Prowadzenie gospodarki magazynowej w PrestaShop i integracja z wieloma hurtowniami jednocześnie

Spięcie sklepu z dostawcami produktów, czyli z hurtowniami, dostawcami i producentami jest kluczowe dla sprawnego funkcjonowania Twojego biznesu. Przedstawiamy 2 moduły, które pozwolą Ci:

  1. Przeprowadzić samodzielną integrację sklepu PrestaShop z dostawcami towaru
  2. Zbudować i zarządzać zaawansowaną gospodarką magazynową bezpośrednio w sklepie PrestaShop

Obalimy kilka mitów, a integracja produktów stanie się prostsza niż kiedykolwiek!

Samodzielna integracja z hurtowniami

W naszej ofercie znajduje się zwinny i unikalny na skalę międzynarodową moduł do importu danych z plików XML, CSV oraz z API. Dzięki modułowi PrestaShop Importer możesz zintegrować swój sklep z hurtowniami, dostawcami oraz dowolnymi feedami produktowymi bez limitów integracji:

  • Możesz wgrać produkty, które prowadzisz w Excelu
  • Możesz wgrać produkty, które dostarcza Twój dostawca
  • Moduł może komunikować się z API hurtowni

Podaj link lub wgraj do modułu feed produktowy, a PrestaShop Importer uruchomi bezobsługowy przepływ informacji między dostawcą a Twoim sklepem. Każdą skonfigurowaną hurtownię możesz w każdej chwili edytować, duplikować lub wyłączyć. Procesy związane z danymi (dodawanie, konfiguracja i import) podzieliliśmy na 5 czytelnych kategorii:

Raz zintegrowana hurtownia pracuje bez Twojej ingerencji. Moduł regularnie aktualizuje dane do Twojego sklepu, pobierając katalogi produktów, cechy, zdjęcia, kombinacje, aktualizuje ceny i stany, etc. Zapomnij o ręcznej aktualizacji!

Każda skonfigurowana integracja może byc przez Ciebie w każdej chwili modyfikowana. Jeśli po zakończeniu importu uznasz, że niektóre z danych są zbędne, nie chcesz aby były nadpisywane lub chcesz wybrać produkty u tańszego dostawcy, to edytuj integracje bezpośrednio w module. Moduł nie stawia przed Tobą żadnych ograniczeń.

Integracja z wieloma dostawcami może prowadzić do duplikatów, które ktoś musi potem “odkręcić”. Nasz moduł rozwiązuje ten problem, powiązując produkty z hurtowniami, z których zostały zaimportowane. Jeśli skonfigurujesz dwie hurtownie i będą one posiadać ten sam produkt, to moduł może pominąć import z drugiej hurtowni. Unikniesz w ten sposób powtórek! 

Zarządzaj zwinnie magazynami i gospodarką magazynową bezpośrednio w PrestaShop

Właściciele sklepów stacjonarnych przywykli do oprogramowania ERP, które stanowi bazę informacji o produktach, stanach, przyjęciach i ruchach magazynowych. Magazyn lub wiele magazynów prowadzone są w ociężałym, kosztownym w utrzymaniu i skomplikowanym oprogramowaniu, a wybrane informacje przesyłane są do sklepu internetowego za pomocą kolejnego integratora.

prestashop-wiele-magazynow

Czy sklep internetowy jest również na to skazany? Co Ty na to, jeśli mógłbyś korzystać z uproszczonej wersji tego procesu, gdyby ten proces współgrałby automatycznie z Twoimi działaniami na sklepie internetowym i był prowadzony w zgodzie z możliwościami nowoczesnej logistyki?

  • Importuj produkty od wielu dostawców modułem PrestaShop Importerem
  • Utwórz w PrestaShop, za pomocą modułu Zaawansowana Gospodarka Magazynowa, magazyny z którymi pracuje Twój sklep. Magazyny mogą przechowywać ten sam produkt w różnych lokalizacjach, z różnymi stanami i sposobami dostawy
  • Zarządzaj przyjęciami towaru oraz automatycznymi ruchami magazynowymi
  • Wyświetlaj na stronie produktu informacje o dostępności produktów w wielu magazynach (np. w Twoich sklepach stacjonarnych lub u dostawców) wraz z informacją o czasie dostawy lub możliwością odbioru osobistego
  • Kompletuj zamówienia i drukuj etykiety aplikacją na kolektory danych (np. Zebra, Honeywell) i dowolne smartfony Android. 

Zarządzaj zwinnie sklepem internetowym

Nasze moduły i aplikacje to elastyczne rozwiązania, które cały czas rozwijamy, zgodnie potrzebami płynącymi od użytkowników. Możemy dostosować je do Twoich potrzeb i usprawnić przepływ informacji w Twoim sklepie.

Moduły Importera, moduł Zaawansowanej Gospodarki Magazynowej oraz Mobilny Magazynier współpracują ze sobą. Np. importując dane z hurtowni możesz wskazać, w jakim magazynie mają aktualizować się ilości produktów. Moduł Zaawansowanej Gospodarki Magazynowej może wyświetlać Twoim klientom jeden zestaw dostaw lub kilka zestawów odpowiednio dla każdego magazynu, jeśli w zamówieniu znajdują się produkty z wielu różnych magazynów. 

Nie ma na co czekać - zacznij z PrestaShow zarządzać zwinnie swoim biznesem eCommerce jeszcze dziś :-)

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!