PrestaShop optimization - boost your store and server!

  (7)

Kompletna Optymalizacja PrestaShop

Skrót: z tego artykułu dowiesz się z jakich prac składa się proces kompletnej optymalizacji sklepu PrestaShop oraz jaka jest cena usługi. Na deser serwujemy wyniki sklepów przed i po optymalizacji.

Szybkie i bezbłędne działanie sklepu, wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, komfort użytkowników w trakcie przeglądania sklepu - dla tych wartości warto sklep PrestaShop optymalizować. Rozwój sklepu, modyfikacje i moduły, rosnący ruch na serwerze oraz zmieniające się trendy wpływają na "zdrowie" sklepu internetowego. 

Prezentujemy Kompletną Optymalizację PrestaShop, czyli zestaw usług, które podniosą jakość, bezpieczeństwo, pojemność i szybkość funkcjonowania Twojego sklepu. 

Kompletna Optymalizacja PrestaShop to:

 • Kopia developerska 1:1 Twojego sklepu, na której poprowadzimy prace
 • Przygotowanie serwera, który utrzyma ruch 1000 użytkowników w jednej chwili.
 • Aktualizacja PrestaShop i używanych modułów do najnowszych wersji
 • Podniesienie wersji PHP 
 • Optymalizacja core sklepu, szablonu i modułów
 • Optymalizacja wyniku Google Page Speed / Lighthouse  / GTMetrix

Jednorazowa, kompleksowa usługa optymalizacji gwarantuje podniesienie wyniku PrestaShop do poziomu nawet 99/100 pkt w testach Google Page Speed (Lighthouse) oraz GTMetrix. Podniesione zostanie również bezpieczeństwo sklepu, baz danych i serwera. Twoje doświadczenia z PrestaShop także ulegną poprawie - będziesz korzystał z aktualnej wersji sklepu wyposażonej w szereg usprawnień - w bezpiecznym, szybkim i uporządkowanym środowisku.

Bezinwazyjna i bezpieczna procedura

Jeśli zdecydujesz się na komplet usług optymalizacyjnych i serwer, wszystkie prace przeprowadzimy z zachowaniem bezpiecznej procedury nie przerywającej Twojego działania:

 1. Najpierw przygotujemy i zoptymalizujemy nowy serwer.
 2. Na nowym serwerze uruchomimy kopie developerską 1:1 Twojego sklepu - na niej przeprowadzimy wszystkie prace.
 3. Aktualizujemy PrestaShop i używane moduły do najnowszych wersji.
 4. Testujemy.
 5. Podnosimy wersję PHP
 6. Poprawiamy napotkane błędy w kodzie sklepu i modułów
 7. Optymalizujemy wynik GPS / Lighthouse / GTM
 8. Testujemy.
 9. Wyłączamy Twój sklep na 1-4 godziny. W tym czasie wyrównujemy bazę danych między sklepami i przepinamy domenę pod nowy serwer.
 10. Testujemy.
 11. Twój zoptymalizowany sklep i serwer są gotowe do dalszej pracy.

Samodzielnie podnieś wynik w Google Page Speed

W naszej ofercie znajduje się moduł, z którym samodzielnie podniesiesz wyniki w testach wydajnościowych. Na początek proponujemy Ci optymalizację zdjęć i obrazków w Twoim sklepie PrestaShop :-)

Ile kosztuje optymalizacja komponentów PrestaShop?

Stałym kosztem jest przygotowanie kopii developerskiej, na której prowadzimy prace programistyczne, aby nie przerywać pracy Twojego sklepu. Istnieje również kilka zmiennych, które wpływają na cenę optymalizacji sklepu PrestaShop:

 • Aktualna wersja PHP oraz wersja PrestaShop 
 • Jakość kodu szablonu 
 • Ilość używanych modułów
 • Modyfikacje i override
 • Błędy i ostrzeżenia generowane przez sklep
 • Aktualna konfiguracja oraz możliwości serwera
 • Wyniki w testach wydajnościowych

Jak przebiegają prace? Analizujemy i aktualizujemy elementy serwera i PrestaShop, a następnie naprawiamy błędy oraz optymalizujemy wszystkie spowalniacze, jakie znajdziemy.

