Zdjęcia w PrestaShop są słabej jakości

Jeśli w Twoim sklepie zdjęcia produktów wyglądają inaczej niż przed wgraniem zdjęć do – mamy na to sposób.

Po zgłoszeniach naszych klientów o „nieładnym” generowaniu zdjęć produktów przez PrestaShop postanowiliśmy zbadać i zażegnać problem.

Powód okazał się trywialny i nie do końca związany z PrestaShop. Poniżej przedstawiamy wyjaśnienia, dzięki którym każdy z Was będzie mógł poradzić sobie z nim samodzielnie.

Oto dwa zdjęcia – po lewej zdjęcie przed wgraniem do sklepu, po prawej zdjęcie, które straciło na jakości zaraz po tym, jak wgraliśmy je jako zdjęcie produktu w PrestaShop – saturacja kolorów uległa drastycznej zmianie.      

Zmianie kolorów winne są profile kolorów zdjęcia. Aby sprawdzić profil kolorów zdjęcia należy otworzyć zdjęcie w dowolnym programie graficznym, np. Photoshop. Zdjęcie po lewej stronie, które wygląda dobrze ma osadzony profil koloru „ProPhoto RGB”, który oddaje kolory tak jak powinien, ale tylko na komputerze. Po przesłaniu zdjęcia do aplikacji webowej (PrestaShop) zdjęcie traci kolory.

Skonwertowanie zdjęcia do domyślnego profilu Photoshop (np. sRGB IEC61966-2.1) i zapisanie go używając opcji "zapisz dla web..." spowoduje, że zdjęcie zarówno na komputerze jak i po przesłaniu do sklepu będzie wyglądać tak samo.

Problem złego profilu koloru zdjęcia można zdiagnozować bardzo szybko - przesyłając wybrane zdjęcie na serwer FTP i otwierając je w przeglądarce.

Jeśli posiadasz bardzo dużo zdjęć o złym profilu możesz wykorzystać Twój program graficzny, np. Photoshop do stworzenia automatycznego dropletu do masowej zmiany profilów zdjęć i ich poprawnego zapisania.

Jeśli napotkasz podobny problem w swoim sklepie i nie będziesz potrafił sobie z nim poradzić - skorzystaj z naszego wsparcia i skontaktuj się z nami. Pomożemy :-)

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Brak wpisów.