-20%

 

Inteligentny Menadżer Importu Produktów i Innych Danych z CSV i XML


Działa z PrestaShop: 1.5 1.6 1.7  

Moduł w kilku krokach pozwoli Ci zaimportować lub zaktualizować dane produktów, kategorii, cech, atrybutów oraz kombinacji w PrestaShop. Zintegruje Twój sklep z dowolną liczbą hurtowni i dostawców. To pierwszy na świecie inteligentny i uniwersalny importer danych obsługujący pliki XML i CSV. Mapowanie kategorii, obsługa języków i multistore, CRON i SSH to tylko wybrane funkcję tego modułu.

Wsparcie techniczne:   Zakupiony moduł możesz używać w swoim sklepie bez ograniczeń czasowych. 3-miesięczne wsparcie i aktualizacje są wliczone w cenę modułu. Dostęp do aktualizacji i HelpDesk będziesz mógł wydłużyć w dowolnym czasie. Dostęp do wsparcia i aktualizacji obejmuje WSZYSTKIE moduły zakupione w naszym sklepie.
Dobierz dodatkowe usługi i rozszerzenia:
Moduły PRESTASHOW w swoim sklepie możesz zainstalować samodzielnie. Możesz również skorzystać z usługi instalacji. Gwarantujemy działanie naszych modułów, dlatego instalacja zakupionych modułów jest darmowa. Aby skorzystać zaloguj się po zakupie modułu na helpdesk.prestashow.pl.

Obsługa MULTISTORE dla Inteligentnego Menadżera Importu CSV & XML. Dodatek ten uzupełni moduł Menadżera Importu CSV & XML o obsługę multistore w Twoim sklepie PrestaShop.

Obsługa  Za awansowanego Zarządzania Magazynem dla Inteligentnego Menadżera Importu CSV & XML. Dodatek ten uzupełni moduł Importu CSV & XML o obsługę  Z aawansowanego Zarządzania Magazynem Twoim sklepie PrestaShop.

- +

PrestaShop Import i Aktualizacja z XML i CSV 

Poznaj moduł nr. 1 na świecie - jedyny uniwersalny importer danych, dzięki któremu samodzielnie zintegrujesz swój sklep z każdą hurtownią i dostawcą. Moduł pozwoli Ci zaimportować i zaktualizować dane produktów, kategorii, cech, atrybutów, kombinacji, cen specyficznych, walut, magazynów oraz jeszcze więcej... Zintegruje Twój sklep z każdą hurtownią.

Moduł czyta każdy plik CSV i XML. Nie ma potrzeby dopasowania modułu do plików Twojego dostawcy. 

Zintegruj się z wieloma hurtowniami na raz - jednym modułem! W module możesz dodać dowolną liczbę plików XML i CSV. Pliki możesz wgrać manualnie lub podać link, z którego importer automatycznie pobierze dane (FTP, z logowaniem czy URL).

Każdą integrację ustaw po swojemu. Dodane hurtownie i dostawców możesz skonfigurować indywidualnie i do innych zadań. Z wybranych hurtowni możesz aktualizować ceny, z innych plików dodawać nowe produkty, a z jeszcze innych pobrać opisy, czy stany magazynowe. Wykorzystaj moc możliwości modułu.

Dopasuj dane do swoich potrzeb. Moduł daje Ci wiele możliwości manipulacji danymi oraz ich wybiórczego pomijania. Do dyspozycji będziesz miał wiele usprawnień, między innymi mapowanie kategorii, przeliczanie walut, pomijanie po dowolnej wartości, zakresie cen, produktów bez zdjęcia lub z zerowym stanem w hurtowni. Wykorzystasz opcję „Wyszukaj i zamień”, aby podmienić wartości w pliku, zanim te trafią do sklepu oraz wiele, wiele więcej...

Kompletna obsługa PrestaShop. Importer wspiera wszystkie funkcje PrestaShop w tym Multistore, Zaawansowane Zarządzanie Magazynem, Ceny Specyficzne, jeżyki i waluty. Więcej o możliwościach importera przeczytasz poniżej.

Obejrzyj film prezentujący podstawowe możliwości modułu:

Przetestuj bez ograniczeń zanim kupisz - w naszym sklepie demo.prestashow.pl

Importer PrestaShow to najlepszy wybór!

Intuicyjna, 5-krokowa budowa modułu przeprowadzi Cię przez dodanie, konfigurację i import danych z dowolnego pliku XML lub CSV. Raz skonfigurowane pliki będą mogły samodzielnie i automatycznie aktualizować dane w Twoim sklepie. Krokowa budował modułu to:

Krok 1. | Lista plików, dodawaj i zarządzaj feedami produktowymi XML i CSV

Krok 2. | Konfiguracja pliku, ustal do jakich operacji wykorzystasz plik (import, aktualizacja, dodanie nowych produktów, wyłączenie niedostępnych produktów...)

Krok 3. | Dopasowanie danych, wybierz dane z pliku, które chcesz importować do sklepu

Krok 4. | Konfiguracja zaawansowana, pomijanie producentów, mapowanie kategorii (plik > sklep), warunki importu, wyszukaj i zamień, dodaj własne dane...

Krok 5. | Import, podgląd w czasie rzeczywistym. Możesz importować pozycja po pozycji. Możesz zatrzymać import w każdej chwili i wrócić do niego później. Importer może pracować również bezobsługowo - wykorzystaj CRON, SSH oraz automatyczne kolejkowanie plików.

Szczegóły dot. każdego z kroków zostały opisane dokładniej na końcu tego opisu.

Obsługa każdej hurtowni i dostawcy

Uniwersalna budowa modułu pozwala zintegrować PrestaShop ze wszystkimi hurtowniami udostępniającymi produkty w plikach CSV lub XML. Możesz zintegrować swój sklep z nimi wszystkimi jednym modułem! Moduł obsługuje również formaty plików z porównywarek cenowych, takich jak Ceneo, Skąpiec i innych.

Żadnych ograniczeń

W Twoim pliku brakuje danych? Importer pozwoli Ci tworzyć dane, których brakuje w pliku. Utwórz brakujące pola, np. pole o zawartości "SONY" i dopasuj je do dowolnego pola w sklepie np. do Pola ‘Nazwa producenta’ lub ‘Cecha: Producent’. Importowane (lub aktualizowane) produkty będą uzupełnione o to manualnie utworzone pole. Możesz również łączyć wiele pól z pliku w jedno, np. 'Producent + Nazwa + Cecha:Kolor' = 'Nazwa produktu' w sklepie.

