Jak naprawić problem z głębokością kategorii i subkategorii w PrestaShop

Sklepy PrestaShop, w których były dodawane i usuwane kategorie lub uruchamiano moduły do automatycznej i masowej edycji kategorii i produktów często mają popsutą strukturę opisującą głębokość kategorii (category depth).

Niepoprawna głębokość kategorii i podkategorii objawia się nieprawidłowym wyświetlaniem breadcrumba oraz wymieszanym wyświetlanie kategorii w zewnętrznych modułach. Dzieje się m.in. przez niepoprawny import danych, błędy modułów do masowej edycji produktów i kategorii bądź przenoszeniem subkategorii między kategoriami.

Aby naprawić strukturę kategorii i ich głębokości należy zalogować się do bazy danych PrestaShop 1.6, korzystając np. z phpMyAdmin i wykonać poniższe zapytanie:

UPDATE `ps_category` c1

INNER JOIN `ps_category` c2 ON (c2.`id_category` = c1.`id_parent`)

SET c1.`level_depth` = c2.`level_depth`+1;

Efekt będzie widoczny od razu. Kategorie i subkategorie będą wyświetlać się prawidłowo.

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozbudowie i obsłudze Twojego PrestaShop - skontaktuj się z nami. Pomożemy :-)

Komentarze (6)
z 6

niestety opisany sposób u mnie nie działa, nadal jest ten sam problem ze strukturą

jak już napisałem sposób u mnie nie zadziałał, kategorie nadal wymieszane, Wersja PrestaShop 1.6.0.14 poniżej odpowiedź z bazy: Zmodyfikowanych rekordów: 0. (Wykonanie zapytania trwało 0.0026 sekund(y).) UPDATE `ps_category` c1 INNER JOIN `ps_category` c2 ON (c2.`id_category` = c1.`id_parent`) SET c1.`level_depth` = c2.`level_depth`+1

Jeśli powyższe zapytanie nie modyfikuje żadnych rekordów, oznacza to, że u Pana problemem nie jest głębokość kategorii lecz brak kategorii nadrzędnych (parent category). Proszę o eksport tabeli `ps_category` i przesłanie jej na nasz adres mailowy - damy Panu odpowiedź w czym dokładnie jest problem.

WITAM. mam ten problem na presta 1..7 prosze o informacje czy jestescie w stanie pomoc. na jaki adres wyslac tabele ps_kategory

prestashow.pl [01:14 04/03/2020]

Marcin, napisz na kontakt@prestashow.pl z opisem problemu. Poinstruujemy co dalej

Witam, U mnie jest podobnie jak u kolegów. Myślałem, że ten wpis jest w stanie mi uporządkować ps category , dokładnie kategorię nadrzędną , główną. U mnie w tabeli ps category głowna ma id 138 a nie 1 .

Brak wpisów.