0
Wspaniale! (5/5)

Całkowita ocena została obliczona na podstawie  22 opinii zebranych za pośrednictwem serwisu Facebook w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Przeczytaj wszystkie opinie

Jak w kilku kliknięciach przyśpieszyć sklep PrestaShop wykorzystując format zdjęć WebP oraz technikę Lazy Load

  (2)
optymalizacja zdjęć

Czym jest format WebP i technika Lazy Load?

WebP jest formatem kompresji obrazów. Przy mniejszym nawet o 85% rozmiarze zachowuje niemal taką samą jakość w porównaniu z formatem JPEG. Format ten jest promowany przez Google.

Lazy Load to technologia, która powoduje pobieranie obrazów aktualnie znajdujących się w oknie przeglądarki. Wszystkie pozostałe obrazy, których nie widzi odbiorca nie są ładowane, dopóki okno nie zostanie do niech zescrollowane. Technika te drastyczne zwiększa szybkość ładowania ociężałych stron i sklepów internetowych oraz zmniejsza ilość pobieranych danych, w szczególności na urządzeniach mobilnych.

PrestaShop & WebP

Moduł Lazy Load rozszerzyliśmy o kompleksową obsługę formatu WebP. Format ten jest promowany przez wyszukiwarkę Google i coraz szerzej wykorzystywanym w Internecie. Wykorzystując format WebP skrócisz czas ładowania się sklepu oraz osiągniesz wyższe wyniki w Google Page Speed, Lighthouse oraz GTMetrix.

Konwersja zdjęć produktów do formatu WebP

Zwiększ szybkość ładowania sklepu konwertując zdjęcia do formatu WebP. Optymalizuj zdjęcia produktów, kategorii, obrazki w opisach produktów i na stronach CMS. Konwersja obejmie również obrazki wyświetlane przez moduły bloga, galerii i innych. Zmniejsz czas ładowania sklepu na urządzeniach mobilnych i podnieść wynik SEO!

Zainstaluj i korzystaj

Wystarczy zainstalować moduł i włączyć konwersje do formatu WebP. Wszystkie zdjęcia w Twoim sklepi, które wgrywasz w formacie JPEG lub PNG będą konwertowane w locie do formatu WebP. Wszystkie zdjęcia, które znajdują się w Towim sklepie również zostaną przekonwertowane!

Komentarze (2)
z 2

Czy planujecie dodanie opcji CDN dla zdjęć do tego modułu?

prestashow.pl [01:00 12/04/2020]

Krzysztof, CDN wymaga konfiguracji zewnętrznej usługi. Nie planujemy wdrożenia tej funkcji w module, ale możemy wdrożyć CDN w Twoim sklepie. Np. prestashow.pl korzysta z CDN Google Cloud. Daj znać jeśli będziesz miał więcej pytań.

PShowBlog Komentarze wpisów