0
Wspaniale! (5/5)

Całkowita ocena została obliczona na podstawie  22 opinii zebranych za pośrednictwem serwisu Facebook w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Przeczytaj wszystkie opinie

PrestaShow Subiekt GT: automatyzacja sprzedaży internetowej przez sklepy stacjonarne

  (3)

W tym wpisie zapoznasz się ze schematem działania oprogramowania PShowSubiekt zaprojektowanego dla naszych klientów, którzy prowadzących sprzedaż w sklepach stacjonarnych z wykorzystaniem Subiekt GT oraz w sklepie internetowym PrestaShop.

Głównym zadaniem PShowSubiekt jest usprawnienie procesu wysyłania i pakowania zamówień internetowych przez sklepy stacjonarne oraz synchronizacja zamówień i produktów w czasie rzeczywistym. Aplikacja jest elastyczna i multiplatformowa. Możliwości oprogramowania możemy zmodyfikować i dopasować do dowolnych potrzeb.

Chcemy podzielić się z Państwem naszymi osiągnięciami technologicznymi, wysłuchać opinii i zaproponować sprawdzenie PShowSubiekt w praktyce.

PrestaShop + Subiekt GT: Automatyzacja wysyłki zamówień internetowych przez sklepy stacjonarne

Wymagania techniczne

Aby zacząć pracę z PShowSubiekt, wymagane są:

 • Sklep internetowy na systemie PrestaShop

 • Oprogramowanie Subiekt GT - wystarczy dostęp do bazy danych Subiekt.

 • Komputer(y) w sklepach stacjonarnych z dostępem do Internetu i z możliwością połączenia z bazą danych Subiekt. 

Komponenty

Oprogramowanie składa się z dwóch elementów:

 1. Program uruchamiany na komputerach w sklepach stacjonarnych (Windows, Linux, MacOS, Android, iOS)
 2. Moduł instalowany w sklepie PrestaShop

Opis działania

Program wykonuje cyklicznie 3 czynności:

 1. Nasłuchuje czy nastąpiły zmiany towarów i usług w Subiekt. Jeśli wystąpiły zmiany, to Program wysyła informacje o zaktualizowanych produktach do Modułu, a Moduł aktualizuje produkty w PrestaShop. Aktualizacja produktów odbywa się w czasie rzeczywistym;
 2. Moduł sprawdza, czy pojawiły się nowe zamówienia w sklepie internetowym. Jeśli tak, to Program pobiera informacje o zamówieniach (dane odbiorcy i informacje o produktach) i przekazuje je w postaci wyskakującego okna do Programu na komputerach (lub tabletach) w sklepach stacjonarnych;

 3. Program łącząc się z Modułem, sprawdza jakie produkty zostały sprzedane w sklepie internetowym, a następnie zdejmuje odpowiednią ilość danego produktu ze stanu magazynowego w Subiekt.

Synchronizacja produktów

Nowe produkty w sklepach stacjonarnych automatycznie pojawiają się w sklepie internetowym.

 • Program łączy się z bazą danych programu Subiekt w celu pobrania informacji o produktach (kod towaru, EAN13, ilość, cena, itp.);
 • Następnie Program wysyła dane o produktach do Modułu w sklepie PrestaShop;

 • Modułu aktualizuje / tworzy produkty w sklepie PrestaShop oraz przypisuje ich dostępność do sklepów stacjonarnych;

Dzięki temu, nie ma potrzeby zaglądania do PrestaShop w celu dodawania produktów oraz realizacji zamówień. Te czynności są zautomatyzowane.

Synchronizacja zamówień i wysyłek

Zamówienia ze sklepu internetowego są automatycznie wysyłane do sklepów stacjonarnych na podstawie dostępnego zamagazynowania. Informacje o paczce wyświetlają się w tym sklepie stacjonarnym, w którym w danej chwili znajduje się zamówiony produkt.

Przykład 1: Klient zamawia w sklepie internetowym produkty A i B. Moduł sprawdza, w którym sklepie stacjonarnym te produkty są dostępne. Jeśli produkt A jest dostępny w sklepie stacjonarnym X, natomiast produkt B w sklepie Y, to wtedy sklep X dostaje informację, że musi spakować produkt A i wysłać do klienta, tak samo sklep Y dostaje informację, że produkt B należy spakować i wysłać.

Przykład 2: Jeśli wszystkie produkty z zamówienia są dostępne w jednym sklepie stacjonarnym, to pakowanie zamówienie podejmie tylko jeden sklepi i wysłana zostanie tylko jedna paczka. 

Proces przedstawiono na Rys. 1 i Rys. 2.


Rysunek 1. Proces realizacji zamówienia internetowego przez sklepy stacjonarne

Rys. 2 Aplikacja łącząca się z PrestaShop zainstalowana na komputerze jednego ze sklepów stacjonarnych

Dopasuj synchronizator do swoich potrzeb

PShowSubiekt to integracja elastyczna, którą można przygotować na dowolny scenariusz, który zautomatyzują Twoją pracę. Poniżej rzucamy ostry cień mgły na propozycję tego, co można zautomatyzować z jego i naszą pomocą:

 • Sklepy stacjonarne mogą 1-kliknięciem nadać paczkę u wybranego przewoźnika.
 • Sklepy stacjonarne mogą obsługiwać zwroty towaru od klientów sklepu internetowego.
 • Możliwość synchronizacji towaru i zamówień wielu sklepów stacjonarnych z nieskończoną ilością sklepów internetowych i stacjonarnych.
 • Automatyzacja statusów i powiadomień mailowych
 • W sklepie stacjonarnym można wykorzystać np. tablet zamiast komputera Android lub iOS.
 • Dodatkowa płatność za przesyłkę, jeśli ta realizowana jest przez kilka sklepów stacjonarnych
 • Inna baza danych niż Subiekt - daj znać, jeśli Twój program udostępnia bazę danych
 • Automatycznie drukowanie paragonów dla zamówień internetowych - integracja z drukarką fiskalną

Integrację PrestaShop z drukarką paragonów jest dostępna również w wersji samodzielnej, jako moduł dla PrestaShop. Drukuj paragony bezpośrednio z back-office sklepu internetowego. Skorzystaj ze strony Kontakt, aby dowiedzieć się więcej. 

Interesujące, ale co dalej?

Jeśli dostrzegasz w PShowSubiekt potencjał, który możesz wykorzystać w swoim biznesie skontaktuj się z nami. Zachęcamy również do zadawania pytań w komentarzach poniżej :-)

Komentarze (3)
z 3

Zachęcamy do komentowania :)

Po złożeniu zamówienia przez klienta w preście, jest możliwość automatycznego utworzenia sprzedaży w Subiekt i wydrukowaniu paragonu (drukarka posnet)?

PrestaShow.pl [13:44 18/03/2021]

Panie Wojciechu, tak jak zostało napisane na końcu artykułu, możemy wprowadzić dowolne funkcjonalności. W razie zainteresowania, ustalamy z klientem wszelkie potrzeby, analizujemy problemy i rozwiązania, przygotowujemy dokumentację, tworzymy dedykowane rozwiązanie, które wykonuje porządane przez Pana czynności, żadnych zbędnych elementów. Odpowiadając na Pana pytanie, jesteśmy w stanie zarządzać danymi programu Subiekt oraz łączyć się z drukarkami przez protokół Posnet. Zapraszamy do kontaktu :)

PShowBlog Komentarze wpisów