Jeszcze jesteś na paragonie? Przejdź na fakturę - łatwo i bezboleśnie!

Jeszcze jesteś na paragonie? Przejdź na fakturę - łatwo i bezboleśnie!

Drukowanie paragonów i pakowanie ich do paczek niebawem będzie wspomnieniem z przeszłości. Dziś możesz wszystko zrobić szybciej, sprawniej i wygodniej. Koniec z ręcznym przepisywaniem zestawień! Jeśli jeszcze nie przeszedłeś na fakturowanie i nie podziękowałeś paragonom, najwyższy czas to zrobić. Mamy też do tego odpowiedni narzędzie, które pomoże Ci bezproblemowo przejść na nowy system. Twój sklep PrestaShop może wystawiać elektronicznie wszystkie rodzaje faktur, w tym korekty i zwroty oraz przekazywać je do Twojego programu księgowego. 

Faktura vs paragon

Pierwsze pytanie, jakie nasuwa się na myśl to: po co? Przecież paragony działają, a jeśli coś działa, to po co to zmieniać? Jest z tym trochę roboty, ale nigdy się dzięki temu nie mylę (powiedział każdy)! 

W olbrzymim skrócie - dla Twojej wygody. Kontrolując sprzedaż w paragonach, tracisz czas, który możesz poświęcić na rozwój biznesu, nową strategię lub zatowarowanie. Po co grzebać w stertach papierów, skoro wszystko może za Ciebie zrobić program? A to jeszcze nie koniec korzyści. Jeśli zrezygnujesz z paragonów:

  • Nie musisz utrzymywać (lub kupować) drukarki fiskalnej;
  • Nie musisz drukować i pakować paragonów: zamówienia od osób prywatnych możesz kwitować elektronicznymi fakturami imiennymi, czyli klasycznymi fakturami na Imię i Nazwisko nabywcy, bez podanego numeru NIP/VAT;
  • Nie musisz drukować miesięcznych zestawień, które księgowa ręcznie przepisuje do swojego programu księgowego.

W myśl nowych przepisów, od dnia 1 maja 2021 roku sprzedawca zwolniony jest z obowiązku każdorazowego wystawiania drukowanego paragonu fiskalnego. Może go zastąpić elektroniczny paragon fiskalny, który przesyłany będzie na adres e-mail klienta lub bezpośrednio na jego telefon komórkowy (źródło). Bingo! 

prestashop-faktury

Lista faktur wystawionych przez Ciebie ręcznie oraz do zamówień w sklepie. Filtruj, przeglądaj, pobieraj, poprawiaj z jednego miejsca.

Dalej nieprzekonany? Odejście od tradycjonalizmu ma swoje plusy:

  • Automatyczne wystawianie faktur dla zamówień, w tym generowanie korekt, zwrotów i duplikatów.
  • Nie ma różnic rachunkowo - księgowych  po przejściu z paragonów na fakturowanie B2C
  • Nie ponosisz dodatkowych kosztów podatkowych po przejściu na fakturowanie
  • Faktury będą jedynym dokumentem rozliczeniowym, dzięki czemu zachowasz porządek w papierach lub plikach :)
  • Wygenerujesz zestawienie miesięczne i pobierzesz wszystkie faktury PDF jednym kliknięciem

Dalej masz wątpliwości? A może nurtują Cię jakieś kwestie prawne? Tak się akurat składa, że mamy mały poradnik, który odpowiada na najważniejsze pytania (również od strony przepisów!) związane z taką zmianą. Możesz go przeczytać tutaj.

Wszystko na swoim miejscu

Przejdźmy do konkretów. Jedną z wielu (a jest ich naprawdę sporo!) zalet automatyzacji całego procesu jest możliwość generowania i wystawiania dokumentów przy pomocy zaledwie kilku kliknięć. Raz, że wystawienie takiej faktury trwa kilka sekund a dwa: masz wszystko poukładane, więc nie ma opcji, że coś się gdzieś zgubi. Zdarzyło Ci się przewalić całe biuro w poszukiwaniu jednego świstka papieru? No właśnie :)

Z pomocą modułu PrestaShop wygenerujesz dokumenty sprzedaży bezpośrednio w sklepie internetowym. Zafakturujesz również sprzedaż z innych kanałów: telefon, mail lub sprzedaż stacjonarna. Faktury imienne, VAT, Proformy, duplikaty i korekty. Bez papierów, bez bałaganu - dlatego warto skorzystać z automatycznego, elektronicznego fakturowania!

prestashop-faktury

Obsługa wszystkich rodzajów faktur bezpośrednio w Twoim sklepie. Każdą fakturę możesz indywidualnie skonfigurować, np. nadać jej własną numerację.

Do Twojej dyspozycji oddaliśmy szereg innych, przydatnych funkcji. Moduł PrestaShop obsługuje wszystkie waluty dostępne w Twoim sklepie. Wygenerowane dokumenty mają podsumowanie z przeliczeniem waluty, np. EUR na PLN wraz z kursem. Sprzedajesz produkty o różnych stawkach VAT? Zestawienie wszystkich stawek podatkowych również znajdziesz na fakturze.

Co ważne, moduł PrestaShop pozwala eksportować zestawienie sprzedaży i faktury. Taki plik możesz zintegrować z najpopularniejszymi programami księgowymi! Zasięgnij rady w swoim biurze rachunkowym: czy ich oprogramowanie obsługuje format CSV. Nie? I na to jest rada! Nasz moduł współpracuje z Konwerterami (np. KTKonwerter) obsługującymi konwersję formatu CSV do każdego programu księgowego na polskim rynku. Cały miesiąc możesz rozliczyć jednym kliknięciem:) 

Prowadząc fakturowanie bezpośrednio w sklepie możesz eksportować zestawienie faktur wg. waluty i zakresu dat do formatu Excel (CSV) lub PDF i przekazać je księgowej.

Do wygodnych świat należy

Każdy z nas ma swoje naleciałości, przyzwyczajenia i rytm pracy. Dlatego stworzony przez nas system jest elastyczny i intuicyjny. Cały proces fakturowania możesz dostosować pod swoje indywidualne wymagania, nie tracąc nic na automatyzacji. 

Za wygląd faktury odpowiada plik .tpl, na podstawie którego generowane są pliki PDF. Możesz go dowolnie edytować! Z łatwością w module wgrasz logo, ustawisz dane wystawcy faktury oraz włączysz pola dodatkowe, specyficzne dla różnych biznesów. Możesz skonfigurować również dowolną numerację faktur, tak aby bez przeszkód kontynuować dotychczasowe nazewnictwo.

Dostosuj zawartość faktur oraz wygląd faktury do swoich potrzeb.

Każda branża i biznes ma indywidualne wymagania. Dostosuj zawartość oraz wygląd faktur do swoich potrzeb.

Do dyspozycji oddajemy szereg usprawnień, które pozwolą na pełną automatyzację w Twojej branży. Z nami obsłużysz każdy przypadek: oznaczysz produkty kodami GTU, zdefiniujesz stawkę VAT dla wysyłki/dostaw czy oznaczysz faktury wymaganymi procedurami. 

Przesiądź się na fakturę!

Wniosek jest prosty - nie ma absolutnie żadnych powodów, żeby bawić się dalej w papierowe paragony. Nie, gdy masz dostęp do takich narzędzi! Wystawianie faktur w obecnych czasach jest proste, szybkie i wygodne.  

Komentarze (1)
z 1

Amazingly!!!