Historia PrestaShow - tworzymy moduły od 10 lat

Nie planowaliśmy robić modułów

O nas - historia PrestaShow

W PrestaShow pierwsze kroki ze stronami internetowymi stawialiśmy w 2004 roku. Było nas dwóch - programista i grafik.

Po wykładach na uczelni i w wolnym czasie uczyliśmy się programowania: czytaliśmy książki z wydawnictwa Helion, wykonywaliśmy tutoriale z Internetu. poznawaliśmy aplikacje graficzne, HTML, CSS, JS, a nawet trochę PHP.

Realizowaliśmy też drobne prace programistyczne, pisaliśmy skrypty i strony internetowe.

3971047706.thumbnail.png
Logo PrestaShow w 2014 roku.

Rok 2008

W trakcie uniwersyteckich zajęć terenowych w Białowieży, otrzymaliśmy maila z pierwszym zleceniem na sklep internetowy. Przed nami stanął świat eCommerce i sprzedaż online. Nie wiedzieliśmy jeszcze, że Internet odkryje handel na nowo. 

Intuicja podpowiedziała nam, że budowa sklepu internetowego to ciekawe wyzwanie. Poznaliśmy kilka gotowych silników sklepowych. Łączyliśmy projekty graficzne z Adobe Photoshop w szablony, modyfikowaliśmy sklep pod wymagania klientów. Pierwszy sklep wdrażaliśmy na silnikach KQS, a potem PrestaShop 1.4.

Wyszedł nieźle i zanim się obejrzeliśmy mieliśmy kolejnego klienta.

1595409816.thumbnail.png
1466113379.thumbnail.png
3511677651.thumbnail.png

Nasze pierwsze wdrożenia PrestaShop z 2011.

Postępowaliśmy zgodnie z zasadą, że nie ma rzeczy niemożliwych, a realizację jakiejkolwiek potrzeby ogranicza jedynie czas. Polubiliśmy się z eCommerce, ale nie rozważaliśmy jeszcze projektowania modułów....

Nasz pierwszy moduł PrestaShop

PrestaShow w 2012 roku

Rok 2012

Stworzyliśmy pierwszy moduł na indywidualne zamówienie właściciela sklepu internetowego, który obsługiwaliśmy.

Moduł pozwalał umieszczać banery graficzne w dowolnych miejscach sklepu PrestaShop. Moduł oraz klient są z nami do dzisiaj, a sklep klienta jest w TOP3 polskich sklepów internetowych w swojej kategorii (erotyka).

Mając pierwszy moduł, który mógł działać w każdym sklepie na rynku zaczęliśmy projekt grafiki dla naszej własnej strony internetowej. Widzieliśmy, że to będzie eCommerce.

W modułach zauważyliśmy rosnące zapotrzebowanie na gotowe rozwiązania oraz możliwość wejścia w "tą branżę". Na rynku widać było również konkurencję.

Uruchamiamy prestashow.pl

PrestaShow w latach 2014 - 2020

Rok 2014

W naszej ofercie było już kilka prostych modułów. Każdy sprzedany moduł ogromnie cieszył oraz pozwalał nawiązywać kontakty z sklepami internetowymi.  Nie oglądaliśmy się za sobą. Mieliśmy pomysły i chcieliśmy kreować rynek.

Uruchomiliśmy nasz własny sklep internetowy. Z racji, że był jednocześnie wizytówką, to stwierdziliśmy, że musi powstać moduł do prowadzenia bloga, w którym będziemy pisać, co u nas oraz pisać o tematach technicznych związanych z PrestaShop.

prestashow_1_stronaglowna_01.jpg
Strona prestashow.pl w 2014 roku

Rok 2018

W naszym sklepie znajdowało się kilkanaście modułów i postanowiliśmy otworzyć się na świat.

W sklepie uruchomiliśmy płatności w walutach PLN, EUR, GBP oraz USD oraz przetłumaczyliśmy się na język angielski. Doprowadziliśmy do porządku wersję mobilną oraz uruchomiliśmy media społecznościowe: Facebook oraz Instagram.

Skupiliśmy się nad rozwojem zaplecza do utrzymania modułów i na dostarczeniu wsparcia dla naszych klientów. Wprowadziliśmy:

  • Update System: system wygodnych aktualizacji
  • Szkielet modułów: system zarządzania licencjami i nowymi wersjami modułów.
  • HelpDesk i Baza Wiedzy (FAQ).

