Jak pobrać i zainstalować moduły PrestaShow?

Wszystkie moduł kupione w naszym sklepie będą dostępne w Twoim koncie automatycznie po zaksięgowaniu płatności. W 99% przypadków dzieje się to natychmiast po złożeniu zamówienia. W poniższej instrukcji znajdziesz przydatne informacje związane z użytkowaniem modułów, licencji, naszego sklepu oraz systemu wsparcia.

Aby pobrać kupione moduły wykonaj poniższe kroki.

1. Zaloguj się do "Twojego Konta"

Tip: Danymi do konta prestashow.pl zalogujesz się również na helpdesk.prestashow.pl

2. Przejdź do zakładki "Moje sklepy (domeny)" i kliknij Dodaj sklep w prawym górnym rogu

3. Dodaj domenę, do której będziesz chciał przypisać kupiony moduł

TIP: Domenę podaj bez https://www. Wpisz samą nazwę domeny.

4. Przejdź do zakładki "Pobieranie modułów / Licencje / Wsparcie techniczne"

  • Znajdziesz tu informacje o okresie dostępu do wsparcia technicznego. Będziesz mógł wydłużyć dostęp w dowolnym czasie. 
  • Jeśli Twój dostęp do wsparcia jest ważny, będziesz mógł pobrać aktualne wersje modułów. 
  • Jeśli nie będziesz posiadać ważnego wsparcia, będziesz mógł nadal pobrać moduły w najnowszej wersji dostępnej w dniu, kiedy Twoje wsparcie wygasło.
  • Po przywróceniu dostępu do wsparcia będziesz mógł pobrać aktualne wersje modułów.
  • Wsparcie obejmuj wszystkie moduły na Twoim koncie.

5. Przypisz moduł do utworzonego sklepu klikając Wybierz sklep

Tip: Jeden moduł możesz zainstalować w 1 sklepie. Licencja pozwala na instalację modułu w domenach: domena.pl, dev.domena.pl, test.domena.pl oraz localhost.

6. Po przypisaniu licencji do domeny możesz pobrać paczkę z modułem

Tip: Jeśli zaktualizujesz swój sklep do nowszej wersji PrestaShop, będziesz zawsze mógł pobrać nasze moduły dla najnowszej wersji PrestaShop.

7. Instalacja modułu w Twoim sklepie

Moduły PrestaShow w swoim sklepie możesz zainstalować samodzielnie. Instalacja i konfiguracja modułu przebiega tak samo, jak innych modułów dostępnych na rynku: przejdź do zakładki z modułami, załaduj pobraną paczkę z modułem i kliknij Instaluj.

Moduły PrestaShow po instalacji tworzą dodatkowe menu w back-office sklepu, dzięki czemu są posegregowane i dostępne pod ręką.

Czerwony wykrzyknik przy module poinformuje Cię o dostępnej aktualizacji. Aby zaktualizować moduł - wejdź w moduł i kliknij "Aktualizuj".

W trakcie instalacji wystąpił problem?

Niektóre z naszych modułów korzystają z plików Override. Jeśli w Twoim sklepie występuje konflikt w trakcie instalacji modułu, bardzo prawdopodobne, że Twój sklep korzysta z tych samych plików Override, z których korzysta nasz moduł. W takim przypadku pliki Override należy połączyć manualnie. Jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Możesz to wykonać na własną rękę lub skorzystać z pomocy w instalacji na https://helpdesk.prestashow.pl.