0
Wspaniale! (5/5)

Całkowita ocena została obliczona na podstawie  10 opinii zebranych za pośrednictwem serwisu Facebook w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Przeczytaj wszystkie opinie
Blog na tej stronie korzysta z naszego modułu PrestaShop SEO Blog & Newsy PRO + social media. Dowiedz się więcej lub kup ten moduł dla Twojego sklepu

Import danych z hurtowni motoryzacyjnej

- 2 komentarzy

Ten samouczek pokaże Ci, jak wykorzystać moduł PrestaShop Inteligentny Menadżer Importu CSV & XML do automatycznej selekcji danych i ich importu do PrestaShop na przykładzie hurtwoni motoryzacyjnej.

Przedstawienie problemu

Jeden z naszych klientów importuje opony bezpośrednio od swojego dostawcy. Jedno z pól XML w pliku z hurtowni zawiera wymiary opony w jednym zapisie: 175/70R14. Chcemy rozbić ten zapis na 3 niezależne wartości, tak aby każdy wymiar był reprezentowany oddzielną cechą lub atrybutem. Dane te w prosty sposób można rozbić w Excelu, jednak co zrobić, gdy chcemy automatycznie pobierać i aktualizować dane bezpośrednio od dostawcy, a w sklepie uzyskać 3 oddzielne cechy lub atrybuty:

  • 175 - szerokość opony
  • 70 - wysokość profilu
  • R14 - rozmiar felgi

Ten samouczek pokaże Ci, jak wykorzystać moduł PrestaShop Inteligentny Menadżer Importu CSV & XML do automatycznej selekcji danych i ich importu do PrestaShop.

Rozwiązanie: 

1. Na początku dopasuj trzy razy pole z rozmiarem opony i skonfigurować je jako cechę lub atrybut. Wielokrotne dopasowania tego samego pola dostępne jest w zakładce NIESTANDARDOWE DOPASOWANIA. Możesz w niej podać wiele razy ścieżkę do tych samych danych i za każdym razem dowolnie ją skonfigurować.

2. Chcemy, aby w każdym z 3 dopasowanych pól znalazły się tylko wybrane dane z wartości 175/70R14. Aby wyciągnąć interesujące nas dane wykorzystaj WYRAŻENIA REGULARNE (regex). Znajdują się one w KONFIGURACJI dopasowanego pola w sekcji REPLACEMENT. Dzięki regex możesz przesiewać dane w dowolny sposób (więcej informacji o tym, jak działają wyrażeń regularnych znajdziesz np. w Wikipedii). W naszym przykładzie jedną wartość "175/70R14" rozdzielamy na 3 pola, zatem potrzebne będą nam 3 wyrażenia regularne, które wydobędą interesujące nas dane i usuną "/":

> Dla 175: 
> Find: ~([0-9]+)/([0-9]+)R([0-9]+)~
> Replace: $1

> Dla 70
> Find: ~([0-9]+)/([0-9]+)R([0-9]+)~
> Replace: $2

> Dla R14
> Find: ~([0-9]+)/([0-9]+)R([0-9]+)~
> Replace: R$3

Voila! Gotowe!

Ciekawostka

Jeśli jedno pole zawiera wartości o stałej ilości znaków, które chcesz rozdzielić, możesz wykorzystać prostszy sposób na edycje danych z pliku zanim trafią do Twojego sklepu. Wykorzystaj funkcje UTNIJ OD POCZĄTKU oraz UTNIJ OD KOŃCA, dzięki którym będziesz mógł w każdym dopasowaniu usunąć dowolną liczbę znaków z początku i końca wartości w pliku, pozostawiając tylko te, które Cię interesują.

Jeśli podobał Ci się ten wspis polub nasz FanPage na Facebook-u, aby być na bieżąco.

Komentarze

30-12-2018 19:51 | Greg

Could we do this with your importer module? Without any other addons?

31-12-2018 11:18 | prestashow.pl

Greg - Yes, all steps described in post you will do using only our Smart CSV & XML Import Module! :-)

Też się mogą przydać...