1. Kopia developerska

Wszystkie prace wykonujemy na kopii developerskiej, która jest kopią 1:1 Twojego sklepu produkcyjnego. Przetestowane i zaakceptowane zmiany przenosimy ze sklepu developerskiego do sklepu produkcyjnego. Kopia sklepu przyda Ci się w przyszłości. Koszt kopii developerskiej oraz migracji to 1000 PLN. 

2. Optymalizacja sklepu i modułów (Google Page Speed, Lighthouse, GTMetrix)

Podniesienie wyniku w testach wydajności wiąże się z poprawą szeregu błędów związanych z wyglądem i budową szablonu, plikami JavaScript i wydajnością core i modułów. Cena optymalizacji wyników testów wersji Desktop i Mobile Twojego sklepu wynosi 1000 - 4000 PLN, a prace trwają od 5 do 15 dni roboczych.

3. Aktualizacja PrestaShop i modułów

Zalecamy aktualizacje PrestaShop 1.6 do najnowszej 1.6.1.24, a PrestaShop 1.7 do możliwie najwyższej. Nie wykonujemy aktualizacji sklepów z 1.6 do 1.7. Aktualizacja sklepu i używanych modułów to kosz 1000 - 3500 PLN.

4. Podniesienie wersji PHP

Dla PrestaShop 1.6 zalecamy PHP 7.1. Dla PrestaShop 1.7 zalecamy PHP 7.4. Koszt podniesienia wersji PHP wynosi 1000 - 3000 PLN.

5. Nowy serwer

Osiągnięcie wysokich wyników w testach Google Page Speed czy GTMetrix na serwerach FTP może być ograniczone. Aby osiągnąć wyniki powyżej 80 punktów niezbędny jest wydajny serwer VPS lub dedykowany z pełnym dostępem root. Serwery dla naszych klientów stawiamy na systemie Linux i CloudLinux. Dla wygodnego zarządzania wszystkimi parametrami serwera instalujemy panel Plesk. Więcej informacji oraz koszty wdrożenia serwera znajdują się w boxach poniżej.

Jak zamówić i ile trwa optymalizacja sklepa?

Proces optymalizacji w pełnym komplecie trwa od 15 do 30 dni. W tym czasie Twój sklep działa nieprzerwanie. Możesz zamówić kompletną optymalizację sklepu lub wybrane elementy. Jeśli jesteś zainteresowany zapraszamy Cię, abyś otworzył swoje zgłoszenie na HelpDesk.prestashow.pl

 1. Jeśli jesteś naszym klientem: otwórz zgłoszenie HD i napisz, jakie punkty optymalizacji Cię interesują
 2. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym klientem: kup 1-miesięczny dostęp do wsparcia HelpDesk (link w boxie poniżej)
 3. Dokładną wycenę podamy w Twoim zgłoszeniu w ciągu 5 dni roboczych.

Efekty naszej pracy

prestashop google page speed

Komentarze (7)
z 7

Dzień dobry. Proszę o informacje czy dacie radę zoptymalizować sklep robik.radom.pl Zależy mi na podniesieniu szybkości na mobile. Pozdrawiam Robert Jakubowski

Byłbym zainteresowany usługą. Jakie serwery polecacie dla Presty i optymalizacji pod Prestę?

prestashow.pl [20:06 23/09/2021]

Piotrek, trochę czasu minęło, ale... dziś polecamy serwery dedykowane OVH lub rozwiązania chmurowe w Digital Ocean. Jeśli macie budżet może to być również Google Cloud.

Wczoraj otworzyłam zgłoszenie na helpdesk w sprawie nowego serwera. Kiedy uzyskamy odpowiedź?

prestashow.pl [20:08 23/09/2021]

Patrycja mamy Twoje zgłoszenie. Na wyceny dot. optymalizacji odpowiadamy w ciągu 5 dni. Damy znać :-)

Jakie dane trzeba przygotować abyście mogli wycenić optymalizację mojego sklepu?

prestashow.pl [21:02 25/10/2021]

Bronisław, admin sklepu, FTP i baza danych. Opcjonalnie SSH root.

PShowBlog Komentarze wpisów