Rok 2019

W 2019 roku wydaliśmy unikalne na skalę światową moduły, które pozwalają na 2-kierunkowoą integrację: import oraz eksport danych do sklepu internetowego. Te dwa rozwiązania budowaliśmy od roku 2012, ale dopiero w 2019 stały się one na tyle przystępne, aby początkujący właściciel sklepu mógł zacząć integrować swój sklep z zewnętrznymi narzędziami i dostawcami produktów.

Acrobat_Bpkarrz3cw.png
Odświeżone logo PrestaShow z 2019 roku

Wyznaczanie standardów i tworzenie nowych możliwości dla małych i średnich sklepów internetowych stało się naszym celem w działaniu.

Wypracowaliśmy kategorię modułów pozwalających wejść w interakcje z klientami: moduły Program Partnerski oraz Program Lojalnościowy pozwoliły polskim przedsiębiorcom wdrożyć rozwiązania w swoich sklepach internetowych dostępne dotychczas tylko dla wielorybów rynku eCommerce.

Rok 2021

Już mniej więcej wiemy co robimy i jak musimy mierzyć tego efekty. Odnajdujemy się w tematach i potrzebach rynku eCommerce. Nasz zespół tworzą specjaliści rozsiani po całej Polsce.

W sklepie PrestaShow można znaleźć  35 profesjonalnych modułów dla sklepów internetowych opartych na PrestaShop.

Metodyka komunikacji i pracy zdalnej, którą wypracowaliśmy przez minioną dekadę, pozwala nam podejmować najtrudniejsze zadania, a naszym klientom rozwijać umiejętności w prowadzeniu biznesu na odległość.

chrome_1lz90ICmZE.jpg
Strona prestashow.pl w 2021 roku

Inwestujemy w technologię - wydajemy ponad 30 aktualizacji i nowych wersji modułów z każdym miesiącem. Każdy moduł rozwija się proporcjonalnie do zapotrzebowania rynku, czyli naszych klientów.

Dla wygodnej komunikacji posprzedażowej udostępniamy HelpDesk połączony ze sklepem oraz systemy: aktualizacji modułów 1-Click Update oraz Auto-Backup.

Dla agencji i freelancerów uruchomiliśmy Program Partnerski, z którym nasi partnerzy wdrażają moduły z nasz wsparciem premium i w preferowanych cenach.

Co dalej?

Dostarczamy wsparcie i moduły dla Waszych sklepów internetowych

Marzenia są iskrą, która materializuje się w otaczającym nas świat. Mamy pomysły, które realizujemy z  zaangażowaniem. 

Wartość dodana, którą wnosimy do rynku eCommerce sprawia nam satysfakcje i napędza do działania. 

W nadchodzącym czasie chcemy zaskoczyć Was narzędziami, z którymi każdy będzie mógł samodzielnie wprowadzić do eCommerce własny stacjonarny biznes.

chrome_QD7MQ5wHwE.png
PrestaShow.pl w 2022 roku.
1788559343.thumbnail.png
PrestaShow.pl w 2024 roku. Zmieniamy się cały czas...

Nazwa PrestaShow wzięła się od nazwy naszego pierwszego Software House, który nazywa się layersshow.com

Nie tylko PrestaShop

Systemy Edge Computing oraz IoT

1280x1280-1.png

Planter IoT

Zasada działania Plantera jest prosta: podłącz sensory, z których dane chcesz zbierać oraz urządzenia, którymi chcesz sterować. System wykryje Twój sprzęt i pozwoli Ci stworzyć krok po kroku schematy, z którymi prowadzenie uprawy roślin w dowolnej skali zostanie zautomatyzowane.

W działaniu pomoże Ci Asysten, który analizuje dane i dba o Twoje plony.

System optymalizuje jakość i ilość plonów, minimalizując jednocześnie negatywny wpływ rolnictwa na środowisko.

Zobacz: Sensoryczny System Uprawy Roślin - PLANTER.

Amku Amku

Amku Amku to system internetowy dla restauracji, służący do zarządzania menu oraz do realizowania zamówień od klientów pochodzących z Internetu.

Zobacz: Amku Amku

amku-amku-bezprowizyjny-system-restaurac

Nasze motto

Wy wyznaczacie cele, a my znajdujemy drogę do ich realizacji :-)

Dziękuję za poświęcony czas!
Artur Dobrzyński @CEO

Komentarze (1)
z 1

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat silnika sklepowego PrestaShop zajrzyj do tego wpisu: https://prestashow.pl/pl/prestashop-blog/82/prestashop-poznaj-modulowy-silnik-ecommerce-do-sprzedazy-internetowej