Uniwersalny

Importer obsługuje każdy poprawnie wygenerowany plik CSV i XML. Nie musisz się martwić również o wersję Twojego sklepu lub planowaną aktualizację sklepu. Moduł współpracuje z PrestaShop 1.5, 1.6 oraz 1.7!

Inteligentny

Nowoczesne technologie, które wykorzystaliśmy projektując moduł pozwalają w krótkim czasie dodać i edytować ogromne ilości danych. Importer rozpoznaje również najczęstsze błędy w plikach XML i CSV i automatycznie poprawia je za Ciebie. Te i wiele innych usprawnień zapewnią Ci sprawną integrację z hurtowniami.

Wydajny

Moduł wykorzysta potencjał Twojego serwera, korzysta z Cache oraz możliwości serwerów wieloprocesorowych. Moduł obsługuje duże pliki, nawet do 1 GB = 1024 MB, z dowolną ilością danych do zaimportowania/aktualizacji.

Moduł pracuje na klasycznych serwerach FTP i VPS oraz na mocnych maszynach dedykowanych i rozwiązaniach chmurowych takich, jak Google Cloud, Azure czy AWS.

Logiczna integracja z wieloma hurtowniami

Nasz moduł rozwiązuje ważny problem: Integracja z wieloma hurtowniami może duplikować ten sam produkt, jeśli występuje on w kilku hurtowniach.

Dzięki możliwości przypisaniu produktu do pliku w konkretnej hurtowni unikniesz nadpisań oraz duplikacji produktów, a produkty w Twoim sklepie będą aktualizowane tylko przez hurtownie, od której je pobierasz.

Dzięki kolejkowaniu wielu plików będziesz mógł uruchamiać aktualizację z kolejnych hurtowni jedna po drugiej. Unikniesz obciążeń serwera i nadpisań powodowanych zbyt wieloma operacjami w bazie danych wykonywanymi jednocześnie. Kolejka, podobnie jak pojedyncza integracja, posiada swój własny link dla CRON oraz komendę do uruchomienia przez konsolę (SSH). Dzięki kolejkowaniu import z wielu plików uruchamiać będzie się bezdotykowo.

CRON - bezdotykowy import

Dla każdego skonfigurowanego pliku oraz dla kolejki plików Importer generuje link dla bezpośredniego importu (CRON). Dzięki temu obsługa importu i tego co dzieje się w Twoim sklepie może odbywać się w 100% automatycznie - w zaplanowanych dniach i godzinach. Możesz przestać się martwić tym, czy Twoje ceny i stany są aktualne - będą automatycznie regulowane przez nasz moduł.

SSH - wykorzystaj w pełni moc serwera

Dla każdego importu moduł generuje polecenie SSH. Import SSH jest ok. 10x szybszy od importu przez przeglądarkę. Możesz go wykorzystać do importu plików z ogromną ilością danych i dużą ilością zdjęć.

Obsługa cen specyficznych

Import obsługuje import wszystkich pól związanych z Cenami Specyficznymi. Jeśli używasz w swoim sklepie ceny specyficzne - możesz w pełni zautomatyzować ich dodawanie oraz aktualizację.

Atrybuty i kombinacje 

Moduł wygeneruje wszystkie kombinacje na podstawie atrybutów w pliku. Nie musisz używać dodatkowych modułów lub generatora kombinacji – moduł może wygenerować wszystkie kombinacje automatycznie.

Obsługa Multistore

Obsługa Multistore PrestaShop dla tego modułu jest opcjonalna. Dzięki dodatkowi będziesz mógł importować i aktualizować produkty do dowolnych sklepów w Multistore. Import pozwala na wszystkie operacje w ramach jednego, wybranych lub wszystkich sklepów w Multistore. Aby dodatek zadziałał obsługa Multistore powinna być włączona i skonfigurowana w Twoim sklepie PrestaShop.

Obsługa Multistore przez moduł Importu XML & CSV jest opcjonalna. Możesz zakupić importer od razu z tym dodatkiem lub dokupić go później, w dowolnej chwili po zakupie modułu Importera CSV & XML.

Dodatek odblokowywujacy obsługę Multistore:
http://prestashow.pl/26-obsluga-multistore-dla-inteligentnego-menadzera-importu.html.

Obsługa Zaawansowanych Stanów Magazynowych

Obsługa ZSM jest opcjonalna. Dzięki temu dodatkowi będziesz mógł importować stany Twoich produktów oraz kombinacji do wielu magazynów. Aby dodatek zadziałał, obsługa ZSM powinna być włączona i skonfigurowana w Twoim sklepie PrestaShop.

Obsługav Zaawansowanych Stanów Magazynowych (ZSM) przez moduł Importu XML & CSV jest opcjonalna. Możesz zakupić importer od razu z tym dodatkiem lub dokupić go później, w dowolnej chwili po zakupie modułu Importera CSV & XML.

Dodatek odblokowywujacy obsługę Zaawansowanych Stanów Magazynowych:
https://prestashow.pl/30-obsluga-zaawansowanego-stanu-magazynowego-dla-menadzera-importu-csvxml.html

Log pracy importera

Wszystkie prace, jakie wykonuje importer zapisywane są w logu pracy, który generowany jest w trakcie każdego uruchomienia importu czy aktualizacji. Dzięki temu możesz wyłapać błędy w pliku oraz sprawdzić spójność danych.

Modyfikacje – całkowicie za darmo

W ustawieniach modułu możesz włączyć dodatkowych funkcjonalności. Te dodatkowe rozwiązania są całkowicie darmowe i masz możliwość ich włączenia/wyłączenia. Wprowadzają one możliwości niedostępne w PrestaShop:

 • Mod 1: Cena kombinacji jest całkowitą ceną produktu (a nie wpływem na cenę produktu)
 • Mod 2: Dodatkowe pole "Opis" dla kombinacji
 • Mod 3: Dodatkowe pola dla Wymiarów kombinacji
 • Mod 4: Włącz Przerwę techniczną w trakcie pracy importera

Funkcje dodatkowe i pomoc

Import i aktualizacja naszym modułem jest intuicyjna. W każdej chwili możesz skorzystać ze wsparcie na HelpDesk. Odpowiemy na Twoje pytania lub pomożemy skonfigurować dowolny plik.

