie. Prestashow robi to dobrze :-)

Usługa jest kosztowna, ale wykonanie, tempo i dialog są na najwyższym poziomie. Przymierzaliśmy się długo, ale dziś jesteśmy w galerii powyżej :-) Usługa MUST HAVE dla każdego dobrego sklepu i serwera.

Przedstawię przepis na możliwie największy wynik w Google PageSpeed: - włączenie PHP 7.4 na serwerze - Prestashop - aktualizacja do najnowszej wersji - wykorzystanie technologii LiteSpeed na serwerze + wtyczki LiteSpeed w Prestashop

Jakie dane trzeba przygotować abyście mogli wycenić optymalizację mojego sklepu?

prestashow.pl [21:02 25/10/2021]

Bronisław, admin sklepu, FTP i baza danych. Opcjonalnie SSH root.

Wczoraj otworzyłam zgłoszenie na helpdesk w sprawie nowego serwera. Kiedy uzyskamy odpowiedź?

prestashow.pl [20:08 23/09/2021]

Patrycja mamy Twoje zgłoszenie. Na wyceny dot. optymalizacji odpowiadamy w ciągu 5 dni. Damy znać :-)

Byłbym zainteresowany usługą. Jakie serwery polecacie dla Presty i optymalizacji pod Prestę?

prestashow.pl [20:06 23/09/2021]

Piotrek, trochę czasu minęło, ale... dziś polecamy serwery dedykowane OVH lub rozwiązania chmurowe w Digital Ocean. Jeśli macie budżet może to być również Google Cloud.

Dzień dobry. Proszę o informacje czy dacie radę zoptymalizować sklep robik.radom.pl Zależy mi na podniesieniu szybkości na mobile. Pozdrawiam Robert Jakubowski