0
Wspaniale! (5/5)

Całkowita ocena została obliczona na podstawie  20 opinii zebranych za pośrednictwem serwisu Facebook w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Przeczytaj wszystkie opinie
Bądźmy na bieżąco na facebooku Udostępnij

How to round products prices in PrestaShop

  (0)
Module update

Aktualizacja modułu PriceMaster - zaokrąglanie cen oraz marżą dla cen

Nasz moduł PriceMaster otrzymał aktualizację do wersji v1.25. Od teraz możesz ustawiać marże również indywidualnie dla produktu. Ważność marż wyznacza jest wg kolejności:

ustawienie w produkcie > ustawienia masowe (które też mogą obejmować ten produkt)

Do czego możesz wykorzystać moduł PriceMaster?

Moduł PriceMaster pozwala masowo zarządzać cenami w sklepie wg. dowolnych kryteriów masowego doboru produktów. Modułem wygenerujesz ceny dla kombinacji oraz ceny specyficzne, masowo zmienisz ceny w sklepie (również po regularnych importach) oraz nałożysz marże i zaokrąglisz ceny w górę lub w dół.

Zaokrąglanie cen w PrestaShop

W naszym module PriceMaster możesz zaokrąglać ceny produktów na dwa sposoby:

  1. Masowe zaokrąglanie cen produktów w bazie danych (jednorazowa operacja)
  2. Zmiana cen na żywo.

W zaokrąglaniu cen na żywo moduł wykorzystuje standardową funkcje PrestaShop PriceCalculation. Funkcja ta np. wylicza cenę brutto na podstawie ceny netto i wartości VAT. Sama cena brutto nie jest zapisywana w bazie danych, a jedynie wyliczana na froncie sklepu, w koszyku i zamówieniu.

Dzięki temu ceny produktów istniejących, regularnie aktualizowanych oraz nowych są również obejmowane ustawionym zaokrągleniem (oraz marżą - również obsługiwaną przez PriceMaster-a).

Dzięki modułowi PriceMaster możesz precyzować metody zaokrąglania oraz doliczania marż wg producentów, kategorii oraz indywidualnie w edycji samego produktu.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Check also