 • Automatyczne wykonywanie kopii zapasowych plików modułu (backup)
 • Instrukcja– wszystkie kluczowe funkcje modułu posiadają instrukcje bezpośrednio w module
 • Moduł połączony jest z naszym system HelpDesk, na którym odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz pomożemy w użytkowaniu modułu
 • Nasz moduł stale rozwijamy, regularnie uzupełniając go o funkcje, które Państwo nam sugerują
 • W chwili aktualnej moduł pokrywa 99% wszystkich pól, które można uzupełnić w PrestaShop
 • Masz pomysł lub potrzebę? Możesz być pewien, że rozpatrzymy jego szybkie wdrożenie. Nasz moduł rozwijamy na Wasze życzenie. Importer możemy rozbudować o dowolnie zamówioną funkcję - obsługujące nowe dane lub wprowadzającą dowolne automatyzacje.
 • Moduł przetłumaczony jest w pełni na język angielski i polski.
 • Moduł i wszystkie jego funkcje przetestujesz w naszym sklepie demo: demo.prestashow.pl

Informacje techniczne dot. Importu PrestaShop

Poniżej opisujemy 5-krokową obsługę importera oraz najważniejsze funkcję, które znajdziesz w każdym z kroków. Moduł stale rozwijamy, dlatego zachęcamy do zapoznania się również z changelogiem (listą zmian) w module oraz do przeklikania modułu w naszym sklepie demo.prestashow.pl, gdzie znajdziesz najnowszą wersję modułu.

Krok 1. | Lista plików, dodawanie pliku

Do modułu możesz wgrać dowolną liczbę plików XML oraz CSV z dysku lub podając link URL. Przed każdym uruchomieniem importer może pobrać świeży plik z podanego adresu URL lub z serwera FTP wymagającego logowania. Wszystkie wgrane pliki pojawiają się na liście wgranych plików. Każdy plik możesz skonfigurować do innych zdań. Z poziomu listy plików możesz wykonać następujące operacje na każdym z plików:

 • Rozpocząć import lub przejść do konfiguracji pliku
 • Dodać plik do kolejki (jeśli importujesz wiele plików możesz stworzyć kolejkę, która automatycznie będzie uruchamiać wszystkie zakolejkowane pliki)
 • Skopiować konfigurację między plikami (z pliku do pliku)
 • Pobrać komendę SSH (do uruchomienia zadań na pliku przez połowkę SSH)
 • Pobrać linki CRON (do uruchomienia bezdotykowego importu przez CRON)
 • Przejrzeć log działań na pliku
 • Pobrać plik (aby przeglądać plik na swoim komputerze)
 • Wyczyścić konfigurację pliku
 • Usunąć plik
 • Zmienić URL (dla pliku pobieranego z URL) oraz podać dane logowania, jeśli pobranie pliku tego wymaga

Jeśli Twój dostawca dostarcza pliki w formacie Excel, XLS lub TXT - oba te formaty w łatwy sposób zapiszesz jako plik CSV, który jest w pełni obsługiwany przez nasz moduł.

Krok 2. | Konfiguracja pliku, ustaw cele dla pliku

Dla każdego wgranego pliku możesz przeprowadzić indywidualną konfigurację. Konfiguracja obejmuje m.in.:

  • Wybór importowanego języka
  • Wybór sklepu/sklepów/grup sklepów (tylko z opcją Multistore)
  • Rodzaj importowanych danych: produkty (obejmuje wszystkie dane), tylko kategorie, tylko cechy,tylko atrybuty i kombinacje
  • Tryb importu: importuj wszystko, tylko aktualizuj, tylko dodaj nowe pozycje, aktualizuj + dodaj nowe pozycje
  • Identyfikator pliku - powiązanie pliku z produktem w sklepie
  • Włącz/wyłącz logowanie operacji do pliku
  • Wybierz wartość unikalną dla potrzeb aktualizacji:ID, Kod produktu, EAN13, Kod dostawy

Aktualizuj tylko raz: Tylko pierwszy produkt w pliku z unikalną wartością zostanie zaktualizowane. Kolejne pozycje, nawet jeśli posiadają unikalną wartość, zostaną pominięte.

Wyłącz produkty nie istniejące w pliku: Jeżeli włączysz tą opcję bez wypełniania identyfikatora pliku, opcja będzie dotyczyła również produktów importowanych z innych plików i dodawanych ręcznie.

Ustaw zerowy stan (ilość) produktom nie istniejącym w pliku: Jeżeli włączysz tą opcję bez wypełniania identyfikatora pliku, opcja będzie dotyczyła również produktów importowanych z innych plików i dodawanych ręcznie.I wiele, wiele więcej. Ten krok w prosty i szybki sposób przeprowadzi Cię przez dokładną konfigurację Twojego importu.

Krok 3. | Dopasowanie danych, wybierz i skonfiguruj dane w pliku, które trafią do sklepu

W tym kroku dopasujesz dane z pliku do danych w sklepie. Możesz zaimportować dowolne dane, a wybrane pominąć. Każdy rodzaj pola posiada swoją konfigurację. Poniżej przykład dla pola CENA oraz dla pola ŚCIEŻKA KATEGORII. Pozostałe pola obsługiwane przez importer są przedstawione w dalszej części opisu, a ich dokładną konfigurację poznasz w sklepie demo.prestashow.pl.

