Poprawne liczenie transakcji i liczenie konwersji

Liczenie transakcji płatności online oraz liczenie konwersji z poziomu order-confirmation bardzo rzadko nie jest obarczone błędem. Przedstawiamy powód powstających rozbieżności oraz radzimy, jak zminimalizować błędy związane z niezliczonymi transakcjami.

Większość skryptów zliczających transakcje uruchamianych jest skryptem JavaScript lub za pomocą pixela. Wywołanie strony, na której znajduje się skrypt lub pixel powoduje zliczenie transakcji do statystyk – na potrzeby liczenia konwersji w programach partnerskich, czy statystykach Google Analitycs.

Najprostszą metodą, która teoretycznie powinna zapewnić stuprocentową skuteczność w zliczaniu jest umieszczenie skryptu lub pixela zliczającego na stronie order-confirmation metody płatności, którą kończymy zamówienie.

Z naszych obserwacji wynika, że zliczanie transakcji na poziomie order-confirmation ma większy wpływ na błąd w zliczaniu, niż alternatywna metoda, którą proponujemy naszym klientom. Ponadto pomyśle zliczenie po na poziomie order-confirmation uzależnione jest od łącza internetowego, przez które nie wszystkie obrazki (pixel to też obrazek) mogą się załadować. Podobnie reaguje JavaScript – niezaładowana do końca strona nie prześle danych JS.

Naszą propozycją jest zliczanie transakcji jeszcze przed przejściem do systemu płatności. Błąd w zliczaniu, który powstaje w chwili wyboru płatności i jej nieukończenia ma mniejszy wpływ na statystykę, niż błąd spowodowany niewywołaniem skryptu krok później – w order-confiramtion. Dzieje się tak, ponieważ klienci częściej decydują się skończyć transakcje po wybraniu płatności, niż wrócić do sklepu (i wywołać order-confirmation) z zewnętrznej strony płatności, nawet jeśli z sukcesem skończyli na niej płatności.

Wyjątkiem są moduły Płatność Przelewem (bankwire) oraz Odbiór Osobisty (cashondelivery) – zliczenie transakcji w order-confirmation tych modułów daje 100% pewność w zliczonych statystykach.

Potrzebujesz pomocy w poprawieniu skryptów i pixeli zliczających transakcje w Twoim sklepie? Zapraszamy do kontaktu.

AKTUALIZCJA!

Stworzyliśmy moduł, którygwarantuje stałe połączenie z kontem Google Analitycs oraz zapewnia bardzo dokładne (100%) zliczanie konwersji i przesyłanie informacji o niej z PrestaShop do Twojego konta Google Analytics. Więcej informacji poniżej: 

https://prestashow.pl/pl/moduly-prestashop/28-google-analytics-konwersja-dla-prestashop.html

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Brak wpisów.