Integracja PrestaShop z hurtowniami i prowadzenie gospodarki magazynowej

Integracja sklepu z dostawcami produktów jest kluczowa dla sprawnego funkcjonowania Twojego biznesu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł integrować sklep z wieloma dostawcami, a z pomocą automatyki, abyś panował nad sprzedawanym towarem. Przedstawiamy 2 moduły, które pozwolą Ci:

 1. Przeprowadzić samodzielną integrację sklepu PrestaShop z hurtowniami i dostawcami produktów.
 2. Zarządzać gospodarką magazynową bezpośrednio w sklepie PrestaShop.

Obalimy kilka mitów, a integracja produktów wyda Ci się prostsza niż kiedykolwiek!

Samodzielna integracja sklepu z hurtowniami

Zarządzaj przepływem produktów w sklepie

W naszej ofercie znajduje się zwinny i unikalny moduł do importu danych o produktach z API oraz z plików XML i CSV. Dzięki modułowi PrestaShop Importer możesz zintegrować swój sklep z hurtowniami, dostawcami oraz dowolnymi feedami produktowymi - bez limitów liczby integracji.

 • Możesz wgrać produkty, które prowadzisz w Excelu
 • Możesz wgrać produkty, które dostarcza Twój dostawca
 • Moduł może komunikować się z API hurtowni

Procesy połączenia się z hurtownią podzieliliśmy na 5 kroków:

chrome_qvULPWm58o.png

W 1 kroku znajdziesz listę wszystkich Twoich integracji:

prestashop import xml csv api

Raz zintegrowana hurtownia pracuje automatycznie

Moduł regularnie aktualizuje dane do Twojego sklepu, pobierając katalogi produktów, cechy, zdjęcia, kombinacje, aktualizuje ceny i stany, etc. Zapomnij o ręcznej aktualizacji!

Każda integracja może być przez Ciebie w każdej chwili modyfikowana

Jeśli po zakończeniu importu uznasz, że niektóre z danych są zbędne, nie chcesz aby były nadpisywane lub chcesz wybrać produkty u tańszego dostawcy, to edytuj integracje bezpośrednio w module. Moduł nie stawia przed Tobą żadnych ograniczeń.

Feedy produktowe XML i CSV

Wgraj do modułu feed produktowy, a PrestaShop Importer uruchomi bezobsługowy przepływ informacji między dostawcą produktów, a Twoim sklepem.

Integracja API

W module PrestaShop Importer możliwe jest połączenie sklepu z API hurtowni, która nie udostępnia feedów XML lub CSV. Integracja z wykorzystaniem API wymaga stworzenia skryptu, który połączy się z API hurtowni, a następnie pobierze dane z API i wygeneruje feed XML, który można  podać do importera. 

Elastyczna modyfikacja integracje

Każdą skonfigurowaną hurtownię w module Importera możesz w każdej chwili edytować, aby manipulować danymi o produktach, zanim te trafią do Twojego sklepu.

Integracja z wieloma dostawcami może prowadzić do duplikatów produktów. Nasz moduł rozwiązuje ten problem, powiązując hurtowniami z produktami w Twoim sklepie. Jeśli skonfigurujesz dwie hurtownie i będą one posiadać ten sam produkt, to moduł może pominąć import z drugiej hurtowni.

Alternatywnym rozwiązaniem może być uruchomienie w sklepie Zaawansowanej Gospodarki Magazynowej. Zaawansowane Magazyny wprowadzisz do swojego sklepu za pomocą modułu, o którym piszemy w dalszej części wpisu...

Zarządzanie magazynami w PrestaShop

Import produktów lokuj w wirtualnych magazynach

Właściciele sklepów stacjonarnych przywykli do oprogramowania ERP, które stanowi bazę informacji o produktach, stanach, przyjęciach i ruchach magazynowych. Magazyn lub wiele magazynów prowadzone są w zewnętrznym, często skomplikowanym i kosztownym oprogramowaniu, a wybrane informacje przesyłane są do sklepu internetowego za pomocą kolejnego integratora.

prestashop-wiele-magazynow

Czy sklep internetowy jest również na to skazany? Co Ty na to, jeśli mógłbyś korzystać z uproszczonej wersji tego procesu, gdyby ten proces współgrałby automatycznie z Twoimi działaniami na sklepie internetowym i był prowadzony w zgodzie z możliwościami nowoczesnej logistyki?

 • Importuj produkty od wielu dostawców modułem PrestaShop Importerem
 • Za pomocą modułu Zaawansowana Gospodarka Magazynowa utwórz w sklepie magazyny, z którymi współpracuje Twój sklep. Magazyny mogą przechowywać ten sam produkt w różnych lokalizacjach, z różnymi stanami i sposobami dostawy.
 • Zarządzaj przyjęciami towaru oraz automatycznymi ruchami magazynowymi
 • Wyświetlaj na stronie produktu informacje o dostępności produktów w wielu magazynach (np. w Twoich sklepach stacjonarnych lub u dostawców) wraz z informacją o czasie dostawy lub możliwością odbioru osobistego
 • Kompletuj zamówienia i drukuj etykiety aplikacją na kolektory danych (np. Zebra, Honeywell) i dowolne smartfony Android (wkrótce)

Tworzymy aplikację dla PrestaShop

Zarządzaj sklepem na smartfonach i kolektorach danych

Nasze moduły to elastyczne rozwiązania, które cały czas rozwijamy, zgodnie z potrzebami płynącymi od użytkowników. Każdy moduł możemy rozbudować do Twoich potrzeb, abyś jeszcze lepiej mógł usprawnić przepływ informacji w Twoim sklepie. 

 • Moduły PrestaShop Importera, Zaawansowana Gospodarka Magazynowa oraz Mobilny Magazynier współpracują ze sobą.

Np. konfigurując integrację z hurtownią możesz wskazać, w jakim magazynie mają aktualizować się ilości jej produktów. Moduł Zaawansowanej Gospodarki Magazynowej może wyświetlać Twoim klientom na stronie produktu dostępne ilości z różnych magazynach, a w trakcie zamówienia wielokrotny wybór metody dostawy do wyboru dla klienta, jeśli w zamówieniu znajdują się produkty z wielu różnych magazynów/lokalizacji.

Aplikacja Mobilny Magazynier to rozwiązanie, które sprawnie wdrażamy na indywidualne zamówienie. To fundament, który pozwoli Ci:

 • Dodawać nowe zdjęcia dla produktów bezpośrednio z Twojego Smartfon - zrób zdjęcie produktowi, obrób je i wstaw na sklep.
 • Kompletować zamówienia
 • Wyszukiwać i edytować podstawowe informacje o produktach
 • Oraz wiele więcej...

Nie ma na co czekać - zacznij z PrestaShow zarządzać zwinnie swoim biznesem eCommerce :-)

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!