Pole związane z ceną posiadają ustawienia takie, jak:

 • Narzut dla cen,
 • Pomiń produkt jeśli cena netto równa lub mniejsza niż,
 • Pomiń produkt jeśli cena netto równa lub większa niż,
 • Pomiń produkt jeśli cena netto w pliku jest niższa niż w sklepie
 • Pomiń produkt jeśli cena netto w pliku jest wyższa niż w sklepie
 • Pomiń produkt jeśli cena netto w pliku z narzutem w pliku jest wyższa niż w sklepie
 • Pomiń produkt jeśli cena netto w pliku z narzutem w pliku jest niższa niż w sklepie

Pole związane z kategoriami posiada ustawienia takie, jak:

 • Separator ścieżki kategorii
 • Usuń stare powiązania produktów z kategoriami
 • Dodaj produkt do wszystkich kategorii w ścieżce
 • Odwróć ścieżkę (np. kat1/kat2/kat3/kat4 -> kat4/kat3/kat2/kat1
 • Nie dodawaj produktu do kategorii głównej
 • Dodaj produkt do kategorii nadrzędnych
 • ID kategorii nadrzędnej

Poza indywidualnymi ustawieniami pola możesz skorzystać z opcji, które dostępne są dla wszystkich pól:

 • Przedpisz - Pozwala to na dodanie dowolnej wartości przed wartością z pliku
 • Dopisz - Pozwala to na dodanie dowolnej wartości po wartości z pliku
 • Utnij od początku - Pozwala to wyciąć litery od początku wartości z pliku
 • Utnij od końca - Pozwala to wyciąć litery z końca wartości z pliku
 • Tylko dla nowych obiektów - Jeśli jest aktywna, ta wartość zostanie zaimportowana tylko dla nowych obiektów (nieistniejących w sklepie)
 • Importuj, jeżli wartość spełnia wyrażenie regularne (regex)
 • Połącz te same pola - Możesz łączyć dwa lub więcej tych samych pól z pliku w celu scalenia danych w jedno pole w sklepie, np. Nazwa + producent + Cecha = nazwa w sklepie.
 • Wyszukaj i zamień - Zdefiniuj pary słów, które moduł znajdzie i zastąpi podczas importu, np.

Poza łączeniem wielu pól z pliku w jedno pole w sklepie możesz importować jedno pole z pliku XML/CSV do wielu pól w sklepie. Np. jeśli Twój plik XML posiada tylko jeden opis produktu - będziesz mógł go zaimportować np. jako: krótki opis, długi opis oraz opis meta.

Krok 4. | Konfiguracja zaawansowana

Gdy Twój plik jest skonfigurowany i gotowy do importu możesz ustawić dla niego kilka dodatkowych operacji, które zostaną wykonane na całym pliku:

Mapowanie kategorii - produkty zostaną zaimportowane do kategorii istniejących w Twoim sklepie. Dla każdej kategorii istniejącej w pliku masz do wyboru:

 • Pozostaw bez zmian
 • Przepisz do <wybór kategorii istniejącej w sklepie>
 • Nie importuj produktów z tej kategorii
 • Wyłącz produkty z tej kategorii, które nie istnieją w pliku

Pomiń producentów – wybierz producentów, których produktów nie chcesz importować

Kurs wymiany - włącz tę opcję, aby obliczyć cenę z pliku zgodnie z kursem wymiany podczas importu. Po włączeniu tej opcji możesz podać przeliczniki dla kursów wymiany.

Globalne zamienniki – możesz podać pary ciągów znaków, które importer wyszuka i zamieni. Globalne zamienniki działają dla całego pliku i dotyczą wszystkich dopasowanych do importu pól.

Warunki importu – możesz dodać dowolną ilość warunków importu, na które składają się:

 1. Gdy <dopasowane pole> np. Nazwa produktu
 2. Jest: równe/nie są równe/zawierają/nie zawierają/są większe/są mniejsze
 3. <Twoja własna wartość>
 4. Wtedy: pomiń/importuj

Jeśli warunek zostanie spełniony, wtedy cały produkt nie będzie / będzie zaimportowany.

Np. Jeśli ‘CECHA: ROZMIAR’ zawiera ‘XXXL’ wtedy IMPORTUJ.

Np. Jeśli ‘LINK DO ZDJĘCIA URL’ zawiera ‘<puste>’ wtedy POMIŃ.

Krok 5. | Import, ręczny lub automatyczny

Możesz skorzystać z importu ręcznego (produkt po produkcie, aby móc obserwować poprawność dodawanych danych) lub automatycznego.

W trakcie importu informuje o postępie pracy, szybkości importu oraz czasie do zakończenia. W trakcie importuj powstaje log pracy importera, dzięki czemu na żywo możesz obserwować, jakie dane są importowane, jakie napotkano błędy lub które dane importer pominął wedle przeprowadzonej konfiguracji. 

Rozpoczęty import możesz przerwać w dowolnej chwili, zamknąć przeglądarkę i wznowić w dowolnym momencie. 

Poza importem uruchamianym z poziomu modułu możesz użyć CRON oraz SSH do automatycznego i bezdotykowego uruchomienia skonfigurowanych plików.

---

Poniższa prezentujemy pola, które możesz zaimportować naszym modułem. Lista ta jest stale rozwijana - zachęcamy do sprawdzenia modułu w sklepie demo.prestashow.pl, aby mieć wgląd we wszystkie najnowsze funkcje modułu. Aby być na bieżąco możesz zapoznać się również z changelog-iem. Każde z poniższych pól posiada swoją indywidualną konfigurację, tak abyś mógł importować do sklepu dane w sposób dopasowany do Twoich potrzeb:

