Blog na tej stronie korzysta z naszego modułu PrestaShop SEO Blog & Newsy PRO + social media. Dowiedz się więcej lub kup ten moduł dla Twojego sklepu

Import danych z hurtowni motoryzacyjnej

-
2 komentarzy
Import danych z hurtowni motoryzacyjnej

Ten samouczek pokaże Ci, jak wykorzystać moduł PrestaShop Inteligentny Menadżer Importu CSV & XML do automatycznej selekcji danych i ich importu do PrestaShop na przykładzie hurtwoni motoryzacyjnej.

Przedstawienie problemu

Jeden z naszych klientów importuje opony bezpośrednio od swojego dostawcy. Jedno z pól XML w pliku z hurtowni zawiera wymiary opony w jednym zapisie: 175/70R14. Chcemy rozbić ten zapis na 3 niezależne wartości, tak aby każdy wymiar był reprezentowany oddzielną cechą lub atrybutem. Dane te w prosty sposób można rozbić w Excelu, jednak co zrobić, gdy chcemy automatycznie pobierać i aktualizować dane bezpośrednio od dostawcy, a w sklepie uzyskać 3 oddzielne cechy lub atrybuty:

  • 175 - szerokość opony
  • 70 - wysokość profilu
  • R14 - rozmiar felgi

Ten samouczek pokaże Ci, jak wykorzystać moduł PrestaShop Inteligentny Menadżer Importu CSV & XML do automatycznej selekcji danych i ich importu do PrestaShop.

Rozwiązanie: 

1. Na początku dopasuj trzy razy pole z rozmiarem opony i skonfigurować je jako cechę lub atrybut. Wielokrotne dopasowania tego samego pola dostępne jest w zakładce NIESTANDARDOWE DOPASOWANIA. Możesz w niej podać wiele razy ścieżkę do tych samych danych i za każdym razem dowolnie ją skonfigurować.

2. Chcemy, aby w każdym z 3 dopasowanych pól znalazły się tylko wybrane dane z wartości 175/70R14. Aby wyciągnąć interesujące nas dane wykorzystaj WYRAŻENIA REGULARNE (regex). Znajdują się one w KONFIGURACJI dopasowanego pola w sekcji REPLACEMENT. Dzięki regex możesz przesiewać dane w dowolny sposób (więcej informacji o tym, jak działają wyrażeń regularnych znajdziesz np. w Wikipedii). W naszym przykładzie jedną wartość "175/70R14" rozdzielamy na 3 pola, zatem potrzebne będą nam 3 wyrażenia regularne, które wydobędą interesujące nas dane i usuną "/":

> Dla 175: 
> Find: ~([0-9]+)/([0-9]+)R([0-9]+)~
> Replace: $1

> Dla 70
> Find: ~([0-9]+)/([0-9]+)R([0-9]+)~
> Replace: $2

> Dla R14
> Find: ~([0-9]+)/([0-9]+)R([0-9]+)~
> Replace: R$3

Voila! Gotowe!

Ciekawostka

Jeśli jedno pole zawiera wartości o stałej ilości znaków, które chcesz rozdzielić, możesz wykorzystać prostszy sposób na edycje danych z pliku zanim trafią do Twojego sklepu. Wykorzystaj funkcje UTNIJ OD POCZĄTKU oraz UTNIJ OD KOŃCA, dzięki którym będziesz mógł w każdym dopasowaniu usunąć dowolną liczbę znaków z początku i końca wartości w pliku, pozostawiając tylko te, które Cię interesują.

Jeśli podobał Ci się ten wspis polub nasz FanPage na Facebook-u, aby być na bieżąco.

Komentarze

13-11-2018 01:12 | Hillsdok

Acai berries are also a superb energy enhancer. It will improve memory [url=https://unicostudio.pl/kuchnie-na-wymiar/]https://unicostudio.pl/kuchnie-na-wymiar/[/url]. To be able to strengthen cardiovascular system and internal organs. Acai berry also has antibacterial, anticancer, antimutagenic, and anti-inflammatory buildings. This supplement provide you all the benefits of acai berry. Essentially what so great about the acai berry is the fact that they tend to be high in essential nutrients such as Omega 3 6 and more excitingly anti-oxidants which help your body to battle against disease such as cancer additionally provide anti-aging benefits.

02-12-2018 02:38 |

Też się mogą przydać...