Import produktów

 • id_product = "ID produktu [liczba]"
 • reference = "Kod produktu [napis]"
 • id_manufacturer = "Producent - ID [liczba][producent musi istnieć]"
 • manufacturer = "Producent - nazwa [napis]"
 • supplier = "Dostawca - nazwa [napis]"
 • supplier_reference = "Dostawca - kod [napis][wymagana nazwa dostawcy by połączyć produkt z dostawcą]"
 • width = "Wymiar - szerokość [liczba]"
 • height = "Wymiar - wysokość [liczba]"
 • depth = "Wymiar - głębokość [liczba]"
 • weight = "Waga [liczba]"
 • quantity = "Ilość [liczba]"
 • unity = "Ilość - jednostka [napis]"
 • ean13 = "Kod kreskowy EAN-13 [napis]"
 • upc = "Kod kreskowy UPC [napis]"
 • is_virtual = "Produkt wirtualny [1/0]"
 • price = "Cena netto [liczba]"
 • price_brutto = "Cena brutto [liczba]"
 • vat_percentage = "Cena - procentowa wartość VAT [liczba]"
 • id_tax_rules_group = "Cena - Vat - id reguły [liczba]"
 • specific_price = "Cena - specyficzna [liczba]"
 • specific_price_promo = "Cena - specyficzna - promocyjna [liczba]"
 • specific_price_reduction = "Cena - specyficzna - zniżka o daną kwotę [float]"
 • specific_price_comb_id = "Cena - specyficzna - id kombinacji [int]"
 • specific_price_comb_ref = "Cena - specyficzna - kod kombinacji [int]"
 • unity = "Cena - nazwa jednostki [napis]"
 • wholesale_price = "Cena hurtowa [liczba]"
 • category_id = "Kategoria - id [liczba]"
 • category = "Kategoria - nazwa [napis]"
 • category_path = "Kategoria - ścieżka oddzielona separatorem [napis]"
 • category_ids = "Kategoria - id oddzielone przecinkiem [napis]"
 • meta_description = "Meta - opis [napis]"
 • meta_keywords = "Meta - słowa kluczowe [napis]"
 • meta_title = "Meta - tytuł [napis]"
 • tags = "Tagi produktu (oddzielone separatorem) [napis]"
 • name = "Nazwa produktu [napis]"
 • description = "Opis (kod HTML) [napis]"
 • description_without_html = "Opis (z usunieciem kodu HTML) [napis]"
 • description_short = "Opis - krótki (kod HTML) [napis]"
 • description_short_without_htm = "Opis - krótki (z usunieciem kodu HTML) [napis]"
 • available_now = "Tekst gdy dostępny teraz [napis]"
 • available_later = "Tekst gdy dostępny na zamówienie [napis]"
 • link_rewrite = "Meta - przyjazny URL [napis]"
 • active = "Aktywny [1/0]"
 • image = "URL do zdjęcia [napis]"
 • images = "URLe do zdjęć oddzielone separatorem [napis]"
 • single_image0 = "URL do zdjęcia głównego [napis]"
 • accessories_ref = "Produkty powiązane (kody produktów oddzielone separatorem) [napis]"
 • accessories_id = "Produkty powiązane (id produktów oddzielone separatorem) [napis]"
 • out_of_stock = "Gdy nie ma na stanie: 0-zabroń, 1-pozwól, 2-domyślne [liczba]"
 • carrier = "Przewoźnik - id jednego lub wielu oddzielone przecinkiem [napis]"
 • feature_id = "Cecha - id"
 • feature_value = "Cecha - wartość"
 • feature_name = "Cecha - nazwa"
 • combination_reference = "Kombinacja - kod [napis][wymagane]"
 • combination_supplier_reference = "Kombinacja - Kod dostawcy [napis]"
 • combination_ean13 = "Kombinacja - kod EAN-13 [napis]"
 • combination_upc = "Kombinacja - kod UPC [napis]"
 • combination_minimal_quantity = "Kombinacja - minimalna ilość [liczba]"
 • combination_quantity = "Kombinacja - ilość [liczba]"
 • combination_available_date = "Kombinacja - data dostępności [0000-00-00]"
 • combination_wholesale_price = "Kombinacja - cena hurtowa kombinacji netto [liczba]"
 • combination_price = "Kombinacja - wpływ na cene produktu netto [liczba]"
 • combination_weight = "Kombinacja - wpływ na wage produktu [liczba]"
 • combination_unit_price_impact = "Kombinacja - wpływ na cene jednostkową produktu netto [liczba]"
 • combination_set_as_default = "Kombinacja - ustaw jako domyślną kombinację produktu [1/0]"
 • combination_img_url = "Kombinacja - zdjęcie - adres url [napis]"
 • combination_attr_group = "Kombinacja - atrybut - nazwa [napis]"
 • combination_attr_value = "Kombinacja - atrybut - wartość [napis]"
 • combination_attr_type = "Kombinacja - atrybut - typ [select|radio|color]"
 • combination_attr_texture = "Kombinacja - atrybut - tekstura [adres url]"
 • combination_attr_color = "Kombinacja - attrybut - kolor [#xxxxxx]"
 • id_category = "ID kategorii [liczba]"
 • name = "Nazwa [napis]"
 • active = "Aktywna [1/0]"
 • position = "Pozycja [liczba]"
 • description = "Opis [napis]"
 • id_parent = "Kategoria nadrzędna - ID [liczba]"
 • name_parent = "Kategoria nadrzędna - nazwa [napis]"
 • level_depth = "Głębokość [liczba]"
 • link_rewrite = "Meta - przyjazny URL [napis]"
 • meta_title = "Meta - tytuł [napis]"
 • meta_keywords = "Meta - słowa kluczowe [napis]"
 • meta_description = "Meta - opis [napis]"
 • category_path = "Ścieżka kategorii oddzielonych separatorem [napis]"
 • id_feature = "ID cechy [liczba]"
 • position = "Pozycja [liczba]"
 • name = "Nazwa [napis]"
 • attribute_group_name = "Nazwa grupy atrybutów [napis]"
 • attribute_group_public_name = "Nazwa grupy atrybutu - publiczna [napis]"
 • attribute_group_type = "Typ grupy atrybutów [select|radio|color]"
 • attribute_value = "Wartość atrybutu [napis]"
 • attribute_color = "Wartość atrybutu - kolor [#XXXXXX][wymagane: wartość atrybutu]"
 • attribute_url = "Tekstura - adres url do zdjęcia [napis]"
 • attribute_values_separated = "Wartości atrybutów oddzielone separatorem [napis]"
 • pro_id = "ID produktu [napis]"
 • pro_reference = "Kod produktu [napis][wymagane]"
 • reference = "Kod kombinacji [napis][wymagane]"
 • supplier = "Dostawca - nazwa [napis]"
 • supplier_reference = "Dostawca - kod dostawcy produktu w tej kombinacji [napis]"
 • ean13 = "Kod EAN-13 dla kombinacji [napis]"
 • upc = "Kod UPC dla kombinacji [napis]"
 • minimal_quantity = "Minimalna ilość produktów [liczba]"
 • quantity = "Ilość produktów [liczba]"
 • available_date = "Data dostępności [0000-00-00]"
 • wholesale_price = "Cena hurtowa kombinacji netto [liczba]"
 • price = "Wpływ na cene produktu netto [liczba]"
 • vat_percentage = "Cena - podatek (%) [liczba]"
 • weight = "Wpływ na wage produktu [liczba]"
 • unit_price_impact = "Wpływ na cene jednostkową produktu netto [liczba]"
 • set_as_default = "Ustaw jako domyślną kombinację produktu [1/0]"
 • img_url = "Zdjęcie - adres url [napis]"
 • attr_group = "Atrybut - nazwa [napis]"
 • attr_value = "Atrybut - wartość [napis]"
 • attr_type = "Atrybut - typ [select|radio|color]"
 • attr_texture = "Atrybut - tekstura [adres url]"
 • attr_color = "Attrybut - kolor [#xxxxxx]"

Import tylko kategorii

 • id_category = "ID kategorii [liczba]"
 • name = "Nazwa [napis]"
 • active = "Aktywna [1/0]"
 • position = "Pozycja [liczba]"
 • description = "Opis [napis]"
 • id_parent = "Kategoria nadrzędna - ID [liczba]"
 • name_parent = "Kategoria nadrzędna - nazwa [napis]"
 • level_depth = "Głębokość [liczba]"
 • link_rewrite = "Meta - przyjazny URL [napis]"
 • meta_title = "Meta - tytuł [napis]"
 • meta_keywords = "Meta - słowa kluczowe [napis]"
 • meta_description = "Meta - opis [napis]"
 • category_path = "Ścieżka kategorii oddzielonych separatorem [napis]"

Import tylko cech

 • id_feature = "ID cechy [liczba]"
 • position = "Pozycja [liczba]"
 • name = "Nazwa [napis]"

Import tylko atrybutów

 • attribute_group_name = "Nazwa grupy atrybutów [napis]"
 • attribute_group_public_name = "Nazwa grupy atrybutu - publiczna [napis]"
 • attribute_group_type = "Typ grupy atrybutów [select|radio|color]"
 • attribute_value = "Wartość atrybutu [napis]"
 • attribute_color = "Wartość atrybutu - kolor [#XXXXXX][wymagane: wartość atrybutu]"
 • attribute_url = "Tekstura - adres url do zdjęcia [napis]"
 • attribute_values_separated = "Wartości atrybutów oddzielone separatorem [napis]"

Import tylko kombinacji

 • pro_id = "ID produktu [napis]"
 • pro_reference = "Kod produktu [napis][wymagane]"
 • reference = "Kod kombinacji [napis][wymagane]"
 • supplier = "Dostawca - nazwa [napis]"
 • supplier_reference = "Dostawca - kod dostawcy produktu w tej kombinacji [napis]"
 • ean13 = "Kod EAN-13 dla kombinacji [napis]"
 • upc = "Kod UPC dla kombinacji [napis]"
 • minimal_quantity = "Minimalna ilość produktów [liczba]"
 • quantity = "Ilość produktów [liczba]"
 • available_date = "Data dostępności [0000-00-00]"
 • wholesale_price = "Cena hurtowa kombinacji netto [liczba]"
 • price = "Wpływ na cene produktu netto [liczba]"
 • vat_percentage = "Cena - podatek (%) [liczba]"
 • weight = "Wpływ na wage produktu [liczba]"
 • unit_price_impact = "Wpływ na cene jednostkową produktu netto [liczba]"
 • set_as_default = "Ustaw jako domyślną kombinację produktu [1/0]"
 • img_url = "Zdjęcie - adres url [napis]"
 • attr_group = "Atrybut - nazwa [napis]"
 • attr_value = "Atrybut - wartość [napis]"
 • attr_type = "Atrybut - typ [select|radio|color]"
 • attr_texture = "Atrybut - tekstura [adres url]"
 • attr_color = "Attrybut - kolor [#xxxxxx]"

Kategorie, cechy, atrybuty i kombinacje można importować niezależnie lub w trakcie importu produktów.

---

Funkcje dodatkowe i pomoc

Moduły PrestaShow oferują nowoczesne rozwiązania, dzięki którym praca staje się przyjemniejsza, bezpieczniejsza, szybsza i bezkompromisowa:

 • Automatyczne wykonywanie kopii zapasowych plików modułu (backup)
 • Instrukcja obsługi – moduł posiada instrukcję obsługi dostępną bezpośrednio w module
 • Moduł połączony jest z naszym systemem HelpDesk. Dzięki przejrzystemu panelowi masz pewność szybkiej reakcji i pomocy
 • Dostęp do wygodnych aktualizacji 1-click bezpośrednio w module
 • Gwarancja działania i dostęp do aktualizacji - sprawdź zakładkę Wsparcfie i Aktualizacja

Ładowanie...
2019-05-13 | prestashow.pl

Rafał Durda - zaokrąglanie cen jest w planach, jednak już teraz możesz sprawdzić nasz moduł PRICE MASTER, w którym możesz zaokrąglać ceny (oraz wykonywać masowo ogrom innych operacji na cenach!).

2019-05-10 | Rafał Durda

Moduł niemal doskonały! Do ideału brakuje tylko zaokrąglania cen. Mam nadzieję, że pojawi się taka opcja w najbliższym czasie :)

2019-03-05 | prestashow.pl

Bart - moduł obsługuje import i aktualizację danych dot. Katalogu (produkty, kategorie, kombinacje, itp.). Pracujemy nad rozwinięciem importu pól niestandardowych oraz zamówień i klientów.

2019-01-03 | Bart

Czy tym modułem można zaimportować opnie o produktach i opinie o sklepie?

2018-12-20 | Anand

We integrate 12 XML files with this module in our multistore PrestaShop 1.6. Thanks!!

2018-11-06 | George

Awesome module. Thanks to Kacper from Helpdesk for help with module usage. To everyone who are looking for XML integrations - there is no better solution on market! George Clothes

2018-10-31 | Kamil Prądzyński

Jestem pod wrażeniem funkcjonalności tego importera. Szkoda, że tak późno na Was trafiłem.

2018-10-31 | Kamil Prądzyński

Jestem pod wrażeniem funkcjonalności tego importera. Szkoda, że tak późno na Was trafiłem.

2018-10-28 | Carl from auto de

Really great module. We are using it to import and update a lot of auto parts. After last updates module speed up 2x times on our VPS 2CPU 4GB RAM server. Dziekuje:)

2018-10-28 | Chris

Good module. Thanks for fixing specific prices import!.It work like a charm now!

2018-09-15 | Frodo

This module support Import ALL Suppilers and Suppiler Refernses? (NOT only by default)

2018-08-23 | Grep

I am thinking of buying this module. However, if I do not know whether it is possible to add the following fields "Retail price with tax" and "Attachments for this product", we will not buy it unnecessarily. The demo module is missing these fields.

Thank you for understanding.

2018-08-22 | prestashow.pl

Grep please use helpdesk.prestasho.pl ro report this missing. We will queuee it.

2018-08-22 | Grep

I am missing the option to import "Retail price with tax" and "Attachments for this product"

Can you add between imported fields?

2018-08-22 | Grep

I am missing the option to import "Retail price with tax" and "Attachments for this product"

Can you add between imported fields?

2018-08-10 | prestashow.pl

Pani Aneto zachęcam do skorzystania z helpdesk.prestashow.pl - zespół wsparcia rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże skonfigurować plik pod operacje, jakie Pani planuje.

Importer obsługuej import atrybutów i kombinacji. Proszę pamiętać, że kombinacja powinna mieć swój unikatowy kod i powinna zawierać informacje o produkcie, do którego należy - kod, ID lub EAN13 produktu

2018-06-01 | Aneta

Mam powiedzmy plik xml, w którym mam 10 takich samych talerzyków tylko o innej średnicy. Łączy je jeden wspólny id grupy, oraz każdy z nich ma swój id, w osobnym parametrze mają podaną też tą średnicę, która ich różnicuje. Chcę, aby w wyniku importu powstał produkt z kombinacjami. Oczywiście w jednym pliku xml mam wiele takich produktów. Czy gdzieś jest napisane w jakimś FAQ jak tego dokonać? Mam importować produkt jako kombinację tzn. co konkretnie mam zrobić? Jak się przypisuje jako kombinacja do istniejącego produktu?

2018-05-24 | Aneta

Produkt może być kombinacją, jeśli przypiszesz go jako kombinację do istniejącego produktu lub jeśli jako kombinacja będziesz go importować (np. w raz z produktami). Pamiętaj, że importując kombinacje musisz przypisać je do produktu, zatem potrzebny będzie kod produktu. Kombinacja powinna mieć również swój kod, abyś mogła ją później aktualizować. W razie problemów skorzystaj z helpdesk,prestashow.pl

2018-05-18 | Aneta

W jaki sposób następuje łączenie w warianty? nie wiem jak ustawić parametry, aby produkty, które chcę połączyć w warianty łączyły się.

2018-04-01 | Bojan P

Best importer for Prestashop platform I could find. Good job.

2018-03-02 | Łukasz P

Wow, super wtyczka. U mnie działa bez zarzutów. Skonfigurowałem sobie dosłownie wszystko, więc zaczytuje mi stany, opisy, kody, nazwy jak i ustawia Metody wysyłki, koszty wysyłki i od razu aktywuje produkt. Wielkie dzięki PRESTASHOW. Nie miałem też problemów z komunikacją z przedstawicielem, wszystko załatwione szybko i sprawnie. Polecam :)

2018-01-29 | Jakub

prestashow.pl:
aktualizuję tylko ceny (na kupionym już module) na prywatnym serwerze (nie parametry ani serwer nie są słabe), od początku do zakończenia operacji muszę czekać ponad 7 godzin.. to jest dramat przecież.
Co do helpdesku - 3 dni na rozwiązanie problemu nigdy mnie nie zaszczyciło. Changelog jest po ANG, nie rozumiem tego języka, w Polsce mieszkam

2018-01-17 | prestashow.pl

Jakub, Klient.:
Jeśli moduł wykonuje wiele operacji na pliku, takich jak obróbka danych, import selektywny, mapowanie czy import zdjęć z generowaniem miniaturek, to operacje te spowalniają jego pracę, ponieważ zużywają one zasoby CPU i RAM. Jeśli testują Państwo moduł w naszym sklepie demo muszą Państwo wiedzieć, że na serwerach obsługujemy średnio 20 wygenerowanych sklepów demo dziennie, w których klienci importują swoje pliki. Pełnej prędkości modułu w sklepie demo mogą Państwo nie doświadczyć w każdej chwili.
Co do wsparcia - serwujemy je regularnie na helpdesk.prestashow.pl, na mailu kontakt@prestashow.pl oraz na czacie na dole tej strony. Zachęcam do korzystania z tych form kontaktu, ponieważ większość problemów rozwiązujemy w przeciągu 1-3 dni i jest to niezmienny timing od dłuższego czasu.
Moduł importera został wydany w stabilnej wersji v2.201 pokrywającej 99% funkcjonalności PrestaShop. Stale pracujemy nad optymalizacją jego szybkości i ta też w wykresie czasu stale rośnie. Zachęcam do obserwacji changloga, w którym wszystkie zmiany i nowości skrupulatnie są opisywane. W razie pytań zapraszam do kontaktu bezpośredniego.

2017-12-30 | Klient

Czy jest jakaś firma w której ten moduł działa i jest z niego zadowolona?

2017-10-11 | prestashow.pl

Marcel - funkcjonalność na pewno zostanie wydana. Moduł można nabyć, a funkcja zostanie dodana w trakcie najbliższych aktualizacji

Dominik - Jeden zakup modułu = jedna licencja = możliwość wykorzystania modułu w 1 sklepie.
Jeśli wszystkie 6 sklepów używasz w ramach MULTISTORE wystarczy że dokupisz rozszerzenie MULTISTORE do importera.
Jeśli wszystkie 6 sklepów to oddzielne instalacje, to należy zakupić 6 modułów importera. Odezwij się do nas na maila, przy takiej ilości zaproponujemy rabat.

2017-10-04 | Dominik

Czy moduł obsługuje jeden sklep mam ich 6 i nie wiem czy mam kupić modół razy 6 czy wystarczy jeden i wgrać do wszystkich sklepów

2017-09-28 | Marcel

Odnośnie pytania Dawida to może znacie przybliżony termin dodania obsługi ftp? Moduł jest świetny a dodanie tej funkcjonalności spowoduje że będzie THE BEST :)

2017-09-05 | prestashow.pl

Dawid - tak, taka możliwość jest już w wersji Beta modułu. Po pozytywnych testach każdy użytkownik otrzyma tą funkcjonalność w automatycznej aktualizacji naszego importera csv i xml dla PrestaShop

2017-08-24 | Dawid

Czy można automatycznie pobrać plik z ftp który jest zabezpieczony hasłem?

2017-04-10 | prestashow.pl

Francesco - yes, our module support combinations, so you could import it, generate it and update using reference code

2017-04-10 | prestashow.pl

Pani Edyto - pracujemy nad możliwością importu produktów wirtualnych i ich pełnej obsługi przez importer. Proszę być na bieżąco z naszym fanpage na fb.com/prestashow

2017-04-10 | Francesco

Can I update price combinations loading a csv with reference and new price columns?

2017-03-30 | Edyta

Czy można zaimportować produkty wirtualne wraz z Plikami, które będzie pobierać klient po zakupie?

2016-11-04 | prestashow.pl

Marcin - oczywiście można. Możesz zaimportować najpierw same cechy, a potem przy imporcie produktów przypisać wartości cech produktu do nazw cech.

2016-11-03 | Marcin

Czy można importować wartości cech produktów?

2016-06-14 | prestashow.pl

demo: http://demo.prestashow.pl

2016-06-06 | Artur D

BHp - to zależy, jak zbudowany jest Twój plik. Przypuszczam,y że da radę z niego zaimportować do sklepu atrybuty, ale aby wygenerować kombinacje - każda kombinacja (czyli rozmiar buta) musi mieć m..in kod produktu, dla którego będzie kombinacją, a tego Twój plik zapewne nie posiada. Moduł umożliwia obróbkę niektórych danych (np. cen, kategorii, producentów, wag).
Moduł bez problemu pozwoli zaktualizować dowolne dane w Twoim sklepie - ceny, nowe produkty, ilości również..

2016-06-06 | BHp

czy jest możłiwość tym programem tak przekształcić plik od dostawcy aby - dostaję np obuwie i dostawca ma każdy rozmiar jako osobny towar a ja mam na sklkepie jedno obuwie z możłiwośćią wyboru rozmiaru - to się tyczy obuwia , odzieży i innych wielu artykułów , czy ten program da sobie radę aby uaktualnić ceny czy też asortyment ? czy podczas zgrywania plików można tak ustawić aby nie wgrywał mi np 10 x to samo obuwie tylko 1 x obuwie ?

2016-05-15 | Olivier

Awesome tool. Automatize our work and increase efficiency a lot! Great support too. I fully recommend XML Importer from Prestashow to all PrestaShop users!

2016-01-27 | prestashow.pl

Tak, mamy kilka testowych sklepów, jednak abyście Państwo nie importowali danych w jednym czasie w jednym sklepie, loginy do DEMO podajemy indywidualnie: proszę o kontakt - artur@layersshow.com lub gg: 1604882 lub skype: kalif_ lub za pomocą komunikatora w dolnym prawym rogu ekranu

2016-01-27 | WideP

Czy jest możliwość uruchomienia jakiegoś DEMO dla testów przed zakupem ?

2016-01-15 | prestashow.pl

Importer obsłuży każdy plik CSV i niemal każdy (99.9%) plik XML. Nie wymaga dodatkowych konfiguracji z naszej strony. Dlatego nazwaliśmy go inteligentnym - rozumie pliki XML i pozwala zaimportować ich zawartość do bazy sklepu. Jeśli pojawią się problemy z strukturą pliku XML - wydamy aktualizację rozwiązującą problem. Pozdrawiamy. Zespół PrestaShow.

2016-01-14 | Valdi

Czy za możliwość importu pliku xml z mojej hurtowni będę musiał dopłacić Państwu dodatkowe pieniądze? Czy jest to w cenie?

2016-01-11 | Importujący

Importer naprawdę mocny! Wielki plus za szybką reakcję i aktualizacje. jeśli dodacie atrybuty to będzie moduł idealny :)

Napisz komentarz

 • Apache lub nginx (nginx > apache)
 • PHP >= 5.5.9 (im wyżej tym lepiej, optymalnie PHP 7)
 • MySQL >= 5
 • Rozszerzenie PHP libxml (w wersji każdej poza 2.9.3, która zawiera błędy)
 • Opcjonalne rozszerzenia/dodatki/cache dla maksymalnej wydajności: mcrypt, openssl, zip, curl, gd, pdo, varnishd, mod_pagespeed, memcached lub apc
CZY WIESZ, ŻE ta dodatkowa zakładka została dodana masowo dla wybranych produktów w sklepie za pomocą naszego modułu Zakładki i Sekcje Dla Strony Produktu. Możesz z tego modułu korzystać również w swoim sklepie: https://prestashow.pl/pl/7-pshow-product-tabs.html

Aktualizacje modułów PrestaShow

W cenie zakupu modułu otrzymujesz 3 miesiące darmowych aktualizacji

Nasze moduł posiadają wygodny system aktualizacji 1-click. W Back-office moduł poinformuje Cię o dostępności nowej wersji. Jednym kliknięciem zaktualizujesz moduł w swoim sklepie do najnowszej wersji.

Korzystając z aktualizacji otrzymujesz regularny dostęp do poprawek, ulepszeń i nowych funkcji.

Wsparcie techniczne i gwarancja 

W cenie zakupu modułu otrzymujesz 3 miesiące darmowego wsparcia technicznego

W każdej chwili możesz skorzystać z darmowej pomocy w instalacji modułów.

Panel helpdesk.prestashow.pl dostępny bezpośrednio w module zapewni Ci pomoc techniczną i merytoryczną związaną z obsługą naszych modułów oraz gwarancję reakcji w < 72 godziny. Zgłoszone życzenia, poprawki i nowości* wgrasz do swojego sklepu 1-kliknięciem korzystając z aktualizacji modułu.

*zastrzegamy sobie prawo do realizacji tylko wybranych życzeń.

Wydłuż dostęp w każdej chwili

Zakupiony moduł możesz wykorzystać w jednym sklepie be ograniczeń czasowych

Jeśli Twój okres wsparcia wygaśnie możesz go przedłużyć w dowolnym momencie kupując jeden z dostępnych pakietów. Zakup pakietu automatycznie aktywuje i wydłuży Twój dostęp do HelpDesk oraz do aktualizacji w modułach zainstalowanych w Twoim sklepie.

CZY WIESZ, ŻE ta dodatkowa zakładka została dodana masowo dla wybranych produktów w sklepie za pomocą naszego modułu Zakładki i Sekcje Dla Strony Produktu. Możesz z tego modułu korzystać również w swoim sklepie: https://prestashow.pl/pl/7-pshow-product-tabs.html

Też się mogą przydać...

0
Wspaniale! (5/5)

Całkowita ocena została obliczona na podstawie  19 opinii zebranych za pośrednictwem serwisu Facebook w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Przeczytaj wszystkie opinie